tisk-hlavicka

Terasoft - Český jazyk II - jazykové rozbory

18.12.2000 Petra Dvořáková, 14 let 1 názor

CD je zaměřeno na tyto oblasti: shoda přísudku s podmětem, čárka ve větě jednoduché, čárka v souvětí, druhy vedlejších vět, větné členy, větné rozbory, podstatná a přídavná jména (mluvnické kategorie), slovesa (mluvnické kategorie).

Dětská recenze


Obsahuje výukový program na procvičování češtiny na druhém stupni nejen ve školách, ale i doma. Všechno učivo je rozděleno do několika kapitol: podstatná jména, přídavná jména, slovesa, větné členy a větné rozbory, druhy vedlejších vět, shoda přísudku s podmětem, čárka v souvětí a čárka ve větě jednoduché.

Výuka probíhá nejprve formou procvičování, kdy musíme plnit úkoly a každý výsledek je hned hlasově opraven nebo zdůvodněn. Pokud nepíšeme chyby, postupně se v dolní části otevírá obrázek. Po procvičování si můžeme napsat na dané učivo test a ten je hned na konci vyhodnocen, takže lze tímto způsobem vyzkoušet více dětí najednou.

Mluvnice sama o sobě není moc zábavná, ale touto formou se mi rozhodně líbí víc než strohým opakováním ve škole. Navíc se případné chyby dozvím hned a také hned vím, jak se to má napsat správně.

Petra Dvořáková, 14 let

Charakteristika:CD ROM TS Český jazyk II doplňuje a vhodným způsobem navazuje na předchozí rekordně úspěšný titul TS Český jazyk. Jeho tématem jsou tentokrát především jazykové rozbory. V praxi důležitými tématy jsou zejména psaní čárky ve větě jednoduché a v souvětí nebo shoda přísudku s podmětem. Programy obsahují možnost nastavení parametrů, které umožňují individuálně přizpůsobit program znalostem a věku dítěte. Díky této možnosti mohou jeden program používat žáci od třetí třídy ZŠ až po závěrečné opakování před maturitou ve 4. ročníku gymnázia. Doporučujeme i pro přípravu na přijímací zkoušky na střední školy.
Výrobce: SILCOM

Bližší informace a možnost objednání:tady
Cena: 600 Kč

Názory k článku (1 názorů)
chyba v článku BB 17.8.2005 10:53
Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.