tisk-hlavicka

Staň se světošlápkem

9.12.2000 Radek Brož, 14 let 1 názor

Staň se světošlápkem je kouzelný dětský atlas, zpestřený zábavnými animacemi, mapami a ilustracemi. Pomůže dětem rozluštit taje a záhady zeměpisných pojmů, např. cestování, časová pásma a vzdálenost.

Dětská recenze


Na tomto CD-ROMU je asi nejlepší jeho grafika. Mapa Světa, v které můžete jezdit, je velmi pěkně udělaná. Co mne zajímá, na to si můžu kliknout, a ono se to začne pohybovat.Tokijské mrakodrapy například tančí za doprovodu pravé japonské hudby. Když dotančí, objeví se popis města Tokia.Velmi stručně - někdy až moc - vám o tom místě něco poví. Nejsou zde jenom domy, hory, města, ale i zvířata. Zvířat je tu úplně nejvíc. Za kliknutí na vás třeba zachrochtají nebo si zaplavou v oceánu. Pokud je tento CD-ROM věnovaný zeměpisu, měl by být na něj i více zaměřený. Pokud bychom chtěli zvířata, mohli bychom si koupit CD-ROM o nich. Dobrým oživením mapy jsou letiště a přístavy. Proč pracně přecházet z Austrálie do Evropy? Stačí kliknout na letadlo nebo loďku a už jsme tam. Přešli jsme na jiný kontinent? Můžeme si nechat dát razítko, které máme stále s sebou. Dalším oživením je cestovatelský deník.Ten je rozdělený na více částí podle druhu nálepek. Největší část tvoří opět zvířátka.

CD-ROM Staň se světošlápkem není určený jen dětem, které umí číst.Všechny texty jsou totiž doplněny i slovem. Z tohoto CD-ROMU to nejzákladnější, ne vždy však nejdůležitější. Malé děti spíš zaujme zvuk a pohyb než naučná část se svými stručnými texty. Pro ty větší je toho v ní možná příliš málo.

Radek Brož , 14 let

Charakteristika:Navštivte Velkou čínskou zeď, zúčastněte se výprav ponorkou nebo poznejte divy světa. Do vašeho cestovního pasu budou přibývat razítka tak, jak budete cestovat světem a poznávat jednotlivé národy, ve vašem zápisníku budou přibývat samolepky zvířat, rostlin, památek vždy, když najdete něco zajímavého na vaší cestě. Tak jenom neváhejte, stačí jenom kliknout myší a celý svět je jenom Váš. Tento titul nabízí více než 44 animovaných map, 400 obrazovek vysvětlujících základní pojmy, 30 000 slov psaného textu atd.

Výrobce: BSP Multimedia

Bližší informace a možnost objednání:tady
Cena: 1 095 Kč

Názory k článku (1 názorů)
konfigurace? Alena 12.12.2000 22:23
Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.