| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

ORL (ušní, nosní, krční)

Na dotazy týkající se problematiky nemocí ušních, nosních, krčních dětí i dospělých Vám odpoví MUDr. Maja Stříteská - ORL specialista.
Odkaz na MUDr. Maju Stříteskou naleznete i na serveru www.lekari-online.cz, kde jsou i její články.
Zodpovězené dotazy [Dalších 1179 dotazů >>] 
?
89292

Hučení/vibrace v uších 
( 27.3.2020 10:24:59 Jirka )

 Dobrý den, již asi půl roku pozoruji hučení v uších/hlavě. Na dvou ušních mi řekli, že je to tinitus, což se mi ale stále nepozdává. Měl jsem týden kapačky, rehablitace, akupunkturu, betahistin, betaserc, tebokan, nic z toho nepomohlo. Stává se mi to, že mám třeba v uších ticho a jdu ven něco dělat a pak jdu do auta, nastartuji, popojedu např. 2 km a vypnu motor a hučí mi najednou v hlavě. Jako by vibrace z auta se přenesli na něco v uchu/hlavě a něco rozknmitalo. Stjně tak každý večer kdy ulehnu tak začne hučení a do rána celou noc. Jediné, co jsem vypozoroval je, že když mi ráno hučí v uších, tak jdu ráno plavat a poté příjdu do auta a je ticho, stejně tak i po cestě autem do práce po vypnutí motoru ticho a to trvá až do večera ať dělám cokoliv. Bazén to prostě nějak vypne. Večr ale po ulehnutí do postele se zase do půl hodiny rozhučí. Výše pod hlavou na spaní nepomáhá. Nevíte, co by to mohlo prosím být? Neznám skladbu ucha, ale co střední ucho, apod? Děkuji moc za Váš názor. Jiří Vaníček Vaše zkušenosti:
Vibrace v uchu
Vibrace v uchu
Hučení v uchu (Eva Odvarkova)

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
89259

Vliv mrazu na uši 
( 10.7.2018 11:26:22 Lukáš )

 Dobrý den, jsem po pár operacích ucha. Byl mi extrahován třmínek, v uchu mám torp a zavedenou grometu.V práci se pohybuji i v mrazáku kde je teplota -21°C. Často mě potom to ucho bolí a bolest vydží třeba i dvě hodiny. Zajímá mě tedy jestli ten mráz muže mít opravdu velký vliv na mé problémy s uchem. Dále bych se chtěl zeptat jestli by byl pro mě nějaký opravdu účinný způsob jak předejít zalehnutí uší při cestování letadlem. Děkuji a přeji hezký den.

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
89257

Zvýšená tvorba ušního mazu 
( 24.4.2018 12:55:35 Andrea )

 Vážená paní doktorko, můj čtrnáctiletý syn již asi 1,5 roku trpí zvýšenou tvorbou ušního mazu. Uši si musí čistit každý den nebo jednou za dva dny. Je možné, že zvýšená tvorba ušního mazu je spojená s pubertou a dospíváním a časem se situace zlepší? Jakým nejvhodnějším způsobem uši čistit nebo čím vykapávat? Vím, že vatové tyčinky by se neměly moc používat. Předem moc děkuji za Vaši odpověď.

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
89253

Šance na sluch ucha 
( 28.1.2018 20:51:10 Lukáš - Jedno ucho hluché )

 Dobrý den. Jmenuji se Lukáš. V pěti letech mi zjistili, že jsem na pravé ucho kompletně hluchý. Příčina známa není. Jsou 2 varianty. Jako malý jsem často trpěl záněty středního ucha, a doktorka omylem propíchla bubínek. Druhá je, že jsem se s tím už narodil. Nyní je mi 16 let. Zkusil jsem si přes sluchátko pustit muziku do "hluchého" ucha, a muziku jsem slabě slyšel. Tak moje otázka zní. Je možné, aby zvuk z pravého ucha, přešel do levého? Nebo na to ucho nejsem úplně hluchý? Děkuji za odpověď.

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
89204

Nosní mandle u dospělého člověka 
( 5.4.2017 1:30:23 Julie )

 Hezký dobrý den, chtěla bych se prosím zeptat, zdali nosní mandle u dospělého člověka (26 let) způsobit nádorové onemocnění? Potýkám se dlouho s chronickými záněty nosních dutin. Na ORL mi bylo sděleno, že mám stále nosní mandli, absolvovala jsem i CT na vyšetření nosních dutin, ale nikdy mi nebylo doporučeno, že bych ji měla event. nechat odstranit. Může být mandle nebezpečná? Moc děkuji za odpověď.

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
89198

Operace a přeléčení antibiotiky 
( 7.3.2017 19:09:33 Terezka )

 Dobrý den, chystám se v dospělosti /za 2,5 měsíce/ na operaci rozštěpu patra. Mám dlouhotrvající zadní rýmu spojenou se sinobronchiálním syndromem. Ve výtěru z nosu i krku je Serratia marcescens citlivá na ciprofloxacin. Můj dotaz zní, zda má smysl se přeléčit před operací těmito antibiotiky? Vyrábí se mi teď autovakcína, kterou budu určitě brát.Na to, jestli brát nyní antibiotika, jsou různé názory, proto se ptám. Celkové příznaky infekce nemám, CRP je v normě. Děkuji předem, s pozdravem Terezka

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
89195

Opakující se streptokok A 
( 2.3.2017 19:12:39 Radka )

 Vážená paní doktorko, ráda bych se zeptala na Váš názor. Můj desetiletý syn se léčil v lednu s angínou (pozitivní streptokok A formou rychlotestu), užíval Ospen nakonec 16 dní, po deseti dnech užívání měl totiž test stále pozitivní. Po vyléčení dva týdny ve škole a nyní opět nemocný (kašel, silná rýma) a streptokok opět pozitivní. Nyní dostal ATB Sumammed. Musím říci, že v období leden a únor se léčila se stejným problémem dcera i já (nyní u mne nově nalezen Streptokok C). Syn byl i v minulém roce nemocný, v prosinci rovněž ATB Sumamed (test na streptokoka tehdy ale negativní). Zajímal by mne Váš názor na dosavadní léčbu a zejména doporučení jakým způsobem se streptokoka v rodině zbavit definitivně. Lékařka přeléčení např.injekční formou nedoporučila, prý se od ní nyní již ustupuje. Děkuji velice. Radka

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
89194

Krční cysta 
( 11.2.2017 22:26:06 Lenka )

 Dobrý den. Před více než 3 týdny byla dcera - 6 let - na odstranění mediální krční cysty. Hojení bylo komplikováno neprve zánětem - nasazen Klacid, který zabral. Po vytažení stehů - po týdnu se v ráně začala tvořit boule, která se během pár dnů neustále zvětšovala. Tekutina byla vypuštěna, odsáta. Toto bylo provedeno dvakrát, při třetí návštěvě pan doktor konstatoval, že je to v pořádku. Boulička tam však byla stále a opět se zvětšila. Je možné, že se tekutina sama vstřebá? Je to k něčemu tekutinu neustále vypouštět, když se za pár dnů vytvoří znovu? Děkuji za odpověď.

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
89190

Krvavé hleny u 14ti mesicniho syna 
( 5.2.2017 3:35:31 Daniela )

 Dobrý den paní doktorko, obracím se na vás s prosbou o radu. Náš syn (14 měsíců) se od vánoc léčil s nachlazením - rýma, kašel. Týden jsem používala do nosu nasivin, po týdnu jsme navštívili pediatra a dostali jsme Pamycon na další týden.

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
89179

Hlas v uchu, praskání při polykání 
( 22.1.2017 13:35:10 Mach )

 Dobrý den, už od léta minulého roku mě trápí problém s ušima který mám. Při polikání mi praská v uších, většinou jen v právém, někdy v obou a jen někdy v levém. Nicméně to není problém který mě trápí nejvíce. Teď už mi běžně v PRÁVÉM uchu praskne tak že poté v právém uchu slyším svůj vlastní hlas. Byl jsem s tím na na ORL, doktorka mi prohlédla uši, nos, krk, ústa a nic nenášla. Jen mi doporučila zkusit mořskou vodu pro zvhlčení slyznice (používám dva dny zatím). Problém s hlasem v uchu přestane když si lehnu, při velkém předklonu až k zemi a nebo když zakloním hlavnu a naplno otevřu ústa - kapr, ale křupaní v uších je stále. Potřeboval bych poradit. Slyšet svuj vlastní hlas v uchu a zárověn přesto neslyšet okolí je nepřijemné. Budu Vám moc vděčen za odpověď.

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

Zodpovězené dotazy [Dalších 1179 dotazů >>] 

Poslední komentované ze všech poraden


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.