tisk-hlavicka

Určitě se to povede napoprvé

25.11.1999 Káča Skokanová 12 názorů

Mysleli jsme si, že se to pochopitelně povede na první pokus. OMYL!

Tak jsme zklamání překousli a řekli si, že příště to určitě vyjde. Aspoň nám pokus o početí přinesl i jiné radosti, které k tomu neodmyslitelně patří.

Začala jsem pátrat opět na internetu a tentokrát jsem Skokymu přinesla i vytisknutý kalendář, které dny musí být doma. Občas by mohl nastat problém v tom, že Skoky cestuje pracovně do zahraničí a nebyl by v důležité plodné dny tam, kde by měl být. ;-)

Také mi vrtalo hlavou, že při každé gynekologické prohlídce mi doktor řekl, že mám dělohu obrácenou dozadu, ale nikdo mi nikdy nevysvětlil, co to znamená. Až jsem se jedné mladé lékařky na ultrazvuku přímo zeptala a dozvěděla se, že mohu mít jisté problémy s těhotenstvím, bolestivou menstruací apod. Její slova jsem si vybavila hned při prvním neúspěšném pokusu a jak je u mne zvykem - opět jsem se informovala na internetu, co to opravdu znamená.

Takže dámy, Vy které máte ten stejný problém (lékaři tuto polohu dělohy označují RVF), ničeho se nebojte! Počít dítě můžete, jen to bude možná o trochu déle trvat. Všichni doporučují po styku ležet 30 minut v klidu na zádech s mírně vyvýšenou pánví, aby zemská přitažlivost bojovníkům s ocáskem trochu pomohla a rychleji se dostaly na místo určení. Ženy, které mají obráceně dělohu, by měly ležet právě obráceně - tzn. na břichu. Co fungovalo nám bohužel nevím, protože jsem zkusila oboje. :-)

Že by další pokusy byly úspěšnější?

Druhý nebyl. Opět to nevyšlo a byli jsme oba smutní. I když jsem byla maličko ráda, že to napodruhé nevyšlo. Podle mých propočtů by se tak miminko narodilo v dubnu. Tento měsíc je mi nějaký nesympatický, sama nevím proč a radši bych si zvolila jiný měsíc na každoroční oslavu narozenin.

Třetí pokus - opět nic. Jsme trochu nervózní, ale neztrácíme naději.

Dílo se zdařilo, nechceme tomu uvěřit!

I na tento měsíc měl Skoky vytištěný kalendář, ale nějak se to semlelo a musel pracovně odjet do Německa právě na moje důležité období. Bohužel s tím nemohl nic udělat a cestu posunout na pozdější termín, musel prostě jet. Plodné dny vycházely v tu dobu myslím na středu až sobotu. Jaké bylo moje překvapení, když mi ve čtvrtek v poledne telefonuje, že už práci dokončil a jede rychle domů.

Takže jsem netrpělivě čekala na jeho návrat, měli jsme přece důležitou práci. Když jsem ho ale viděla po ujetých 600 kilometrech ve dveřích doma, už jsem nám na tento večer moc šancí nedávala. Byl prostě vyřízený a jen padnul na postel. :-(

Nevím sice, kde se v něm našlo tolik síly (asi tím, že mě několik dnů neviděl ;-) ), ale přece jen jsme to ten večer ještě zkusili.

Páteční večer se nedělo nic, ale v sobotu jsme si to pochopitelně vynahradili. :o))

A teď už zbývalo opět jen čekat a čekat... Bylo to hrozné, dny ubíhaly strašně pomalu. V mém menstruačním cyklu jsem nikdy nebyla "přesná", nikdy jsem ale neměla cyklus delší jak 28 dnů. Většinou to bylo okolo 26 dnů.

Blížil se den, kdy by už menstruace měla začít - nic. Začala jsem doufat, že bych mohla být těhotná. V lékárně jsem si pořídila hned dva těhotenské testy a netrpělivě čekala do dalšího dne. Ráno jsem nemohla dospat, tak jsem hned v 6 hodin šla jeden test zkusit. NEGATIVNÍ :((( Byla jsem moc smutná, Skokymu nějak došlo proč, asi to na mně bylo hodně vidět.... To bylo ve středu.

Do soboty se menstruace opět nedostavila, což už mi bylo divné. Tak jsem po ránu zkusila ten druhý test. V návodu bylo napsáno, že výsledek testu ve vidět do 5 minut. Opět NEGATIVNÍ. Ležela jsem v posteli a nebylo mi to jasné. Za 15 minut jsem se ale na testovací proužek podívala znovu. Nebyla jsem si jistá tím, co vidím: jeden silný fialový proužek a vedle slabounce fialový druhý!!!

Hned jsem vzbudila Skokyho, ať mi poví, co tam vidí. Buď mám vidiny, nebo tam ten druhý proužek, i když slabý, opravdu byl. Viděl ho také - neuvěřitelné!

A co teď? Nenapadlo mě nic chytřejšího, než si v pondělí koupit další těhotenský test. To už bylo pátý den po očekávané menstruaci. Opět jsem si přečetla návod, kde jsem se dozvěděla, že koncentrace hormonu má být již vyšší, proto není třeba používat ranní moč. Tak jsme ji také nepoužili. Jaké však bylo moje překvapení, když ten druhý proužek byl opět sotva viditelný.

Nebyli jsme si pořád na 100% jisti, zda-li se naše rodina rozroste o dalšího člena. Zase jsem navštívila slečnu lékárnici a tentokrát jsem už chtěla ten nejcitlivější test, jaký mají - tzn. Clear Blue. Sice jsem za něj zaplatila asi pětkrát tolik, než za ty předešlé, ale už jsem chtěla něčemu opravdu věřit!

Hned po návratu z práce domů jsem běžela do koupelny. Teď nebo nikdy! Zavolala jsem Skokyho, aby ten výsledek viděl se mnou. V návodu se psalo, že v prvním okénku se ukáže modrý proužek a poté, pokud jste těhotná, se i v druhém okénku ukáže proužek do jedné minuty. Jaké bylo naše překvapení, že proužek v druhém "těhotenském" okénku dokonce předběhl ten první, se snad nedá ani popsat!

Je to pravda, jsem těhotná! :-))))

Názory k článku (12 názorů)
Napoprvé Helena Holasová - první na cestě 1.4.2000 18:31
Jak víte jak to probíhalo u nás?! Lados 21.4.2000 14:33
těhotenecký test Monika T. 25.8.2000 12:29
Určitě se to napoprvé nepovede!? Danka Krkošková, 2 malí sourozenci 2.10.2000 22:18
KONECNE! Lucie 25, zatim bez miminka (uz ne dlouho) 1.12.2000 11:58
*Re: KONECNE! Jana 25 let (Alenka 20 měsíců) 23.12.2000 14:6
U nás to bylo skoro stejné!! Jana, 2 d - 03, 07 5.6.2003 11:41
těhotná? petra 15.6.2005 16:53
*Re: těhotná? Dáša 16.6.2005 12:14
omyl neni vzdy omyl petra 6.7.2006 21:37
Galmed Gold versus Rapid Clear Direct Karolina, tri mrnouskove, ctvrta nadeje 1.10.2007 8:17
*Re: Galmed Gold versus Rapid Clear Dir... J. 22.10.2007 11:54
Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.