Vaše bříško 204. den

Popovídejte si na této adrese s těhulkami, které jsou ve stejném měsíci jako Vy!

Dnešním dnem Vám vzniká nárok na nástup na zvláštní mateřskou dovolenou. Už je to jen 8 týdnů do doby plánovaného porodu.

Vaše bříško
 • Dnešním dnem Vám vzniká nárok na nástup na mateřskou dovolenou. Už je to jen 8 týdnů do doby plánovaného porodu. Podle §157 Zákoníku práce má každá nastávající matka v souvislosti s porodem a péčí o narozené dítě nárok na mateřskou dovolenou po dobu 28 týdnů. Porodila-li žena zároveň dvě nebo více dětí nebo jde-li o ženu osamělou, náleží jí mateřská dovolená po dobu 37 týdnů. K prohloubení mateřské péče je zaměstnavatel povinen poskytnout ženě, která o to požádá, další mateřskou dovolenou až do tří let věku dítěte. Tato dovolená se poskytuje v rozsahu o jaký sama matka požádá, obvykle však vždy nejméně na dobu jednoho měsíce.

  Víte, že?
 • Sedmé, osmé a deváté právo těhotné ženy:
  7. Těhotná pacientka má právo sama, bez nátlaku ošetřujícího, rozhodnout, zda rizika související s navrhovanou terapií přijme nebo lék či lékařský postup odmítne.
  8. Těhotná pacientka má právo znát jméno a kvalifikaci osoby, která jí podává lék nebo provádí lékařský zákrok během porodu.
  9. Před provedením jakéhokoli lékařského zákroku má těhotná právo být informována, zda je přínosný jí či jejímu dítěti, nebo zda je prováděn jako elektivní zákrok (za účelem jejího komfortu, ke studijním či výzkumným cílům).
  Vložte k tomuto období AKTUÁLNÍ FOTKU!
  Všechny fotky k období najdete tady.

  Napište prosím příštím maminkám své zkušenosti s tímto obdobím ZDE!


  Všechny tyto informace jsou přibližné, to znamená, že vaše miminko některé dovednosti zvládne třeba dříve, nebo i později než je uvedeno. Všechny děti, stejně jako dospělí, jsou rozdílné, nelze se proto přesně řídit uvedenými dovednostmi.


  Změňte si nastavení:
  Nelíbí se vám formát v jakém vám tento mail chodí, chcete jej například bez diakritických znaků nebo v lepším grafickém provedení , nebo je vypočtený věk dítěte špatně?<%= myemail %>

  (C) 2001 - 2011 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.
  Napište nám!

  Veškeré informace uvedené v tomto mailu jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
  Jakékoliv otázky vašeho zdraví nebo zdraví vašich dětí je nutné vždy řešit osobně s vaším lékařem.
  JAKÉ MÁTE ZKUŠENOSTI S TÍMTO OBDOBÍM? Napište je ZDE.
  joanka: rodičák
  Otázky kolem mateřské a rodičovské dovolené jsou opravdu poměrně složité. Od 1. 1. 2012 se podmínky čerpání příspěvku na rodičovskou dovolenou mění!!!

  Rennka: Nárok na mateřskou
  Škoda, že informace o mateřské jsou jen v tak malém rozsahu, a vlastně nepřesné. Přitom je to oblast, kde maminky asi nejvíc tápou a navíc se neustále mění.Bylo by fajn zařadit aktuální info do těchto pravidelných emailů. Nárok na mateřskou totiž nevzniká každé mamince. Pouze té, která byla před porodem po určitou dobu sociálně (u OSVČ i nemocensky) pojištěna. Pokud tuto dobu maminka nesplňuje (například proto, že byla registrována na úřadu práce nebo si jako OSVČ nehradí nemocenské pojištění a to po dobu alespoň 280 dní), vzniká jí pouze nárok na rodičovskou a to dnem porodu, a většinou má nárok pouze na čtyřletou variantu.


  Napište své zkušenosti s tímto obdobím ZDE!