| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Tchán a tchyně

8.6.2001 9:18:07 Alca

Re: Tchýně? Třeba bude líp!

Ahoj Martino, je skoda, ze se vzdy ozvem jen kdyz jsou probémy, jak by se hezky psalo a cetlo, ze jsme tchyni tentokrat daly za vyucenou a pekne ji dobehly. Ale treba jednou. Je smutne co Vam tchyne neustále činí. S tím bytem to vidím tak, že vám jednoznačně dala najevo, abyste s ním nikdy nepočítali. (proč by se jinak oháněla tolika miliony, když má byt jinou hodnotu). Souhlasím s názorem, že máte-li ty peníze, okamžitě je investujte do koupi jiného bytu či domku podle svého uvážení a v místě, které se bude líbit hlavně Vám. Co je jí do toho, kde budete bydlet? Jste dospělí a máte svoji rodinu, do které nemá ona právo zasahovat. Fakt. Její opičí láska to jen dokazuje. Nabýzet byt ale přitom tím hlásat - "vám v žádném případě", vždyť to je tak průhledné. A s těmi pokecy? Tak jí řekni, ať někdy zavolá ona, že na to taky čekáš. (a vsaď se že je dostaneš, protože ona určitě nezavolá). Jinak u nás od doby co jsem psala téměř nic nového. Měsíc jsme se neviděli ani neslyšeli (jsem nadmíru spokojená). Jen manžel ji volal, když měla svátek a zastavil se u nich, když jel službně kolem jejich vesnice. Tím to skončilo. Ani jsem se na ni neptala a on ani neřekl, co odehrávalo. Jen mi říkal, ať se připravím, až tam znovu pojedem odpověď na její tradiční otázku, co je nového: takže, máme novou pračku, nový lustr, nové potahy na sedací soupravu do obýváku a jinak se nezměnilo nic. Potomka se nám také počít nepovedlo. Nechápu jí, ona místo aby byla ráda, že se nám vede a můžeme si konečně zařídit domácnost, je naštvaná a nepřeje nám to, protože si sami vyděláme dost a nemusím tím pádem nikde škemrat, aby nám někdo půjčil. (to je její sen, abysme za ní chodili a říkali si o peníze a tím pádem bychom jí museli být strašně vděční - což teď nejsme). Nemůže přenést tu naši samostatnost. Je z vesnice, manželovi vyčítá, že je "ten z města a že už to není ten jeji chlapeče" - ale tomu chlapečkovi je dneska pomalu třicet!! Štve jí, že jsme si na úvěr sehnali 1+1, ale já jsem za ten miniaturní byt šťastná. I manžel, který je za naše hnízdečko šťastný. Sami si zařizujem podle svého vkusu a podle financí, které vyděláme. Od tchyně jsme 150 km a od našich jen přes město. Jsem spokojená a šťastná, že jsme sami! Není nad vlastní bydlení. Opravdu si kupte bydlení někdo jinde a vykašlete se na její milionový byt! Stejně by vám pak celý život vyčítala, že tam jste a že její nové bydlení není podle jejího gusta. Ona fakt bude pořád stejná, s tím se asi smiř. Stejně tak já se smiřuju s mojí tchyní. např. včera jsem mé mamce oznamovala, že tam dnes pojedem. Soustrastně se na mě podívala, když jsem ji řekla, že jedem za tchyni. A ona mi povídá, snad za maminkou, ne? A pak nastal výbuch smíchu! Oběma nám to přišlo strašně k smíchu, že ona je vlastně má druhá maminka. Tak jsme si to trochu zpříjemnily, ale dneska večer mi už asi tak do smíchu nebude. Ale snad to nějak zvládnu a manžel mě jistě podrží. Přestože je to jeho matka, on mou podporu taky potřebuje, někdy ho opravdu jako syna nebere. Tak mi taky drž palce a v pondělí si můžem dát vědět. Měj se, užij si víkend a mysli na něco hezkého. Třeba jak si s manželem uděláte hezký večer. Kupte si víno a uvidíš, jak vám bude fajn! Alca
Odpovědět
Průběh diskuze (28 názorů)
opačná zkušenost Karin, 5-letá dcera a další zatím v bříšku 6.5.2001 20:43
*Re: opačná zkušenost Jarka, dvě dcery 7.5.2001 11:17
**Re: opačná zkušenost Jana 7.5.2001 19:49
**Re: opačná zkušenost Karin, 5-letá dcera a další zatím v bříšku 9.5.2001 21:52
***Re: opačná zkušenost Martina 10.5.2001 20:2
****Re: opačná zkušenost Kateřina (Markétka 3,5 roku) 11.5.2001 8:19
*****Re: opačná zkušenost Martina 14.5.2001 11:25
******Re: opačná zkušenost Bob 17.5.2001 9:27
*******Re: opačná zkušenost Martina 30.5.2001 14:30
********Re: opačná zkušenost Alca, vdana - taky super tchyně 31.5.2001 14:2
*********Tchýně? Třeba bude líp... Míša, syn 4 roky 31.5.2001 15:14
**********Re: Tchýně? Třeba bu... Alca 1.6.2001 8:12
***********Re: Tchýně? Třeba ... Martina 7.6.2001 19:10
************Re: Tchýně? Třeb... Jarka 7.6.2001 19:45
*************Re: Tchýně? Tř... Martina 13.6.2001 20:9
************Re: Tchýně? Třeb... Zuzana,32 let,syn 8 let 8.6.2001 7:14
************Re: Tchýně? Třeb... Alca 8.6.2001 9:18
************Re: Tchýně? Třeb... Šárka, syn 10 let 8.6.2001 9:52
*************Re: Tchýně? Tř... Martina 13.6.2001 19:40
************Re: Tchýně? Třeb... Ivana, vdana bezdetna 8.6.2001 15:40
************Re: Tchýně? Třeb... Iva 10.6.2001 23:49
*************Re: Tchýně? Tř... Petra, 26 let, 10.týden 11.6.2001 12:59
************Re: Tchýně? Třeb... Lída , 30 let 11.6.2001 14:37
*************Re: Tchýně? Tř... Martina 13.6.2001 19:24
**************Re: Tchýně? ... Jana 2 děti 14.6.2001 14:29
******Re: opačná zkušenost Kateřina (Markétka, 3 a 3/4 roku) 25.5.2001 8:50
*******Re: opačná zkušenost Martina 30.5.2001 14:21
****Re: opačná zkušenost Jarka, dvě dcery 11.5.2001 10:11

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.