tisk-hlavicka

Měním doktora

15.2.2000 Káča Skokanová 2 názory

23. týden

A už jsem v šestém měsíci! Uplynulo to nějak rychle. Miminko se začíná stávat hodně aktivním a vrtí sebou už moc často. Kope o sto šest, Skoky má velkou radost, když to cítí a někdy i vidí, jak mi nadskočí břicho.

Taky jednou dostal „zásah“ přímo do obličeje. Stalo se, že si jednou ráno Skoky chtěl miminko poslechnout, jestli ho uslyší. Položil si ucho na břicho a čekal..... A mimčo koplo a dostal to rovnou vedle ucha. ;-) Pravidelně se budí a kope okolo deváté večer a okolo třetí ráno, když se vzbudím a jdu na toaletu. Ale stalo se mi, že mě mrňous kopáním nejdříve vzbudil a až pak jsem šla na WC. Schválně jsem zvědavá, jestli se v tyto hodiny bude i dál pravidelně budit, až bude mezi námi na světě.

Na prohlídce u lékaře jsem „celkem obstála“. Jen se panu doktorovi zdálo, že na dobu mého těhotenství mám trochu zkrácený čípek. Samozřejmě jsem se hned zeptala, co to znamená, ale uspokojující odpovědi jsem se jaksi nedočkala. Vlastně jsem se nedočkala žádné odpovědi. :-( Jen mi byl opět zakázán těhotenský tělocvik a tentokrát i „bouřlivý sex“, hmmm. Kdybych cítila, že mám pocit nějakého tlaku (jako kdybych tam měla žemli), tak mám přijít. Jinak zas za 14 dnů.

Tím mě pan doktor trochu i naštval, no spíš hodně. Už nedávno jsem začala uvažovat o tom, že budu chodit k jinému, ale tentokrát jsem se i napevno rozhodla. Těhotná kolegyně v práci mi vřele doporučila primáře v soukromé ordinaci, ke kterému dochází ona a je maximálně spokojená. Vždy se jí plně věnuje, vše vysvětlí a pokud něčemu nerozumí, tak se snaží podat informace tak, aby je opravdu pochopila. Zavolala jsem tam a objednala se na příští týden. Jak se bude lišit návštěva od těch současných, Vás budu samozřejmě informovat.

Chtěla jsem vědět, co je potřeba k tomu, abych změnila lékaře. Sestřička u nového pana doktora mi říkala, že vcelku nic, jen se objednat. Všechny důležité informace týkající se těhotenství mám v průkazce a kartu mi bývalý doktor pravděpodobně nedá (kvůli pojišťovně). Mám ale požádat o výpis z dokumentace. Tak tam budu muset zajít a požádat o výpis. Teď jen nevím, jestli jim mám říkat proč to chci, proč chci změnit lékaře atd.

Jinak si ani nepamatuji, jestli jsem Vám už psala, že u nás ve firmě se těhotenství docela rozmohlo. Jedno miminko má přijít na svět už na konci února, pak jsem s termínem na řadě já (12. červen), za týden po mně je naplánováno další mimčo a v červenci mají termín další dvě nastávající maminky. Celkem to je 5 těhotných a zaslechla jsem, že je mezi námi už i šestá. :-) Takže srovnávat a ukazovat fotky z ultrazvuku si můžeme hned v práci.

Začali jsme se Skokym už i uvažovat o porodnici, kterou si zvolíme. Rozhodnuti ještě nejsme. Blízko domu žádnou nemáme, takže až přijde čas, tak stejně budeme muset „někam“ jet, záleží jen, kterým směrem. Nedávno jsem jen tak brouzdala internetem a dostala jsem se na stránky Banky pupečníkové krve (www.bpk.cz). Kdysi jsem o dárcovství pupečníkové krve slyšela, ale nikdy jsem se nedozvěděla více. Používá se místo transplantace kostní dřeně pacientům (převážně dětem) s poruchou krvetvorby. Začetla jsem se na těchto stránkách a myslím, že pokud to půjde a žádné zdravotní problémy mít nebudu, tak bych chtěla krev darovat. Malý háček je v tom, že odběry se provádějí v Praze jen v porodnici u Apolináře a v Motole. Takže se mi najednou výběr dost zúžil.

Nejdříve jsem bez debat chtěla rodit v CAPu (dokonce jsme se tam kdysi šli už i podívat osobně). Pak jsem zas na chvilku začala uvažovat i o porodnicích v okolí Prahy a nyní jsem „limitována“ jen dvěma pražskými porodnicemi. Času je naštěstí ještě dost, a proto musím zjistit ještě další možné informace a pak se rozhodneme. Skoky do toho samozřejmě mluví také a to mě těší. Sám zvažuje pro i proti v jednotlivých porodnicích, tak se snad k něčemu napevno rozhodneme včas.

Názory k článku (2 názorů)
Káča a eMiminko Šárka, syn 13 let, dcera 10 let 21.2.2000 7:52
Apolinář Irena tříletá dcera 9.4.2000 22:13
Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.