tisk-hlavicka

První malý problém

30.11.1999 Káča Skokanová 16 názorů

11. - 12. týden

11. týden mého těhotenství začal jako obvykle. Ranní nevolnost už ani nezapočítávám mezi to, co by mne mohlo přepadnout. Zato na toaletu chodím už nějak hodně často. V noci pravidelně vstávám čtyřikrát a jako náměsíčná usedám na mísu. Vyčůrat a zase zpátky do postele. Trošku mě to začíná otravovat, ale není to ještě tak hrozné.

A když už jsem u toho WC, tak další "problém", který jsem zaregistrovala, je zácpa. Stravuji se tak, jako nikdy předtím - tzn. že chodím v práci přes poledne na oběd. Dříve jsem jen něco zakousla a najedla se pak až po práci doma. A taky ráno snídám, přes den ještě nějaké to ovoce a zeleninu a na večeři si také něco lehkého zakousnu. Takže přísun dovnitř je myslím víc než dostatečný, ale s vyprazdňováním to nějak vázne. Když už jdu jednou za několik dnů na WC na velkou, tak ze mne vypadnou tři "bobky", skoro jako od srnky…. Není mi jasné, kam se to ve mně ztrácí. Břicho mne přitom nebolí a vážím pořád stejně. Všichni mi říkají, že ten mrňous to všechno spotřebuje a zkonzumuje, aby rostl. No to už by musel být tak 30 cm na délku a 3 kg na váhu. Nemáte s tím někdo nějaké zkušenosti?

Na mé další návštěvě u gynekologa v 11. týdnu jsem absolvovala těhotenskou poradnu u sestry. Doktor onemocněl, takže se prohlídka u něho opět nekonala (před 14 dny byl pro změnu na školení). Tak jsme si se sestřičkou pěkně popovídaly, zeptala jsem se na tu moji zácpu, jestli neví, co s tím. Poradila všechno možné a skoro všechno jsem už zkusila. Nějaký kompot - snědla jsem celou láhev hrušek, za týden i celou láhev třešní a kýžený výsledek žádný; tak dál nějaké banány - ty už kupuji a jím tak často, že Skokymu přestaly chutnat, výsledek opět žádný; sušené švestky - taky nic; celozrnné pečivo - konzumuji, obyčejný rohlík jsem už hodně dlouho nejedla - výsledek nulový; hodně pít - v práci vypiji celou konvici ovocného čaje nebo vody, doma pak také hodně piji - a nic a takhle to je snad se vším. Sestřička kroutila hlavou a závěrem řekla, že zbývá už jen jedna z posledních "přírodních" možností, a to vypít velkou sklenici teplejší vody na lačno. Je to prý hnusné, ale snad to pomůže. Přiznám se, že k tomu jsem odvahu ještě nenašla. Kdyby se to ale nezlepšilo, tak mi pan doktor něco předepíše (jak se to jmenovalo už nevím), ale polyká se to ze lžíce. Hlavně mě varovala, abych si nekupovala různá projímadla z lékárny typu Gutalax apod. To bylo před 14 dny a od té doby se to snad trošku zlepšilo (tzn. že na WC už chodím denně, nebo každý druhý den). Tak snad to na nějaké léky na předpis není.

Vzhledem k tomu, že mě doktor neviděl už měsíc, tak jsme se dohodly se sestřičkou, že už je načase, abych šla k někomu na kontrolu. Takže buď se pan doktor uzdraví a přijdu za týden k němu, nebo mě zkontroluje lékařka, se kterou sdílí ordinaci na střídačku.

Za týden se doktor neuzdravil, proto byl čas navštívit konkurenci. Paní doktorka ordinovala dopoledne, a tak jsem se musela uvolnit z práce. Ještě že má šéf pochopení a bez problémů mne pouští. Doktorka mne vyšetřila, ale zrovna dvakrát výřečná nebyla…. Tak jsem se aspoň zeptala, co mne zajímá. Hlavně to, jestli moje cvičení na obrácenou dělohu pomáhá a už se otáčí zpět. Pro mne potěšující odpověď: "Jo, jo, už se vyrovnává." Hmm, stručné, ale lepší než nic. Pokračuji ve cvičení, aby se obrátila úplně. Jinak by mělo být všechno ostatní na správném místě. :-)

Další návštěva opět za 14 dní a jsem docela ráda, že to bude u pana doktora. Toho se aspoň nemusím každé informace doprošovat a informuje mne rovnou.

Možná proto, že se děloha už začíná otáčet do správné polohy, tzn. dopředu, začínám mít problém s kalhotami. Jsou mi nějak těsnější. Ještě je dopnu, to ano, ale už tam není tolik místa, jak bývalo. A pásek musím zapínat na dírku vedle.

Se Skokym jsme také vyrazili na nákup. Potřebovala jsem novou (větší!) podprsenku a při té příležitosti jsem si koupila moje první těhotenské oblečení. Je to světle modrá košile a myslím, že ji budu moct nosit i potom. ;-)

Jinak z rodinných událostí mě nejvíc podivilo konstatování švagrové, že asi jsem trochu divná, protože jsem ještě nenakoupila ani jednu věc pro miminko. Ona prý šla nakupovat hned! Samozřejmě že v obchodě už po nějakých věcech pokukujeme, ale na nákupy je myslím ještě hoooodně času.

Koupili jsme ale velký gymnastický míč (průměr 75 cm). Nafoukli jsme ho, ale nakonec jsem řekla, že to asi není ono, potřebuje nafouknout víc. Taky že ano, byl nafouknutý "jen" do výšky 55 cm a přitom to vypadalo, že víc už to nejde. Když jsem se s mojí vahou posadila, byla jsem nějak nízko. Druhý den vzal táta a Skoky malý kompresor na nafukování pneumatik na autobaterii a tím to dofoukli. Obyčejnou pumpičkou by pánové asi neměli šanci. Teď už má dostatečné rozměry, zabírá skoro čtvrt místnosti a můžu začít cvičit i na něm. Cviky podle návodu občas vypadají dost krkolomně, ani občas nevím, kde ta nakreslená postavička má ruku a kde nohu. Akrobacii určitě vynechám, tak alespoň zkusím nějaké jednoduché cviky (jak také doporučuje paní Štromerová v poradně). Nebo nezná někdo z Vás nějaké další vhodné cviky?

Názory k článku (16 názorů)
Velký problém Honza 1.12.1999 12:46
*Re: Velký problém - missed AB Petula zatím bez miminka 1.12.1999 14:48
*Re: Velký problém - missed AB Teta od eMiminka 27.1.2000 18:54
Katka, len pis dalej Radka (1 syn, 3,5 roku) 1.12.1999 14:51
*Re: Katka, len pis dalej Káča Skokanová 2.12.1999 13:55
Pozor na doktory a lekarniky !!! Michal 2.12.1999 9:26
*Re: Pozor na doktory a lekarniky !!! Káča Skokanová 2.12.1999 12:12
**Re: Pozor na doktory a lekarniky !!! Teta od eMiminka 27.1.2000 18:45
Moje rady... Iva Zahradníková 2.12.1999 11:53
*e-mail Iva Zahradníková 2.12.1999 11:56
*Re: Moje rady... Káča Skokanová 2.12.1999 14:0
Káčo, piš víc! Irena, 26 3.12.1999 8:46
Káčo, piš víc! Irena, 26 3.12.1999 8:47
Káčo, jen houšť..... Iva, 25.týden v očekávání 3.12.1999 23:45
Tve radky jsou bezva... Petra, zatim bez miminka 6.12.1999 11:31
Podobne problemy Denisa Nikolova, 20. tyzden 14.12.1999 17:1
Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.