Rozhovor se spisovatelkou Alenou Čálkovou: "Pohádek o zlobivých dětech je dost, o "zlobivých" rodičích nikoliv…"
Doporučuje to Eva Sedláčková, která řadu let působila jako knihovnice a nyní je redaktorkou dětských knih.
S Petrou Dvořákovou o psaní příběhů, bezvýhradném přijetí a její nové knize.
Když v mateřské škole začínám v září s pravidelným poledním předčítáním knih, velmi často slyším: „To znám, to mám doma na DVD.
Stal se zázrak. Měla jsem celých pět dnů volno. Mé děti si vzali na prázdniny prarodiče. Mohla jsem nespat, kdy jsem chtěla, spát, kdy jsem chtěla. Mohla jsem nevařit. Mohla jsem celý týden chodit rychle.
Společné listování knížkami už odmala vzbuzuje v dítěti pozitivní emoci.
Také jste patřili k dětem, které večer potajmu četly knížku s baterkou pod peřinou? Dnešní děti spíš propašují do postele tablet…
Kdo jsou Barunka Panklová, Kopčem nebo třeba kde jsou Stínadla? Otázky, na které by dnešní mládež asi těžko odpověděla správně.
Kterou z pohádkových postav bych se chtěla stát? Možná se tak jako malá ptala i autorka knihy Cesta do pohádky a pedagožka Jitka Míčková. A třeba se tak ptá i dnes.
Současný poněkud hektický životní styl připravuje rodinu o řadu rituálů, které v minulosti pomáhaly spoluutvářet atmosféru domova a posilovaly rodinná pouta. I přes velkou konkurenci audiovizuálních médií však stále ještě řada maminek svým dětem před spaním čte.
Těhotenství |
Dítě |
(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.