tisk-hlavicka

Dětský koutek III

18.12.2000 Veronika Klusáková, 10 let 1 názor

Multimediální CD pro děti, které navazuje na předchozí díly CD-ROMu a učí další pojmy - pro prvňáčky i druháčky..

Dětská recenze


V dětském koutku 3 se toho děti spoustu naučí do školy. Vypráví to skřítek Abeceda moc kamarádským hlasem. Nejdřív tam je kniha plná písmenek, kde je celá abeceda, tiskací a psací, a děti se učí písmenka. U každého písmenka je básnička. Je to něco podobného jako Pavlíkův Slabikář. Pavlíkovi je šest a půl a je můj brácha.

Jsou tam úkoly pro děti ve školce. Moc se nám líbilo bludiště z písmenek.

Pak je tam hodně pro prvňáky, hlavně úlohy o písmenkách. To Pavlík potřebuje cxvičit, protože čte skoro nejhůř ze třídy. Akorát Sýkora je u nich ve třídě ještě horší.

Je tam taky hodně pro druháky. Hlavně slovní druhy a je to dost těžký. Pavlík to neuměl vůbec a já jsem se taky pletla.

Skřítek Abeceda je pěkně namalovaný. Taky tam jsou pomotané pohádky, které se mají srovnat. To bavilo i Pavlíka, který na pohádky moc není.

Táta a máma si můžou vytisknout papíry, kde jsou nakreslené čáry pro procvičování písmen. To je moc dobrý nápad.

CD ROM je myslím super a nic ošklivého tam není.

Veronika Klusáková, 10 let

Charakteristika:Prvňáčci vybírají například názvy obrázků, doplňují chybějící písmenka a slabiky do slov. Druháčci kromě velkého množství zábavných úkolů, které jsou zaměřeny na výuku čtení, zde naleznou úkoly na pravopis i/y v měkkých a tvrdých slabikách, řadu úkolů na hlásky, které se jinak vyslovují a jinak píší a úkoly na procvičování slovních druhů. Velké množství úkolů v této části plně pokrývá výuku čtení a českého jazyka v 1. a 2. třídě.

Knížka plná písmenek by se dala přirovnat ke klasické učebnici - Slabikáři, kde jsou probírána písmena v pořadí dle platných učebních osnov. Každé písmeno (velké i malé, tiskací i psací) je vzorově předepsáno. Ke každému písmenu je uvedeno několik doprovodných obrázků, básnička a jednoduchá hra na procvičení.

Výrobce: Terasoft

Bližší informace a možnost objednání:tady
Cena: 630 Kč

Názory k článku (1 názorů)
Píčovina Co je Vám do toho? 15.2.2006 15:3
Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.