tisk-hlavicka

Křížem krážem staletími

11.12.2000 Pavel Sklenařík, 11 let 1 názor

Křížem krážem staletími otvírá cestu do osmi historických epoch, které mají pro lidstvo rozhodující význam. Pouhým kliknutím se přenesete v čase do Egypta, říše Inků či do středověké Číny, Řecka, Říma, anebo zase do věku páry a moderního města.

Dětská recenze


Měl jsem možnost prohlédnout si program pro děti s názvem Křížem krážem staletími. Je to program o dějinách, který je doplněn o přehled českých dějin. V tomto programu najdete animovanou historii od Číny až po moderní město, hry a další činnosti plné hříček a průpovídek.

Program je určen všem dětem od 6 let. Pro mladší děti jsou zde naučné hry a pro ty starší jsou zde připraveny dějepisné kvízy. Ale nejen kvízy. Tento program s oblibou používají i učitelé základních škol, mají-li k tomu ovšem příslušnou techniku.

Po celé encyklopedii vás provádí malý nezbedný panáček, který mění svou podobu podle doby, ve které právě putujete strojem času.

kladyzápory

  • pěkná grafika
  • zábavné hry jako součást programu, které u většiny jiných programů chybí
  • všechny dějiny jsou podrobně popsány

  • ze začátku nevíte, co máte dělat
  • špatné ovládání stroje času
  • obtížná instalace encyklopedie

Verdikt: Hra je pěkná a zábavná a stojí zato se na ni podívat. Ale bohužel po pár měsících vás omrzí.

Pavel Sklenařík, 11 let

Charakteristika:CD Křížem krážem staletími má pro dítě nižšího školního věku celou řadu předností. Může si stvořit vlastní erb, poznávat historické skutečnosti v celé řadě dynamických her či ve vlastní tvorbě vhodného oděvu pro jednotlivá období. Vhodné propojení a vyvážení interaktivních her s encyklopedickou částí vytváří všechny předpoklady pro příznivý vztah k dané problematice, který je základem dětské snahy se něco naučit.

Výrobce: BSP Multimedia

Bližší informace a možnost objednání:tady
Cena: 1095 Kč

Názory k článku (1 názorů)
ty brdo! Pavel Sklenařík, nezbedný syn 12.4.2007 23:1
Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.