| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Náhradní rodina

Děti potřebují rodiče! Uvažujete o adopci či pěstounské péči a nevíte, jak na to? Máte problémy s výchovou dítěte v takové péči? Chceme Vám pomoci, protože děti potřebují rodiče. Na vaše otázky budou odpovídat pracovníci Střediska náhradní rodinné péče v čele s ředitelkou střediska PhDr. Vědunou Bubleovou.
Středisko náhradní rodinné péče
Jelení 91
118 00 Praha 1
Tel.: 233 356 701
Tel/fax: 233 355 309
E-mail: info@nahradnirodina.cz
Poradna:www.adopce.com
Upozornění: Prosíme všechny účastníky diskuse, aby tyto stránky nepoužívali k nelegálnímu zprostředkování a domlouvání přímé adopce. Všechny takovéto příspěvky jsme nuceni mazat, rovněž nám jako správcům webu nezbývá, než takové příspěvky hlásit orgánům činným v trestním řízení. Děkujeme za respektování těchto pravidel.
Zodpovězené dotazy [Dalších 1490 dotazů >>] 
?
89067

Dávky pěstounské péče při pobytu pěstouna i dítěte v cizině 
( 31.3.2016 15:28:19 Pavlína )

 Dobrý den. A děkuji za informace ohledně dávek PP při pobytu v cizině, paní Vávrová. Ale co přesně znamenají vaše slova, že dávky do ciziny se při dlouhodobém pobytu v cizině nevyplácejí? Znamená to, že pěstoun nemůže zažádat o jejich zaslání na účet do banky v cizině? Nebo to, že je při delším pobytu mimo ČR nelze zasílat ani na můj účet v Čechách, na který obvykle chodí? Děkuji. Pavlína Vaše zkušenosti:
Legislativa

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
89065

Dávky pěstounské péče při pobytu pěstouna i dítěte v cizině 
( 23.3.2016 23:10:42 Pavlína )

 Dobrý den. Jsem rozv. matka dvou biol. dětí,jednoho adopt. dítěte 4 roky, a jednoho dítěte v PP , 10 let. Rodinní známí mne i s dětmi pozvali na půlroční až roční pobyt u nich, s tím, že mi zapůjčí domek na pobřeží, a se vším mi pomohou. Děti by tam chodily do místní školy a školky, aby byly v dětském kolektivu. To vše je v mých silách zařídit, vše již mám zjištěno. Ale od jednoho velmi moudrého pána jsem se dozvěděla, že by byl možná problém s pobíráním pěstounských dávek. A to mne zarazilo. Finančně na tom nejsem špatně, mám dostatek úspor, ze kterých bychom tam rok žili. Ale vzhledem k tomu, že živím již 3 děti - a na adoptovanou dcerku nedostávám od nikoho "ani korunu", tak bych již nemohla z rodinných peněz živit dítě v PP. Ten pobyt chci dětem jednoznačně dopřát, jsou to zkušenosti k nezaplacení. Ale zároveň je pro nás nepředstavitelné, že bychom snad měli toho chlapce v PP na ten rok nechat znovu v DD. Je členem naší rodiny, má pas, jeho vycestování nic nebrání, odbor.soc.právní ochrany dítěte by neměl námitky,o děti se dokáži postarat jak doma tak v cizině - sama jsem dříve hodně cestovala po celém světě. Jde skutečně jen o ty finance od státu. Proto prosím o přesné informace, jak je to s dávkami PP během delšího pobytu dítěte v péči pěstouna v zahraničí - v členské zemi EU. Omlouvám se za dlouhý dotaz a předem děkuji za informace.

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
88952

Chlapec po úrazu v pěstounské péči 
( 24.7.2015 7:25:59 MARKETA )

 Dobrý den , již 8 let mám v péči chlapce .Nyni je mu 20 let-studuje .Ve školním roce 2015-2016 má dělat maturitu.Nyní v červenci měl díky napadení těžký úraz hlavy-diagnoza zatím nejistá.MŮŽU pokud se chlapec zotaví a bude moc třeba od října nastoupit do školy žádat školu v září o potvrzení o studiu? V případě že chlapec nebude moci nastoupit a je stále vedený jako student , bude poručnictví zrušeno nebo bude posuzováno jako těžce nemocný-nebo kde mám žádat abych nadále byla jeho poručníkem.Jde mi o chlapcovu budoucnost.Biologická matka o chlapce zájem jeví-bohužel je alkoholička.Volala jsem na místní úřad zabývající se náhradní péčí , nebyli mi schopni odpovědět na nic, jen že de facto je chlapec zletilý a tudíž pod ně nespadá. Je mi to trapné ale bohužel jde i o finance, chlapci jsme začali platit právníka , nebot jde o těžké ublížení na těle.Děkuji M

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
88948

Náhradní péče 
( 16.7.2015 15:59:48 Jana )

 Dobrý den, ráda bych si vzala dítě např. z dětského domova do náhradní péče. Mám nějakou šanci pokud žiji s přítelem. Nejsme sezdaný. Já jsem stále vdaná, ale už dva roky žiji s bývalým manželem odloučeně a jsem v jednání s právníkem ohledně rozvodu. S přítelem bydlíme v rodinném domku. Já mám jednu dceru a přítel dvě. Je mi 39. Oba máme zaměstnání. Dítě může být i starší 6ti let. Prosím o odpověď zda máme naději a případně jaké kroky máme podniknout k úspěšnému začlenění dítěte do naší rodiny. Děkuji Jana

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
88941

Nárok na mateřskou nebo rodičovskou při adopci 
( 10.6.2015 11:12:24 Tana )

 Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda nevíte, jak funguje nástup na mateřskou resp. rodičovskou při adopci dítěte. O dítě se bude starat otec a nevíme, jestli může nastoupit na mateřskou, která je v tomto případě 22 týdnů nebo na rodičovskou. Od tohoto se také odvíjí nárok na dovolenou - krácení nebo v plné výši. děkuji za radu.

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
88884

Úplné osvojení a styk s prarodiči 
( 25.3.2015 18:11:55 Lola )

 Dobrý den prosím o informaci, nevíte prosím jak je to s prarodiči mého bývalého přítele a jejich právem na vnuka? Manžel si osvojil syna tudíž bývalí partner už není v rodném listě jeho otec a tudíž na něj ztratil právo. Nevíte někdo jak je to s rodiči bývalého otce? Mají šanci si vysoudit aby syna vídali?

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
88790

Z přechodné do stálé pěstounské péče 
( 27.1.2015 21:24:26 miladka )

 JSME MANŽELÉ,JÁ JSEM PĚSTOUNKA NA PŘECHODNOU DOBU,MÁME V PŘECHODNÉ PÉČI CHLAPEČKA BYLO BY TEORETICKY MOŽNÉ,KDYBY SE NEMOHL VRÁTIT DO SVÉ RODINY A NENAŠLI BY SE MU STÁLÍ PĚSTOUNI-ABY SE MU STAL PĚSTOUNEM MŮJ MANŽEL A JÁ BYLA STÁLE PĚSTOUNKOU NA PŘECHODNOU DOBU A PŘÍJÍMALA DALŠÍ DĚTI DO PŘECHODNÉ PĚSTOUNSKÉ PÉČE? DĚKUJI ZA ODPOVĚD.

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
88764

Adopce bratrova dítěte 
( 18.11.2014 12:57:14 kamča )

 Dobrý den, můj sedumnáctiletý syn bude mít s přítelkyní šesáctiletou dítě.Po porodu chtějí dítě díddát k adopci.Je možnost aby díťe adoptovala dcera které je 22roků,tedy jeho sestra? Dcera má vlastní dům, práci a chce a dítě vychovávat.Je tahle adopce možná?

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
88711

Porodné 
( 22.9.2014 12:02:25 N. )

 Dobrý den, rozhodla jsem se, že až porodím, tak chci dítě svěřit do náhradní rodiny, tudíž budou v RL zapsaní náhradní rodiče a ti dostanou porodné a další dávky státní sociální podpory. A chci se zeptat, až budu rodit podruhé, dítě si nechám a budu zapsaná v RL, tak jestli budu mít na porodné nárok, nebo ne? Děkuji Vám moc za odpověď

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
88704

Adopce, alimenty, změna příjmení 
( 15.9.2014 17:30:19 triinnn )

 Dobry den mam takovy dotaz .Muj manzel kdysi mel pritelkyni a ta ho podvedla ,s jinym,otehotnela ,a muj manzel si dite osvojil,je tedy psany v Rodnym liste.Nikdy nebyly vziti.Diteti bude za mesic 6 let.Domluvili se ustne ze ona nikdy alimenty po nem chtit nebude.Byl klid X let,a nyni pred rokem se ozvala a podala na manzela exekuci,tu platime 2000 mesicne.Podala ji protoze po manzelovi chtela aby ji zaplatil za spolecne dluhy co kdysi meli,a vedela pak ze manzel ji nic neda,tak podala exekuci,..Mame to domluvene tedy na splatky 2000 kc mesicne.Exekuci platime rok ,a vziti jsme dva roky.Ted byl dlouho od ni klid,ale nyni se ozvala s tim ze by potrebovala souhlas od myho manzela ze chce dceri zmenit prijmeni,jelikoz ona se vdala za novyho chlapa.Vdala se protoze jeji pritel ted uz tedy manzel chce tu jeji dceru adoptovat.A po mym manzelovi chce souhlas o zmene prijmeni.Zajima me tedy jak to je,kdyz se vdala,muzou podat navrh o adopci te holky jeji,a ten jeji manzel si ji adoptovat???Nebo napred potrebuji oni,ten souhlas od myho manzela o zmene prijmeni,podotykam ze jeji dcera se jmenuje po ni za svobodna .Mame obavy aby to nebyl nejaky podfuk od ni .Protoze ona nam i psala ze jakmile tu malou jeji manzel adoptuje tak manzel bude zbaven od alimentu a vymazan z rodnyho listu,ze tam bude psany ten jeji "manzel" .Ale napred chce po mym manzelovi ten souhlas o zmene prijmeni.Prej jeji manzel si nemuze adoptovat dite s jinym prijmenim,ze se musi dite jmenovat stejne jako oni aby mohli zadat o adopci.Omlouvam se zda je to nesrozumitelne ale tezko se me to vysvetluje. Rikali jsme si s manzelem ze by jsme nechali u pravnika nekde septat to ze on bude zbaven otcovstvi v rodnym liste,a osvobozen od alimentu a pak az tohle sepisou spolu oni,tak podepise souhlas o zmene prijmeni .Dekuji za odpoved.Nevime si rady jak postupovat,protoze nam i vyhozuje ona.

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

Zodpovězené dotazy [Dalších 1490 dotazů >>] 

(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.