| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Všechny názory k článkům

 Příspěvky 110 z 354938 [Dalších 354928 >>]
(IP adresa 37.188.172.177)
  • 
22.9.2019 14:07:50
Ukaž mi článek na rodina.cz který by ukazoval cesty kreativního použití moderních technologií. Nabádal k přehrávání přednášek z oboru marketingu, fyziky, lékařství.
Nula, nádo, nic.
Ale bububu displeje,bububu intrnet,bububu robotika. To jo, to tu je.
Jen přemýšlím jestli je to společenský trend nebo placený marketing.
ALL
21.9.2019 15:52:00
On snad někdo psal něco o zákazu?
(IP adresa 37.188.237.14)
  • 
20.9.2019 19:49:47
Vynález ohně dovoluje lidem kouřit, jsem pro zákaz ohně.
Zvláště zapalovače, nejhorší jsou plynové, pak benzínové a sirky.
Zakázat, zatrhnout, zachránit lidstvo.
Oheň může za vše, obezita - pokud vám bude zima budete poskakovat, hýbat se - nebudete obézní. Zakázat oheň to je lepší budoucnost. S ohněm lidé tloustnou, hloupou.
Jdu si zatopit, raději .... Než číst podobné bláboly.😀
X__X
19.9.2019 18:52:24
no to ji ale asi povinně vyhlásil ředitel školy (anebo byla určená pro některé obory), rozhodně v té době nebyla povinně pro všechny maturanty ~d~
Filip T.
19.9.2019 7:54:06
Já v roce 1988 povinně matiku měl.
Cimbur
18.9.2019 14:52:40
A kde se prosímvás před třiceti lety maturovalo z matematiky. V roce 1990 jsem maturovala na gymnáziu - a matematika rozhodně povinná nebyla, maturovali z ní ve třídě jeden nebo dva lidé. A ne, že by se tomu někdo vyhýbal, jen volili to, co se jim k dalšímu studiu hodilo více. Povinná byla jen čeština a jeden cizí jazyk. A tak je to nejméně od roku 1949. Matematika byla povinná jen na průmyslovkách a svého času na přírodovědných gymnáziích.
(IP adresa 37.188.163.225)
  • 
17.9.2019 17:38:33
A já myslel že školky jsou tu pro rodiče a děti.
Jak všeho Mgr a Bc to ví lépe.

Tak jim přeji hodně úspěchů a vzpomněl jsem si na píseň přímo pro ně.

Že nejsi chic Kapitán Kid

Ami Dmi
1. Jak jsi si krásně vyškubala
G7 Emi Ami
poslední zbytky obočí
Dmi G C
a módní střih sis taky dala,
D7 G
člověk tě těžko, těžko osočí:

C G
R: Že nejsi chic, že nejsi à la mode,
C G
že nejsi kus až bulvár chytá splín,
C G
šansony pěj ó Gilberte Bécaude,
C
o bocích skrytých v modré slupce džín.
E Ami
Ve světle ramp když tančíš bump,
D D G G7
jsi prostě vamp, jsi prostě lady a já pořád jenom tramp.
C G
Ať je vás šik a všechny à la mode,
C E
já hledám holku co mě ráda bude mít.
X__X
14.9.2019 14:26:38
Rozálie, tak některé střední školy i začátkem září přijímají, když jim nenastoupilo dost dětí, tak je otázka, nakolik se jedná o uzavřená čísla a nakolik o odhady. jestli to nemůže být zkreslené třeba individuálním pohledem (na náš učňák se přihlásilo víc žáků, než loni X celkově všude nastoupilo víc dětí, takže konečné procento se od loňských dat tolik lišit nebude). ze zdrávek (kde se o povinné maturitě z maturity neuvažovalo) jsem taky slyšela hlasy, že se jim hlásilo víc dětí a to do maturitního oboru.

jinak matiku ze základky znám a mám čerstvě nacvičenou (přechod dvou dětí na SŠ a příprava na přijímačky) a stejně jsem ten test nedala ~d~ u většiny věcí mám pocit, že jsem o nich v životě neslyšela a rozhodně je k životu nepotřebuji (jo, vím, blbý test). znova mě to vrací k otázce, jestli tedy není lepší nechat ten stav tak, jak býval i dřív - radši maturita z matiky pořádná, ale jenom pro toho, kdo si ji zvolí, než blbá pro všechny ~d~
Rozállie
14.9.2019 9:50:41
Ten didakťák je hlavně blbě udělaný - což kritizuje i Plaga - netestuje logické uvažování, testuje znalosti, které se dají nabiflovat (konkrétní postupy, které lze natrénovat). Samozřejmě, že když je někdo už kolik let mimo školu (kde se ty postupy denně používají), tak ho jednoduše zradí paměť. Navíc jsou to příklady, které se učí na ZŠ. Ze srandy si ten test zkoušelo několik dětí v mém okolí z 8. a 9. třídy, všechny by prošly. Ne úplně na 1, protože tam bylo pár typů úloh, které ještě neznaly, ale do procent nutných ke splnění se vešly.
Já srovnání mám, z matiky jsem maturovala, srovnat se to nedá ani náhodou - je to obyčejná klasická větší písemka z matiky, přemýšlet se u toho nemusí, jen použiješ nazpaměť naučené postupy ~:(

Informace, že se hlásí víc dětí na obory bez maturity, se objevila v článcích teď kolem humbuku s matikou, předpokládám, že jde o nějaká čerstvá čísla.

Je na tom špatně úplně všechno, a začíná to už v 1. třídě, ne-li ve školce. Děti se neučí přemýšlet, a pak se jim vtluče do hlavy, že nemají vlohy na matiku. Nikdo nevysvětluje, proč se něco počítá, tak jak se to počítá, jen se učí zpaměti. S přesvědčením, že matika je fuj a těžká a oni na ni jsou hloupí, se děti protloukají školou až do matury.

Třeba Hejného matika - ač skvělá, je kritizovaná, protože se u ní musí přemýšlet (musí přemýšlet i učitelé), a je to holt delší proces, než se něco naučit zpaměti, takže ve výsledku děti v 5. třídě neznají některé věci, které znají děti s klasickou matikou.
Ale už se nedodá B, že děti s Hejného matikou UMÍ a VĚDÍ, na rozdíl od ostatních dětí, které JEN ZNAJÍ víc, ale používat to neumí.
(IP adresa 37.188.172.196)
  • 
14.9.2019 0:19:10
Český vzdělávací systém je o ničem. Já se mám tady rozplývat nad maturitou bez matematiky. Proč není maturita bez češtiny?
Jakési společenské rytuáli jsou vydávány za vzdělání.
Dokonce můj rodný jazyk není můj. Mimochodem, pravidla se od dob mé školní docházky celkem změnila. To já už ani nejsem Čech že.😁
Sufražetky na rodině cenu pečiva neovlivní, tak můžou jen kecat.
 Příspěvky 110 z 354938 [Dalších 354928 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.