tisk-hlavicka

Jak věci pracují

9.12.2000 Maruška Barvínková, 10 let ; Zita Kadlecová, 13 let

Všichni milovníci koleček a matiček zde mohou zkoumat 150 strojů, jejich principy i základy vědních oborů.

Dětská recenze


Ahoj Terezo,

Tak ti píšu , že jsem dostala zase jedno skvělý CéDéčko na CD - ROM. Jmenuje se Jak věci pracují. Je to o tom, jak fungujou některé věci, ale všude jsou mamuti. Když přijdeš do skladiště a klikneš na nějakou věc, můžeš se pak o ní něco dozvědět. Je tam třeba elektrická kytara, hasicí přístroj, telefon, televize, počítač, horkovzdušný balon, jednooká zrcadlovka, hodiny, kladka nebo vysoušeč vlasů. Můžeš je vyhledávat i podle historie, vynálezců nebo zákonitostí. Když klikneš na aktivní nápis, můžeš si přečíst něco o té které věci. Když klikneš na nasprejovaný nápis, něco se stane. Třeba se rozsvítí žárovka nebo se ozve zvuk…

A když klikneš na obchůdek, můžeš si nahrát zvuky, kino, spořič obrazovky nebo si vytisknout obrázek, hlavičku na dopis nebo pohled - všechno je to samozřejmě s mamutama. Když klikneš na nápis Internet WWW, dostaneš se na webové stránky Mammutnet, na kterých se dozvíš něco o vynálezech a vynálezcích, Národního technického muzea nebo nakladatelství Dorling Kindersley. To ale není zas tak nic moc. Ale jinak je to skvělý!

Čau Marie

Maruška Barvínková, 10 let


Naučný CD ROM Jak věci pracují nás seznámí s principy práce různých zařízení od těch nejjednodušších, jako je například kolo až po ty nejsložitější, jako jsou počítačové čipy. Seznámíme se i s nejznámějšími vynálezci. Ke kladu tohoto produktu patří i zdařilé ovládání a také oba sympatičtí průvodci David Macaulay a jeho kamarád mamut . Díky tomu jistě disk zaujme i ty "nejmenší" uživatele ( asi od 7 - 8 let). Všichni zvědaví montéři, kteří musí vidět věci uvnitř jistě toto CD ocení.

Test CD ROMů byl prováděn na notebooku americké firmy COMPAQ Armada E500

s HD 5GB, procesorem Celeron 600MB , RAM 96MB s nainstalovaným operačním systémem Windows 2000 Profesional.

S oběma produkty se v této konfiguraci pracovalo velmi dobře a instalace proběhla bez problémů. Je možné, že by práce na minimální doporučené konfiguraci počítače byla o něco pomalejší.

Oba CD ROMy považují za velmi zdařile provedené a vhodné pro uživatele zejména školního věku.

Zita Kadlecová, 13let

Charakteristika:Na tomto CD-ROM naleznete 1 000 ilustrací, 300 animací, 70 000 slov, 1 500 obrazovek a připojení na zábavnou Internetovou stránku. Všichni milovníci koleček a matiček zde mohou zkoumat 150 strojů, jejich principy i základy vědních oborů. Mají tak možnost sledovat vývoj vynálezů od 7000 let před naším letopočtem až do současnosti. Jako minimální požadavky na konfiguraci PC pro CD ROM navrhuje výrobce Windows 95,98, procesor 486 DX/33Mhz, RAM 8MB, potřebné místo na disku 22Mb.

Ale na minimální výkon chodí CD pomalu.

Výrobce: BSP Multimedia

Bližší informace a možnost objednání:tady
Cena: 575 Kč

Názory k článku (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!
Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.