| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Re: Dávky pěstounské péče při pobytu pěstouna i dítěte v cizině

4.4.2016 15:26:55   Středisko náhradní rodinné péče
Dobrý den,
citovala jsem Vám přesné znění zákona. Je nám to líto, ale dle našeho názoru se nedá pěstounská péče vykonávat v cizině, byť rozumíme tomu, že nabídka, kterou jste dostali je velmi lákavá. Pěstouni mají ze zákona o sociálně-právní ochraně vůči státu své povinnosti, kterým musí dostát. Pěstounská péče podléhá kontrole ze strany státu,tedy musí být v dosahu možnosti návštěv ze strany OSPOD i dohledu doprovázející organizace. Pěstouni mají povinnost se pravidelně vzdělávat a mají též povinnost rozvíjet vztahy s biologickou rodinou dítěte, pokud soud nerozhodl jinak.
Zda je správný náš výklad zákona máte možnost ověřit na legislativním odboru MPSV ČR.
Odkazovala jsem Vás na Váš OSPOD s tím, zda není možná nějaká výjimka, že by se nejednalo o souvislý dlouhodobý pobyt, že byste třeba měli možnost pravidelně dojíždět na nějaký čas do ČR, ale mě samotné se to zdá málo pravděpodobné a je otázka, zda by to bylo ve Vašich časových možnostech.
Hezký den
přeje
za Středisko NRP
Alena Vávrová
Názory k dotazu (1 názorů)
Legislativa Pavlína 5.5.2016 11:22

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.