| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Všechny názory k článkům

 Příspěvky 110 z 355672 [Dalších 355662 >>]
Justýna
26.9.2022 8:01:46
Její kecy jsem přestala poslouchat v okamžiku kdy sdělovala jak je strašně snadný se o lidi s těžkým autismem starat.~:(
Popravdě já bych je rozdělila pouze do dvou kategorií, a to na komunikujicí s okolím a na nekomunikující.Pokud je však autista verbálně nekomunikující a přesto se dokážé dorozumět písemně nebo nějakými kódy tak taky spadá do kategorie lehkého autismu.
Jelikož těžcí autisti většinou spadají do té nekomunikujicí části tak by mě opravdu zajímalo v čem vidí tu starost o ně snažší?
Moje dcera z ničeho nic začne řvát jak túr a nikdy nevím proč a ona mi samozřejmě nikdy neřekne co je toho příčinou, jestli se nudí nebo ji něco bolí, nebo má jen špatnou náladu. Ono když se ty nálady vystřídají za den x krát( hned se směje,vzápětí brečí a u toho řve) tak je to velmi psychicky náročné to ustát.By mě zajímalo jak přiměje těžkého autistu brát léky nebo spolupracovat u doktora.
Těm nevysvělíš že si musí nechat u zubaře otevřenou pusu nebo že si mají na vyšetření lehnout.
Fakt jen žvásty a žádné odborné rady.~Rv
sorry ale
  • 
21.9.2022 11:27:48
"Pokud si někdo myslí něco jiného je sám blázen."

to je opravdu argument na úrovni "kdo se mnou nesouhlasí v tom co říkám je blázen"
Gavašetka
21.9.2022 10:11:27
Částečně ti asi rozumím, zdůrazńuješ respekt k volbě druhého člověka. To bychom určitě neměli zpochybňovat, je to důležité. Zároveň z druhé strany, když to vezmu opravdu krajně, bychom také mohli mluvit o lhostejnosti, s níž pomineme volání o pomoc, kterým mluvení o sebebevraždě může být (něco jako "prosím, zachraňte mě, já na to sám nemám sílu, zvládnu o tom jen mluvit). A znovu připomínám, že autorka článku psala o realitě vycházející ze zkušeností na Lince bezpečí, tedy o dětech! Bohužel nárůst sebevražd právě u dětí mluví jasně. Možná by můj zásah vnímalo v první chvíli jako zradu, ale stále bych měla naději, že časem to přehodnotí, pokud se podaří situaci, kvůli níž se chtělo zabít, zlepšit.
Vážný2
20.9.2022 22:48:26
Může to být zrada, ale jsou situace, kdy zradit je správně. Sebevražda je špatná. Pokud si někdo myslí něco jiného je sám blázen. A zabránit ve špatném jednání je správné.

Pokud by mi kamarád řekl, že jde někoho okrást, tak je také správné mu v tom zabránit, nebo ho udat.

A pokud by se dokonce jednalo o vážnější čin, tak povinnost zamezit či oznámit je dána zákonem a pokud to neudělám, budu sám trestný.

Pokud by mi třeba jako dospělému (učiteli např.) dítě svěřilo, že je týrané a já byl o tom přesvědčen, tak i kdyby mi řeklo, že to nesmím nikomu říct, ba i kdybych mu to neopatrně slíbil, tak povinnost to ohlásit je silnější a je pod trestní sankcí.

U té sebevraždy je to podobné.
gsdf
  • 
19.9.2022 16:13:13
Nechceš mít na svědomí to, co připadá tobě horší. Ne to, co připadá horší tomu člověku. Já bych zase třeba nechtěla mít na svědomí ničí utrpení a zničený život. Proto respektuji preference druhých a nevnucuji jim mojí představu o tom co je pro ně "dobré" nebo "špatné", protože vím, že se od těch mých mohou značně lišit (stejně jako bych i já chtěla aby byli ze strany druhých respektovány ty moje)
gsdf
  • 
19.9.2022 16:10:40
Jen jsi tu odcitovala něco ze zákona, jak to souvisí s tím, jestli něco je nebo není zrada, to nechápu.

Vidíš, a já bych za to třeba ráda nebyla, naopak bych si přála aby ostatní lidé mé rozhodnutí (byť třeba i špatné) respektovali (a to jsem na tom byla už opravdu hodně zle)

Když je něco trestný čin, tak to nemůže být zároveň zrada? Zvláštní úvaha.
Pett* (děti 2004, 2006, 2010)
18.9.2022 20:37:02
ale jasně že můžeš, ba co víc, dokonce musíš
§ 150Neposkytnutí pomoci
(1) Kdo osobě, která je v nebezpečí smrti nebo jeví známky vážné poruchy zdraví nebo jiného vážného onemocnění, neposkytne potřebnou pomoc, ač tak může učinit bez nebezpečí pro sebe nebo jiného, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.

Valná většina potencionálních sebevrahů je ve finále za pomoc ráda. Nepomoci v tomto případě není zrada, ale trestný čin. Žít s pocitem zrady asi zvládnu, s pocitem, že jsem neodvrátila něčí smrt by se mi žilo velmi nehezky a myslela bych na to až do konce svých dní.
kocour
  • 
17.9.2022 20:54:44
Vždycky bych byl raději zrádce než mít na svědomí něčí smrt. Ostatně jsem podobnou situaci zažil, i když ne přesně tak.
gsdf
  • 
15.9.2022 20:46:15
Nikoliv, nemůžeš určovat, co je lepší pro nikoho jiného, než pro tebe. Třeba já bych určitě preferovala radši smrt, než mnoho jiných různých věcí. A i kdyby to "lepší" bylo, stále to nemění nic na tom, že je to zrada.
Inka ..|-.|-.-|.-
15.9.2022 19:52:05
Je lepší bejt zrazenej než mrtvej.
 Příspěvky 110 z 355672 [Dalších 355662 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.