tisk-hlavicka

Encyklopedie vesmíru

11.12.2000 Zita Kadlecová, 13 let

Zevrubný průvodce astronomií, dobýváním vesmíru a kosmologií. Disk oplývá přemírou informací o planetách, hvězdách, galaxiích, kosmonautech a jejich vesmírných lodích.

Dětská recenze


Encyklopedie vesmíru Je podrobný interaktivní průvodce vesmírem.Ovládání programu je založeno na využití knihovny Quick-Time, které si nainstalujeme z disku. V této multimediální encyklopedii najdeme mnoho dat ze všech oblastí novodobého i historického výzkumu vesmíru. V kapitole "planetárium" najdeme obraz oblohy kdekoli na světě třeba i v roce 3000. Dozvíme se o slavných osobnostech, které mají něco společného s výzkumem vesmíru a poznáme i historické přístroje k pozorování

hvězd. Prohlédneme si fotografie, počítačem vytvořené obrazy planet a zjistíme základní informace o kosmologii. Zkuste si sestavit raketu či přistát na měsíci, nebo si prohlédněte různé video sekvence . Encyklopedie vesmíru je zdařile provedena a všichni, které vesmír zajímá zde najdou mnoho poučení a zajímavostí.

Test CD ROMů byl prováděn na notebooku americké firmy COMPAQ Armada E500s HD 5GB, procesorem Celeron 600MB , RAM 96MB s nainstalovaným operačním systémem Windows 2000 Profesional.

S oběma produkty se v této konfiguraci pracovalo velmi dobře a instalace proběhla bez problémů. Je možné, že by práce na minimální doporučené konfiguraci počítače byla o něco pomalejší.

Oba CD ROMy považují za velmi zdařile provedené a vhodné pro uživatele zejména školního věku.

Zita Kadlecová 13let

Charakteristika:Tento CD ROM nabízí vzrušující cestu po planetách, hvězdách i galaxiích až na samý konec vesmíru. Poznáte vulkány na Marsu, pootočíte si Zemí a budete mít možnost měnit Měsíční fáze. Poznejte souhvězdí na obloze ve vlastním interaktivním planetáriu a sledujte pohyby vesmírných těles po obloze ve vlastním planetáriu a sledujte pohyby vesmírných těles po obloze z libovolného místa na Zemi. Jako minimální požadavky na konfiguraci PC pro CD ROM navrhuje výrobce Windows 95,98, procesor 486 DX/33Mhz, RAM 8MB, potřebné místo na disku 22Mb.

Ale na minimální výkon chodí CD pomalu.

Výrobce: BSP Multimedia

Bližší informace a možnost objednání:tady
Cena: 575 Kč

Názory k článku (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!
Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.