| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak jsem výchovně selhala

 Celkem 141 názorů.
 jana38 


Nádherný 

(10.9.2008 9:35:22)
Nádherný, nádherný, jako bych se viděla. Jinak koukám, že nákup absolvuješ i s manželem, to je potom brnkačka, vyzkoušej to někdy sama s oběma příšerkama, to je ten správnej adrenalin.
A nechci tě strašit, ale až začnou obě mluvit a obě zpívat, tak si to řízení auta teprv užiješ.:-) Prokličkovat zacpanou Letnou za hlasitého hlaholu pohádky o Třech prasátkách nebo popěvku Já mám koně ze zadního sedadla, to vše prokládané zvuky rvačky zvládne jenom matka na MD, normální lidské bytosti by to dávno zabilo:-)
Já už jsem došla tak daleko, že vyhrožuju, že jestli nepřestanou zpívat a prát se u toho, zastavím u chodníku a dál půjdou pěšky - zatím ještě k vyložení bestijek na chodník nedošlo, zatím stačí u něj přibrzdit, aby se situace na chvíli zklidnila. Ale mám dost nepříjemnej pocit, že přibrždění brzo stačit nebude...
 adelaide k. 


Re: Nádherný 

(10.9.2008 9:53:48)
Bell, ze života :-D

MAdla má pravdu, že větší sranda je to bez manžela a ještě větší s pěší cestou tam a zpět :-D To se zažije věcí :-D

A jinak... seš nadaná, měla bys začít psát knížky ~k~
 Eva, 4 +3 


Re: Nádherný 

(10.9.2008 11:01:12)
Bellano, přesně tak, ze života :-) Napsalas to skvěle. Přesně tohle prožívám při každém nákupu s naší malou. K ní nemám kojence, ale sedmiletého syna, který mě dusí svými neustálými otázkami, občas přibereme i nějaké to starší dítě. Když byly děti hodně malé, nejezdila jsem s nimi na nákupy vůbec, to se nedalo zvládnout.
 lklasinka 


Re: Nádherný 

(11.9.2008 17:05:38)
Díky bohu nejsem sama, jenom bych to tak skvěle nenapsala, Minulý týden jsem si objednala tvoji knížku, mám ji přečtenou a těším se na tu další, díky tobě jsem se fakt po dlouhé době bavila a mám vyřešené dárky na ježíška, Takže piš piš, děláš fakt radost:-D:-D:-DR^R^R^
 Markéta 
  • 

Re: Nádherný 

(10.9.2008 9:55:01)
My už jsme jednou kluky (5 a 3) z auta vyložili - na bezpečné lesní cestě :-) a poodjeli asi 100 metrů. Funguje to! Od té doby stačí pohrozit, že si vystoupí, a je ticho - aspoň na deset minut.
 Lída+2 


Re: Nádherný 

(10.9.2008 10:04:38)
Taky se přidávám. Už dlouho jsem se tak nenasmála.
Ale zatím marně sháním tu knížku.:-) Ale ještě jsem se nezeptala zda mi jí v knihkupectví objednají.:-) Už se nemohu dočkat.:-)
 pipka pipka 


Re: Nádherný 

(10.9.2008 11:22:51)
Jo,to je ze života.Já právě proto jezdím nakupovat v neděli ráno,sama a bez dětí.Ale můžu se podepsat pod to,co napsala Madla ohledně řízení auta s dětma.Když jedu někam se třemi svými ratoolestmi-dala bych si,nebýt řidič,nejradši panáka.
 LENKA+K+K 


Re: Nádherný 

(10.9.2008 12:00:22)
Presne tak, doporucila bych jezdit na nakupy sama (ditka nechat manzelovi) nebo na nakup poslat manzela ... R^
 a+b+c+d 


Re: Nádherný 

(10.9.2008 12:09:49)
Super!!! My to řešíme tak, že batole prostě sedí v košíku a ať si řve, jak chce, mezi regály ji nepustíme. Většinou se dá uplatit rohlíkem.
 Alena a 1 princezna 
  • 

Re: Nádherný 

(10.9.2008 14:27:59)
S vysazením z auta mám zkušenosti! Já se sestrou jsme otravovali uplně stejně no a máma zastavila a vysadila. To mi nedávno vyprávěla - stačilo prý jen nastartovat - přísahám moje mamka by mě nikdy nikde nenechala je až moc uzkostlivá. NO a od té doby jsme už nezlobili a v autě mamku poslouchaly. Takže se neboj i já takhle dceři občas vyhrožuji když už je to neúnosné!!!
 ajka007+Leo99+16.3.07 Jan 


Re: Nádherný 

(17.9.2008 7:59:11)
Piš knihy, je to PERFEKTNE napsané, řvu smíchyR^R^R^R^
 Macerno, 2holky 
  • 

Vtipné, ale nechápu 

(10.9.2008 9:38:59)
Mám dvě holky obdobného věkového rozpětí a společně jsme byli s mužem na kraťoučkém nákupu jen jednou. Vždy si hodíme korunou, kdo vyrazí na nákup a kdo zabaví berušky doma. I v šestinedělí jsem nakojila, skočila do auta a blaženě hodinku courala po obchoďáku (ač velké nákupy nesnáším, užívala jsem klidu bez holčiček). Pokud nakupuje můj muž, má mou plnou důvěru a SEZNAM:-).
 Pavlína, 2 malí kluci 
  • 

Re: Vtipné, ale nechápu 

(10.9.2008 10:23:04)
manžel taky nejednou nakupuje podle seznamu, občas si vezme s sebou staršího kluka a starší kluk se s tatínkem nedožaduje housky/rohlíku před zaplacením....
 Katka,kluci 6 a 10 
  • 

Re: Vtipné, ale nechápu - přesně 

(10.9.2008 12:22:45)
Bereš mi to z úst. Naprosto nechápu, proč je nutné jezdit na nákup v plném složení včetně mimina. Tento zážitek jsem si dobrovolně nechala ujít, manžel měl seznam a mobil, nebo pohlídal hodinu - dvě mimino a já si odpočinula už jen tím, že jsem SAMA jela autem a SAMA procházela supermarket.
 zuni 


Re: Vtipné, ale nechápu - přesně 

(10.9.2008 12:28:18)
uvědom si, že kdyby to nebylo nutné, tak máme o jeden vtipný článek méně!
~k~~k~:-D:-D
 Katka,kluci 6 a 10 
  • 

Re: Vtipné, ale nechápu - přesně 

(10.9.2008 12:33:59)
Článek je fajn, jako vše od Bellany. Spíš mě (už dříve) zaujaly ty rodinky na nákupech (zpruzelý taťka,uštvaná mamka,tříleťáček zlobí, mimino vřeští ve vozíku....). Je jich tam vždycky kupa, tak si v duchu říkám, co je k tomu vede.
 Bellana 


Re: Vtipné, ale nechápu - přesně 

(10.9.2008 12:38:50)
Hm, tak možná je v tom ten masochismus, ne?

Jakožto neřidič nemůžu jet s dětmi sama. Jakožto venkovan nemůžu jet na nákup (velký) prostředkem městské hromadné dopravy. Jakožto matka, co nemá k dispozici hlídací babičku, nemám děti komu svěřit. No a jakožto osoba sociálně izolovaná na vsi si vždycky myslím, že to bude děsně fajn vyrazit aspoň do toho supermarketu :-) Vždycky, když nás manžel veze autem do civilizace, vzpomenu si na Slavnosti sneženek: "To je dost, žes nás taky jednou vyvez!" ~j~~j~~j~
 Katka,kluci 6 a 10 
  • 

Re: Vtipné, ale nechápu - přesně 

(10.9.2008 12:53:07)
Neuvažovala jsi o tom, stát se řidičem? Jakožto venkovan to 100% využiješ(jsem též venkovan), a to i vbudoucnu - s 2 prcky ti to VÝRAZNĚ usnadní žití.
 Bellana 


Re: Vtipné, ale nechápu - přesně 

(10.9.2008 12:57:24)
Katko, uvažovala jsem, jenže jsem srab. Já řidičák mám, ale nejezdím, poněvadž mám soucit s ostatními účastníky silničního provozu. Vždycky jsem za volantem zapomněla, že mám soustředěně hledět kupředu, a začala se kochat krajinou. Připadala jsem si jako pan doktor z "Vesnčko má středisková" :-) Tak nevím, zda jsem vhodná osoba, které by měly být do motorového vozidla svěřeny nezletilé děti :-)
 Katka,kluci 6 a 10 
  • 

Sorry 

(10.9.2008 13:12:16)
Psaly jsme současně příspěvky - já ten s tou autoškolou...ty ten s tím řidičákem. Já si stejně myslím, že bys to měla pomalinku zkusit. V klidu, bez dětí, nejlépe s někým, kdo ti poradí a uklidní tě (většinou to není manžel)....
 Bellana 


Re: Sorry 

(10.9.2008 13:14:00)
Katko, jasně, máš pravdu, však já si uvědomuji, že řidiči to mají snazší ... vidíš, tandemový seskok padákem si plánuju, ale auta se bojím. Třeba se nakonec překonám :-)
 Simeona a 3 


Re: Sorry 

(10.9.2008 20:43:22)
Bellano, ani nevíš jak tě s řízením auta chápu. Mám řidičák od 18 a 12 let jsem neseděla za volantem...Teď jsme konečně pořídili auto, já nastoupila na kondičky a za tři měsíce už se proháním po městě celkem sebevědomě (pravda, občas, když bloudím, nadávám jak špaček)s dítkem za sebou.

Držíp palce ať se do toho dáš, opravdu si rychle všechno připomeneš a je to blaho netáhnout nákup v krosně a ve dvou kabelách a kňourající děcko za ruku...

Jinak díky, ráda se u tvých článků zasměju !R^R^R^
 Teraza Horáková 


Re: Sorry 

(10.9.2008 20:46:52)
joohano, prosím Tě.... jsou lepší kondičky, nebo vlastní manžel??? Jsem na tom obdobně a to jsem před MD slítala celou ČR křížem krážem...... za volantem jsem naplno neseděla 7 let....

totiž, já občas řídím a po Praze, ale stojí mne to spoustu nervů (mívám fakt propocený tričko na zádech) i s navigací -ta je někdy úplně blbá, protože nezná zkratky a neví, kde je šňůra :-)))

manžel tvrdí, že to zvládneme společně, ale mně prostě uklidňuje představa "pedálů na straně spolujezdce"....

pokud nevychytám stejného prasáka jako v první autoškole, tedy, ale od té doby jsem docela "zvetšela", snad to nebude tak hustý :-D
 jana38 


Re: Sorry 

(10.9.2008 21:25:52)
Bellano, k znovunaučení řízení doporučuju:
1) otěhotnět - těhotenský hormony chrání před nervozitou z řízení.
2) učit se jezdit v neděli v šest ráno, když jsou volný silnice a nejdřív do zblbnutí každej tejden trénovat jednu a tu samou krátkou cestu (třeba do supermarketu)
3) jako spolujezdce vzít někoho, kdo umí řídit a není nervák (třeba manžela). Děti doporučuju nebrat a na tu chvilku nechat doma hlídat babičkou.

Já se takhle rozjezdila v prvním těhotenství po 10ti letech od řidičáku, kdy jsem za těch 10 let vůbec neřídila. A to jsem si myslela, že už nikdy řidič nebudu:-)
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: Sorry 

(10.9.2008 21:30:09)
Madlou, souhlas, měla jsem to podobně :) Mimochodem kamarádka má teorii, že dítě hojně vožené aytem v břiše těhotné matky snáší dobře auto i po narození - možná na tom něco bude, aspoň na naše děti to sedí.
 Zdenka_ 


Re: Sorry 

(10.9.2008 22:45:57)
Tak já najezdila v těhotenství tak 10 tisíc km autobusama a když byl prcek hodně malý, tak ho zaslechnutí dieselového motoru dokázalo neuvěřitelně zklidnit :-) Zato benzínový ho dokázal rozeřvat, i když náhodou byl zrovna klidný ;(( Taky si myslím, že na tom něco je, oni v bříšku slyší a známé zvuky poznají i po narození. A ten hluk motoru je celkem jednotvárný (a dost hlasitý), to jim asi vyhovuje.
 Teraza Horáková 


Re: Sorry 

(10.9.2008 22:50:10)
Kubíci nereagovali ne motory, ale ne muziku od malinka.

My jsme toho taky "najezdili" dost jako spolujezdci...... pravda je, že jim nebylo špatně nikdy.....takže na tom ais něco bude.
 Teraza Horáková 


Re: Sorry 

(10.9.2008 21:43:45)
Madlo, ptala jsem se já..... a otěhotnět u mně nějak není řešení (protože řízení auta bylo v mém případě to první, co mi zakázali :-))), pak vlastně veškerý pohyb :-))) a dvojčata fakt už podruhý raději ne.....

Manžel tvrdě respektoval první bod, do doby, než si zlikvidoval meniskus a pak jsem v té době řííííídila na Václaváku :-)) x krát.. pak se narodili kluci a někam jsme jeli - bylo to asi 150 km a na konci suše konstatoval "no, řídíš dobře, nebál jsem se, jsi sebevědomá a zároveň opatrná, ale mohli jsme tu být o hodinu dřív"..... čímž zlikvidoval mé řidičské sebevědomí na nulu jednou blbou větou a nezapomněla jsem po těch 7-mi letech :-D
 Bellana 


Re: Sorry 

(11.9.2008 0:09:09)
Madlo, tak do toho nejdu. Na bod 1 se zatím necítím :-)~j~
 Fi 


Re: Sorry 

(23.9.2008 13:53:54)
Nebo taky muzete jet vsichni a tatka pujde s detma na prochazku nez nakoupis ne? Nebo do detskyho koutku nebo na hriste, proste si s nima trochu pohraje :)
 Linda 
  • 

Re: Sorry 

(11.9.2008 6:56:45)
Jestli by nebylo to řízení praktičtější než seskok padákem? :-)
 luca 
  • 

chi 

(10.9.2008 23:51:36)
tak to je NÁDHERNÉ - "většinou to není manžel"
 Magda7 


Re: chi 

(12.9.2008 8:08:34)
Tak to přesně sedí! Kamarádka si na první jízdy po městě "půjčila" mého muže a chválila ho, jak je v pohodě, klidný, milý.. J8 s nám jezdit nemohla.. :-D
 Lucka 345 


Re: Sorry 

(11.9.2008 11:54:54)
Já bych ze své zkušenosti doporučovala bez dětí a bez manžela...:-D
 Teraza Horáková 


Re: Vtipné, ale nechápu - přesně 

(10.9.2008 14:32:17)
Bohudíky, že jsou kluci už velcí /byť podobně otravní/ a že jsme tohle absolvovali občas sami, díky babičce, protože jsem stejně ohleduplná jako Ty, Bell, a řídím jen v ohrožení života. Vlastního, či někoho blízkého.
 Mili+2 


Re: Vtipné, ale nechápu - přesně 

(10.9.2008 14:33:06)
Uplne te chapu, ja ridicak taky mam, uz 10 let, ale nedelam si iluze ze se nekdy prekonam, mam z toho fobii.
 lila 
  • 

Re: Vtipné, ale nechápu - přesně 

(10.9.2008 15:23:39)
mám dvě dcery také takového věkového rozpětí, a takoví lidi, co sami nemaj děti a poučují , jak by se měly moje děti chovat, nesnáším.
Taková si zřejmě byla i ty , ale život a praxe ti daly pěkně za vyučenou, jak vidím...
 lila 
  • 

Re: Vtipné, ale nechápu - přesně 

(10.9.2008 15:42:35)
ale napsaný je to pěkně
 Katka,kluci 6 a 10 
  • 

A ještě 

(10.9.2008 12:58:36)
A ještě jsem zapomněla: z hodin autoškoly bys pak mohla čerpat materiál na další tvorbu - myslím, že by to v tvém podání byla velká sranda :)
 smisulenka,M03/05 + A01/08 


Bell:-D 

(10.9.2008 13:13:14)
Fakt užasný, opět jsem se dobře pobavila.
:-D
Jen tak dál, člověk si rád přečte, že takové věci neprožívá jen sám;)R^
 lklasinka 


Re: Vtipné, ale nechápu - přesně 

(12.9.2008 7:01:02)
:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D bez komentáře
 evidlo + 4 


Re: Vtipné, ale nechápu - přesně 

(15.9.2008 14:02:16)
v takovém případě bych jako první investici udělala řidičák
 Phoebe1 


Re: 

(15.9.2008 14:58:22)
Bel, mám naprosto stejné důvody, proč tuto masochistikou proceduru podstupuju taky.... Přispěvatelka Katka nás asi taky někdy někde viděla... :-)))
Tleskám, moc hezky napsáno...mmch, o jaké knize, kterou jsi napsala, je řeč? Jestli je tak super, jako tento článek, moc ráda si i já počtu... :-)
 Petra 
  • 

Re: Vtipné, ale nechápu - přesně 

(16.9.2008 0:51:23)
No já to chápu, my taky někdy prostě nasvištíme do obchoďáku všichni, i když většinou se snažím, aby jel jen jeden z nás - jenže někdy se to tak blbě sejde, že je potřeba nakoupit věc, jejíž výběr manžel absolutně nezvládá, a zároveň je třeba toho nakoupit takový množství, zejména těžkých věcí, typu dvě přepravky piv na oslavu apod., že bych zas já absolutně nezvládla to natahat do auta. No a samozřejmě, že to vždycky probíhá tak nějak, jak píše Bellana :-))) A když bylo "mímo" ještě kojené mímo, tak jsme jezdili dost často všichni, protože u nás prostě nebylo možné, abych stihla velký hypermarketový nákup sama v době mezi kojením :-) takže pokaždé, když jsem něco chtěla vybrat osobně, tak jsme jeli všichni, abych mohla odskočit uprostřed nákupu nakojit a šup zpátky mezi regály :-) jasně, dalo by se dělat tak, že bych jela já vybrat jen těch pár věcí, co chci, stihla to domů a jel manžel pro zbytek věcí, ale courat nákup na dvě etapy a zabít tím třeba celou sobotu??? Nikdy!!! To radši přežiju nějakou tu hysterickou scénu v obchoďáku nad pitíčkem :-))))
 Kohnova 
  • 

Re: Vtipné, ale nechápu 

(10.9.2008 18:52:48)
Presne tak. Hezky vtipne napsano, jen nerozumim tomu, PROC to Bellana dela. U nas jede nakoupit jeden clovek, autem se seznamem, vetsinou pozdeji vecer, kdy tam neni tolik lidi. Mam dokonce takovy pocit, ze podobne jako deti nepatri do baru ci do kavarny, tak stejne nepatri do supermarketu, neni to pro ne vhodne prostredi :).
Stravit nakupem kus vikendu, kdy je rodina pohromade, to mi pripada temer lehce uchylne, bych radsi prekonala nejaky ten mensi nedostatek proviantu a venovala se necemu prijemnejsimu.
Kdysi mi tu nekdo poradil, ze doba, kdy je v supermarketech nejmin lidi, je v utery tesne po obede. Zkousela jsem to a je to tak.
 marketa 
  • 

Re: Vtipné, ale nechápu 

(10.9.2008 19:33:43)
protoze neumi ridit auto a ve vsi neni autobus, ostatne dovedes si predstavit jak nakupujes pro 4clenou rodinu na 14 dni a pak to vezes autobusem ;-)
 Teraza Horáková 


Re: Vtipné, ale nechápu 

(10.9.2008 19:39:07)
Mám prima radu.... nemohla by se kvůli nákupům nastěhovat blíž SUPER a HYPERmarketům a koupit si kárku ???

Omlouvám se za ironii, asi jsem jedla něco jedovatýho.

Muchomůrka zelená.
 Bellana 


Re: Vtipné, ale nechápu 

(10.9.2008 19:40:36)
Tereza vyhrává tchyni ~j~ Modří vědí ;)
 Líza 


Re: Vtipné, ale nechápu 

(10.9.2008 19:45:36)
:-D
 Teraza Horáková 


Re: Vtipné, ale nechápu 

(10.9.2008 20:14:40)
Bell, děkuji, očekávám toužebně. Předpokládám, že tě potěší, že každý večer dostane k večeři kousíček ze mně samé....

Muchomůrka zelená.
 Kohnova 
  • 

Re: Vtipné, ale nechápu 

(11.9.2008 18:21:23)
Asi tobude znit blbe, ale dovedu, protoze jsem to tak kdysi delala (dokonce jsem to i nosila od autobusu posledni 1-2 km na zadech v krosne, nebo vezla na kocaru atd.). Pak jsem se naucila ridit a mam po starostech.
 Baba Jaga 


Jak ja te chapu!!!! 

(12.9.2008 2:58:16)
Jako bych ten clanek psala ja, jen s tim rozdilem, ze mam dva kluky a na ten rodinny nakup musim kazdy tyden.... Jsme v zahranici a nemam ridicak, a posilat manzela nemuzu, protoze mi vzdycky polovinu veci neprinese s tim, ze je "nemeli" {veci tak bezne jako je strouhanka nebo testoviny..}. Hlidani taky nemame, takze to se skripenim zubu kazdy tyden absolvuji a na zbytek vikendu se tim odrovnam. Jo, a taky jsem vzdycky tvrdila, jak budu mit deti vychovane.. a nejak se nedari.~j~
 JANINA  
  • 

KLOBOUK DOLŮ 

(10.9.2008 9:51:38)
TAK TO JE TEN NEJLEPŠÍ ČLÁNEK ZA POSLEDNÍ DOBU, JAKEJ JSEM ČETLA.
PRÁVĚ ČEKÁM DRUHOU HOLKU (PRVNÍ - 4 ROKY)
A MUSÍM UZNAT, ŽE OD ZAČÁTKU DO KONCE MI MLUVÍŠ Z DUŠE. I JÁ SI KDYSI ŘÍKALA, ŽE MOJE DÍTĚ TEDA NIKDY.......DNES UŽ JÍ JEN JEMNĚ UPOZORNÍM, ABY KDYŽ VISÍ JAKO O NA OPICE NA TURNIKETECH U POKLADEN POKUD MOŽNO NIKOHO NEKOPLA, NEBO NESPADAL NA HLAVU (KDYSI JSEM DOUFALA, ŽE PO PÁDU SE JÍ ROZSVÍTÍ, TO UŽ JSEM ALE VZDALA...)
I JÁ ZÁLIBNĚ POMRKÁVÁM PO MRAZÍCÍM BOXU Z KUŘATY. HLAVNĚ KDYŽ MEZI NEPŘEHLEDNÝM NÁKUPEM OBČAS NAJDU 5 KINDER VEJCÍ, BONBONIÉRU ZA 130 KČ A RED-BULL PROTOŽE HO ZNÁ Z REKLAMY> TÍM TO POCHOPITELNĚ NEKONČÍ ALE POKUD SI TOHO ČLOVĚK VŠIMNE AŽ U POKLADNY PŘI VYNDÁVÁNÍ NÁKUPU, DOST ŠPATNĚ SE TO STRKÁ "NENÁPADNĚ" DO NEJBLIŽŠÍCH REGÁLŮ ZPĚT. ALE DĚLÁME CO MŮŽEM, NE?

HELE, KLOBOUK DOLŮ, MÁME TO STEJNÝ. A TO JÁ MÁM TEPRV JEDNU A DRUHÁ JE JEŠTĚ V BEZPEČÍ MÝCH ÚTROB. BUDU - LI MÍT DVĚ TAKOVÉ, SKOČÍM SI KE KUŘATŮM NEJSPÍŠ SAMA.......

PEVNÝ NERVY!
A DÍK ZA HEZKEJ ČLÁNEK.
J.
 Jíťa 4+1 


Super 

(10.9.2008 11:39:53)
Tak to je článek fakt ze života. :-) Díky.
 Lubar 


Re: KLOBOUK DOLŮ 

(10.9.2008 14:35:05)
Chápu, že jsi neřidič, chápu, že obstarat nákup sama MHD nejde, chápu, že ten nákup bereš "že tě manžel vyveze", ale nechápu, proč tě teda manžel neodveze a s dětma se nesebere a nejde s nima někam jinam...
Obzvlášť, když to má takovýto průběh.
Mám dva kluky, 4 roky a 8 měsíců a nákup s oběma jsem absolvovala tak maximálně v rámci pěší procházky. Jinak, i když vyrážíme na nákupy do hyper super, a třeba i celá rodina, tak se přinejmenším rozdělíme ... povětšinou tak, že manžel vyfasuje děti (a obvykle s nima skončí u nějaké herničky nebo venku na procházce) a já ten nákup. Díky mobilům není problém si zavčasu zavolat, že - děti prudí víc, než je zdrávo, nebo že nákup se blíží ke konci....
 JANINA 
  • 

Re: KLOBOUK DOLŮ 

(11.9.2008 14:54:24)
BUDE TO TÍM, ŽE JSEM ŘIDIČ, ALE BEZ AUTA, BYDLÍCÍ NA MALOMĚSTĚ A MANŽELA NEMÁ.


TAKŽE SAMOSTATNÁ JEDNOTKA.

ALE VLATSNĚ SI NESTĚŽUJU, SPÍÁŠ TO JEN PŘIDÁVÁM K DOBRU JAKO ÚSMĚV, ŽE NA TO PISATELKA NENÍ SAMA.....
 JANINA 
  • 

Re: KLOBOUK DOLŮ 

(11.9.2008 14:54:42)
BUDE TO TÍM, ŽE JSEM ŘIDIČ, ALE BEZ AUTA, BYDLÍCÍ NA MALOMĚSTĚ A MANŽELA NEMÁM.


TAKŽE SAMOSTATNÁ JEDNOTKA.

ALE VLATSNĚ SI NESTĚŽUJU, SPÍÁŠ TO JEN PŘIDÁVÁM K DOBRU JAKO ÚSMĚV, ŽE NA TO PISATELKA NENÍ SAMA.....
 Zazi (1+1+1) 


Povědomé 

(10.9.2008 9:51:48)
Bellano,
jezdívám občas nakupovat sama se třemi dětmi (6 let, 3 roky a 1 rok) a vypadá to podobně radostně. Jen se je zatím snažím nepouštět, protože sama bych to stádečko koz už nikdy dohromady nesehnala a mohli by mi je sežrat zlí vlci a já bych musela celou tu škodu zaplatit. Takže na zádech v šátku křičí Kuba "bobo, bobo" (dožaduje se bonbónů), ve vozíku Bětka probírá nákup a když se nudí, tak si sundá boty a ponožky a olizuje si chodidla a Janík se mi věší na vozík (který pak neuvezu) a občas se rozpláče, že to kindervajíčko OPRAVDU CHCE.
Situaci řeším způsobem, který jsem dříve opovržlivě považovala za slabošský a nevýchovný, Kubovi do šátku nacpu zavřený sáček s medvídky, Bětce se snažím opakovaně dávat do ruky totéž a Janíkovi zakoupím čokokoládu a pitíčko a sušenky (abych si aspoň trochu zachovala tvář a trvala tak na tom, že kindervajíčka jsou jen v naprosto výjimečných situacích).
Děsím se okamžiku, až Kubu na zádech neunesu, pak asi přestanu nakupovat a začnu chovat prasata a pěstovat mrkev na dvorku před barákem...
 Insula 


paráááááda 

(10.9.2008 9:54:34)
Opět jsem se po ránu nádherně zasmála. :-) :-) Výborný článek. Mívala jsem podobné iluze.
Jinak do nedávna to docela šlo. Dcera sice neustále chtěla něco koupit (5 let), ale syn zatím poslušně seděl v nákupním košíku (2,5), ale v poslední době chce už i syn "nakupovat" (což znamená házet do koše vše, co mu přijde pod ruku), takže to už začíná být docela "síla" (s dcerou jsem domluvená, že si může koupit jednu věc). Pokud jde o krátký nákup, tak ještě v nákupním vozíku vydrží, pokud jdeme nakupovat i s manželem, tak to taky není tak hrozný, ale pokud jsem sama, tak je to děs. Musím si nákup předem napsat na papír, protože jinak nejsem schopná nakoupit to, co jsem chtěla. Pořád musím být ve střehu. Jako zrovna včera v drogerii, kde navíc nemají nákupní vozíky. :-D Uff.
Takže pro autorku mám jeden vzkaz: "bude hůř". Tím myslím dobu, až bude i to mimčo větší. :-)
 Elča, 2 kluci 
  • 

Re: paráááááda 

(10.9.2008 11:12:45)
Tak to je bomba, už jsem se dlouho tak nezasmála, až mi tekly slzy. Nenapsala bych to ani zdaleka lépe a přesto je to tak povědomé :-).
Také jsem jako bezdětná vždycky říkala, tak tohle by teda moje dítě nikdy neudělalo, to bych nedopustila... :--D Jo jo jak člověk slevuje ze svých zásad. Článek je přesný, tohle moc dobře znám.
Pevné nervy :-) bude líp!
 rozmaryna 


To je hezké a já Ti to přeji :) 

(10.9.2008 10:04:20)
Nikoliv ve zlém. Tady se prostě jenom ukázalo, že na všechny ty chytráky, co nás ser.. svými radami, jednou dojde. Ty jsi aspoň byla statečná a nepoučovala jsi nahlas :))
 Hanka, dvě lumpice 
  • 

super 

(10.9.2008 10:24:27)
Dlouho jsem se tak nenasmála...:-)
Nebojte, ono to časem přejde - já už mám holky odrostlejší (10 a 6 let). Ale při čtení článku jsem si vzpomněla, jak ta mladší v nestřežených okamžicích házela zboží z košíku ven - jednou takhle vyhodila jogurt, to bych nevěřila, co 150ml bílé "hmoty" způsobí za hrůzu...
A nechci moc strašit, ale ty úprky po uličkách v hypermarketu se taky občas změní v detektivku - jednou se nám starší dcerka zatoulala (během pár vteřinek)a my jí docela dlouho hledali...fuj...
Tak pevné nervy a držte se...a hezký den:-)
 zuni 


Re: super 

(10.9.2008 11:02:06)
jogurt je super, sice jsme ho nerozlili v krámě, jen spadl asi z 20 cm(!!) na zem a následky byly prostě úplně všude, stropu nevyjímaje!!!!
 Juldafulda 


Re: super 

(10.9.2008 11:56:02)
Zabatko parkrat jsem cetla tve prispevky a musim zkonstatovat, ze ty musis mit asi opravdu extremne hodne deti. Vychovou to urcite nebude.

Bellano bezva napsane. Jako vzdy.
 Eileen 
  • 

Re: super 

(10.9.2008 14:25:37)
:-) Žabátčina starší dcera si v cca 18 měsících vydržela 35 minut tiše listovat časopisem :-) zatímco jsme spolu vykládaly. To asi opravdu nebude výchovou :-), resp. je to určitě do značné míry otázka vrozeného temperamentu příp. podpořeného výchovou. Já mám děti velmi temperamentní a zázračný výchovný recept postrádám :-)
 Jíťa 
  • 

Re: super 

(10.9.2008 16:30:09)
Dcera mi v parku lezla po stromech, neustále někde visela hlavou dolů, skákala z jakékoliv výšky na zem, chvíli nepostála... Ale v kavárně vydržela hodinku sedět a malovat si!

Chápu, že některé děti skutečně mohou být živější, ale svádět svou neschopnost na temperament??? Už jsem to tu jednou napsala: vyndat povykující dítě v supermarketu z vozíčku a raději mu dovolit pobíhat mezi regály, není otázka temperamentu. To je normální selhání ve výchově! Stejně jako většina dalších věcí popsaných v článku.
 Katka +3 


Článek mě opravdu potěšil 

(10.9.2008 10:17:20)
Většinou nakupuju se všema třema bestijkama, a když vynechám cestu MHD do města a zpět, donedávna to byla naprostá pohoda. Kluci(8 a 5 let) se se mnou před vstupem do supermarketu dohodnou, co jim přinesu, a raději počkají v hale, courání mezi regály je moc nebere. Když byli malí, chodili samozřejmě se mnou dovnitř, ale snad proto, že měli své jisté, nákupy probíhaly vklidu.
Dcerka (15 měsíců) ještě před časem absolvovala celý nákup v šátku a jediné, po čem případně zatoužila, bylo mateřské mléko. Od doby, kdy zjistila, k čemu má nožičky, se dá bez řevu nakoupit jenom tak, že jeden rodič nakupuje a druhý loví prchající mršku a v letu kolem regálů se snaží vrátit na správná místa všechno, co příšerka vytahala z dolních polic. Zatím je alespoň potichu, ale kdoví, co nás čeká.
Na tom je krásně vidět, že výchovou i genetikou lze tuto záležitost ovlivnit jen velmi omezeně.
 Natanela 


Hon na vajíčko. 

(10.9.2008 10:23:37)
Je to přesné, myslím, že článek každá matka ráda podepíše.
Také si vzpomínám na jeden nákup, kdy dvouletý synovec ukořistil čokoládové vajíčko, a když viděl, jak se za ním žene jeho brunátná matka, nasadil sprint a ještě v běhu ho rozbalil a strčil do pusy.
Divím se, že kuřecí box, je stále ještě kuřecí.
 martina 
  • 

Re: Hon na vajíčko. 

(18.9.2008 19:13:50)
že už není slepičí :-))))
pardon, ale to mi nedalo ;-)
 Kája 
  • 

Re: Hon na vajíčko. 

(18.9.2008 20:18:18)
Evulenko, ty nejsi ve stejné situaci jako Metty, vůbec nevíš, v jaké situaci je ona, takže nemůžeš srovnávat.

Mmmch, někdo, kdo bude tvrdit, že mu 3x selhaly prášky /nebo jakákoliv antikoncepce/ ve mě vzbuzuje oprávněné pochybnosti...ve Výměně manželek taky byla kdysi jedna taková rodina, co tvrdila, že jim "permanentně selhává antikoncepce" a že "tak velkou rodinu neplánovali".

Selže-li jednou, tak se jistím ještě jinak, ne?

No ale některým ženským se to stává sakra často, co? spíš bych řekla, že je to nějak podezřelé...chudák manžel
 Darka, 4+1 
  • 

Nevíte si rady s dětmi? 

(10.9.2008 10:29:05)
Stačí si představit, že patří vaší kamarádce (sousedce, známé) a hned budete vědět....
 Raduza 


Re: Nevíte si rady s dětmi? 

(10.9.2008 17:53:49)
Fakt trefa, tleskám :-)
 Ocicko 


to jsi psala o nas????? 

(10.9.2008 10:35:45)
vyborny - to je jako kdyby jsi psala o nas jen manzel na nakupy s detma nechodi radsi je doma aby se vyhnul tomu vsemu........
 venkah 
  • 

Tak tohle neznám 

(10.9.2008 10:52:18)
Naše holky 4,5roku a 16měsíců jsou asi nějaké "krotké". Teda aspoň podle toho co tady čtu. Starší je jasné, že ve vozíku je místo jen pro malou takže neprobíhá žádný boj. Žádné zboží z regálu nikdy nebraly a neberou. Prostě ví, že to dělat nesmějí. Jo, lákají mě k regálům s věcma z reklamy, s cukrovím... proč ne. Semtam si můžou něco vybrat. Ale s pěti nechtěnýma kindervajíčkama v žádném případě z obchodu nevyjdu. Prostě ne.



Mají pouze jedinou "chybu" - neustálý zpěv. Kdykoliv,kdekoliv. Takže i celou dobu v obchodě. Ale já vlastně polohlasem broukám s nima takže pohoda. A tuhle se přidal pán v rožku se zelenou. "Já do lesa nepojedu" prý neslyšel takových 50 let :-))

Teď čekáme třetí mimi takže bude nový vozíkový osadník, uvidíme jak výměna proběhne. Možná bude křik. Ale to je tak všechno.
 Petra 
  • 

Nakupovani bez deti 

(10.9.2008 13:04:20)
mam tri deti, te nejstarsi je skoro 7 a NIKDY jsem s nimi nebyla v supermaketu nakupovat. Nakupuji zasadne vecar, azdeti spi a to bud ja nebo manzel. Tahat deti do velkych odpbchodu i prijde tyrani deti i dospelych. Kdyz vidim detikolem dvou let, jak s rodicemi nakupuji v Tescu treba v devet vecer je mi jich neskutecne lito.
V malych obchodech mi deti taky nikdy nevyhazovaly veci z regalu a nebraly si samy zbozi. Mame domluvene, ze jednu veci si mohou vzdy koupit v prijatelne cene a tak vzdy premysli, co si koupi a nezlobi.

Petra
 Myšutka* 


Re: Nakupovani bez deti 

(10.9.2008 13:20:49)
Máš to štěstí, že máš manžela, který může doma zůstat s dětma. Když chlap přijede jednou za týden - čtrnáct dnů na víkend, tak holt nezbývá nic jiného, než nakupovat s dětma.
 Hanka,Rebeka 12/05,Miriam 4/07 


Re: Nakupovani bez deti 

(10.9.2008 15:47:55)
Milá Petro,
a uvědomila sis, kolik je v naší zemi matek - samoživitelek? Ne každý má komfort hlídání zajištěný. Proto bych neodsuzovala.

Mně nakupoval po narození 2. dcery manžel asi rok - já jsem se nemohla hnout od dcery. Strašně málo spala a pořád brečela, mohla se vzbudit prakticky kdykoliv po uspání (třeba i po pěti minutách spánku), a to vždycky vyžadovala jedině maminku. Takže pokud jsem si vyjímečně potřebovala vybrat něco sama, tak jsme museli vzít děti s sebou.
 Tereza N. 


A proč je tedy taháte do marketu? 

(13.9.2008 14:41:09)
Máme tedy jen jednoho klucinu, ale dosud do jeho 20 mesicu jsme s nim byli v Tescu max 1x, a pokud jdu sama, sedi v kocaru. Proc jezdite na nakup vsichni?to mate asi misto sobotniho vyletu, ne? Pises radoby vtipne, ale mohlas zminit, co delal manzel, krom toho, ze se schoval rano doma na zachode - je tedy jasne, ze asi moc nepomaha. Proc neposles do obchodaku jeho - proc tam tahas deti? Asi kazdy ma, co si pripravi a zaslouzi, tak hodne zdaru.~j~
 Petule  
  • 

...a proto  

(10.9.2008 10:59:54)
na nákupy jezdím sama....bez dětí....
 JiBi* 


Bellano. 

(10.9.2008 11:02:57)
:-) :-) :-) ....
 Zdena 
  • 

Skvěle napsané 

(10.9.2008 11:33:09)
vidím to přímo před očima.
 Dajenka, 1 dítko 


Re: Skvěle napsané 

(15.9.2008 19:47:28)
No, od té doby, co jsem v hypernově musela zběsile řvoucí mimino kojit mezi regálama za pochodu, jezdím taky nakupovat sama...
 Betina 


a to je teprve začátek 

(10.9.2008 11:55:57)
bohužel, protože dokud synek seděl ve vozítku (ať už nákupní vozík nebo hůř pojízdné autíčko, ze kterého pravidelně unikal do uliček se zbožím), jakž takž jsem ho zpacifikovala a nákup - byť zpocená a rudá vzteky - dokončila. Teď už se do vozejčku nevejde ani velikostně ani váhově - i když by to občas ještě rád zkusil. A nákupní teror přešel spíš do verbální roviny, což v praxi znamená, že všechno, ale úplně všechno, co zahlídne, nutně potřebuje. Takže trávíme nekonečně mnoho času debatami u různých druhů zboží, počínaje zlevněnými náčrtníky a konče vonnými svíčkami apodobně. Debata se nese v duchu: "ale mami to by se mi fakt hodilo" - "ne na nic to nepotřebuješ" - "ale fakt mami" a na závěr už vždycky nekontrolovaně zařvu "ne!!! a jdem odsud!!!" a tak dále a tak dále a tak dále
Musím říct, že v porovnání s batolecím umanutím, mě toto začíná podstatně víc vyčerpávat a lézt na nervy.
Jak synek roste, začíná používat rafinovanější metody, jako např.
když s námi jde občas taťka "tatínku hele, oni ještě pořád mají ty baťůžky s Jackem Sparrowem" a otec zjihne a zamíří k baťůžkům a zastaví ho jen můj zjevný nesouhlas. Nebo "já vím mami šetříme korunky, já vím že hračku ne, ale co třeba tenhle zápisníček s tygrem?" - já pořád doufám, že to přejde, ale je fakt hodně vytrvalý, hodně. Zahchránit by nás snad mohl jen nástup osvícenecké monarchie s příděly spotřebního zboží!?
to ale nehrozí, takže nám nezbývá než to nějak protrpět do doby, než se začnou živit sami
zlatej konzum s prodavačkou za pultem a jedním druhem lízátka a žvejkačkou Pedro
 ataner+4 


Re: a to je teprve začátek 

(10.9.2008 13:56:44)
Betino, teď jsi mne docela vyděsila, já u toho svého 4,5 letého prcka pořád doufám, že z toho vyroste a ono to může být ještě horší? No to se mám na co těšit :o)

Bellano, výborný článek. Taky jsem kdysi nechápala ty maminky s pobíhajícími neposluchy neb mé starší děti byly klidné a nakupování je nijak nevzrušovalo a spíše nebavilo. Ten třetí mi to však mnohonásobně vynahrazuje, miluje nakupování obecně, ale nejlépe podle jeho představ...ach jak Ti rozumím...
 januella 


Ty to zvládneš! 

(10.9.2008 12:40:27)
No to jsem se zas jednou nasmála!Mám taky dvě dcery i když větší(12a7let)a do obchoďáku je beru jen výjimečně,neboť´ s nima nejsem stavu něco nakoupit.Starší dcera se neustále ptá:Mami,koupíš tohle?A tohle?A tohle?Samozřejmě se nemůžu soustředit na nic a většinou koupím so nepotřebuji nebo nekoupím co potřebuji.Mladší dceru nakupování šíleně nebaví(to má po mně),takže ji s sebou beru jen na nákup oblečení a i to je horor,protože si odmítá zkoušet víc jak jednu věc.Takže milá Bellano,netěš se,že až děti vyrostou bude to lepší,každý věk má svoje... I když já myslím,že tu výchovu nakonec zvládneš!
 Kristýna 
  • 

Proč berete děti na nákup? 

(10.9.2008 13:13:39)
Asi mám moc hodné dítě, protože s ním nikdy nebyl v obchodě problém. Sedí ve vozíku a pozoruje okolí, takže s ním jezdím bez problémů sama. A vídám kolem sebe spíš rodiče s dětmi, které takhle nevyvádí.Je jistě jiné mít dvě děti a jedno, to chápu. Ale čemu nerozumím, proč berete děti na nákup, když tak zlobí.Buď jeď nakoupit ty, nebo manžel. Nebo jednou za 14 dní ať zafunguje babička, tetička, nebo někdo kdo pohlídá a je po problémech. S dvouma hodně živýma dětma se moc nakupovat nedá...
 Myšutka* 


Re: Proč berete děti na nákup? 

(10.9.2008 13:24:28)
Kristýno, jak často ti hlídají příbuzné, když jedeš na nákup? Už vidím babičku, jak jede x kliometrů, abych si mohla nakoupit :-D. Někdo možná má takové ochotné příbuzné,ale řekla bych, že většina z nás si kvůli nákupu fakt hlídání neshání. To si šetříme na jiné případy.
 lilla 
  • 

Re: Proč berete děti na nákup? 

(10.9.2008 15:26:59)
já mám babičku 300 km daleko, takže než by přijela , zemřeli bychom hlady, takže s dětmi musím do obchodu
 Lucic 


Re: Proč berete děti na nákup? 

(10.9.2008 13:28:08)
... ono se snadno řekne, ať vám někdo pohlídá. My máme veškeré příbuzenstvo 120 km od nás. Není nikdo, kdo by pohlídal, manžel pracuje do 19.00 a děti musí něco jíst...
 Xantipa. 


Já dokonalá matka 

(10.9.2008 13:15:20)
Při článku jsem se dost nasmála - představovala jsem si to a smála ještě víc. Asi mám taky hodné děti, protože tohle ne - dokud nebylo je možné uhlídat, bez vyjímek museli kluci sedět v košíku. Zvykli si, takže malinký dopředu, velký seděl vzadu v místě pro nákup - manžel měl další košík a tam skládal zboží. Jednou ale byly nějaké erupce na slunci či co, malý chtěl jen chovat, starší skákal ve vozíku a nebylo ho možné udržet a já díky snad těm erupcím na slunci jsem povolila a staršího pustila v hypermarketu na zem. Než jsem se otočila, byl pryč. Mimčo vycítilo stresovou situaci a spustilo šílený řev a nebylo k utišení, starší syn pořád nikde, nervy a výčitky mezi mnou, manželem a starší dcerou, kdo za to může, kdo ho měl hlídat. Poslední, co jsem zvládla bylo, zajít k recepci a donutit paní sehnat všechny sekuriťáky, aby šli zároveň s manželem a starší dcerou hledat syna. Seděla jsem tam a vyčítala, co jsem to za matku, která ztratí své dítě a čekala. Měla jsem pocit, že to trvá celý den, což nebyla pravda, po půl hodině se ozval celým hypermarketem šílený řev a já věděla, že to je syn, jen jsem nevěděla, kde je a proč tak strašně řve. Za chvíli se objevil sekuriťák, který vlekl syna, jež se bránil a snažil se mu ze strachu utéct, že ho ten zlý pán ukradne.
Takže pro škarohlídy, když ani já "dokonalá" matka neuhlídám své dítě, proč by Bellana nemohla mít takové zážitky. A ještě je umí sepsat moc hezky pro pobavení ostatních.
 marketa 
  • 

hezke 

(10.9.2008 13:51:14)
mezky a vtipne napsane. urcite ti mnoho lidi napsalo, "proc beres deti sebou?" no ja tuchybu taky delam a vzdy znova si rikam, ze uz nikdy a pak opet chci byt, jako ty pritomna koupi praciho prasku apod.

velmi se mi na nakupovani osvedil satek. nemyslim dlouhy, do ktereho se mene odvazna matka zamota az po usi (i kdyz ten pouzivam taky ;-)) ale kratky, predem uvazany do ktereho dite jen strcis. uvaz se jmenuje Koník a foto i s foto-navodem najdes napr na strankach " v bavlnce ". je to opravdu velmi jednoduche a dite se mnohem lepe nese nez kdyz ho mas jen na ruce.
 pinguinaa 


Re: hezke 

(10.9.2008 14:28:31)
Bellano, skvělý článek! Já mám sice zatím jen jedno dítě, ale pokud jedeme s manželem, tak to druhé dokonale zastane :-D

Žabátko, copak nemáš ani trochu fantazie a nechápeš nadsázku a trochu toho zobecnění? Ty bys možná nechtěla "rozjeté" dítě, já bych zase nechtěla omezenou maminku... ~g~
 didka+Pája06+Viki09 


Re: hezke 

(10.9.2008 17:12:43)
vtipné a výstižné! odlhédnouc od obsahu, máš skvělou stylizaci a klí´do bych se na tvém místě věnovala psaní i dál.. dá se to číst, má to děj a spád a je to perfektně zformulované!!!
drž se a teším se na další články!R^;)
 Kamiska 


Báječný článek,Bellano děkuji,spravila si mi náladu 

(10.9.2008 17:24:32)
Zrovna dnes jsem zažila podobně vyčerpávající nákup se svým synem a tento článek mi pomohl podívat se na dnešní den s úsměvem...děkuji :D
 Beruška9 


Bell, určitě jsi neselhala,  

(10.9.2008 17:34:10)
protože jsi jim nenamlátila, jak by mnozí učinili...

Moc pěkně popsáno, takové situace taky hůře zvládám.
 Fidora-Andělka 


Re: Bell, určitě jsi neselhala,  

(10.9.2008 17:47:45)
Bellano, díky za krásný článek. S manželem jsme se moc nasmáli. V pátek jsme nechali naši vřeštící holčičku ležet u regálů a pokračovali. Bohužel, nějaký hodný pán se nás dotázal, zda je dítě naše a přivedl ho zpět:-)
Od rána mám depku, že jsem strašně špatná matka, která už opravdu neví kudy kam, ale tvůj článek do mě nalil zas trochu optimismu.
 julie50 


Krasny clanek :o) 

(10.9.2008 17:43:23)
Zaplať Bůh, že naše "zlatíčka" už z toho vyrostla! Pro změnu si samozřejmě užíváme zase jinak, neboj ... však se také dočkáš, :o)


Vím, že je to asi notoricky známé, přesto kdyby náhodou někdo nevěděl:


http://www.komik.cz/videa/1076-matka-roku/force-download/

:)
 julie50 


Re: Krasny clanek :o) 

(10.9.2008 17:45:40)

Raději takto...

http://dwnld1.komik.cz/matka_roku.wmv
 Mickey16 


Vodítko na batole:) 

(10.9.2008 18:47:23)
"Vodítko" na batole je úžasná věc, hlavně na nákupu, sice to vypadá jako když vedu splašeného dobrmana, nicméně nedochází ke škodám na majetku a spol. Že je to nezbytná věc jsme poprvé usoudili se ségrou v Praze v metru, poté co se ozvalo "Ukončete nástup a výstup" se batole vysmeklo a utíkalo ze dveří, nebýt vodítka proběhne ven a v lepším případě zůstane stát na nástupišti. V obchodě se mi ho daří držet mimo dosah regálu, bez vodítka jsme šli nakupovat jednou, odnesly to tři kečupy a olivový olej. V kočárku ho mít nemůžu, ten okupuje miminko, dřív jsem ho nosila na zádech což teď zuřivě odmítá, a nikoho na hlídání nemám takže nakupovat musím vždy sama s dětma. Mimochodem, posadit aktivní dítě do vozíku neni výhra, jednak se tam postaví a skáče dolu a jednak se nám jednou převrátil i s košíkem.
 Kamila B+ Honzík10/04 


Tak tohle znám mooooc dobře:-) 

(10.9.2008 19:05:42)
Moc hezky napsaný a zažívala jsem si to sice jen s jedním dítětem,ale dotéď to mám v živé paměti:-)Teď mu budou 4 a už je to celkem pohoda,ale od 1,5-3 let to byl horor jet s ním na nákup....jednou už jsem byla s nervama v koncích a když mi utíkal mezi regálama,tak jsem ho přestala honit a v "klidu" si nakupovala dál-našla jsem ho samozřejmě u hraček:-)Ono je to přejde,teď se mě naopak v krámě drží za ruku a nehne se nakrok,dostal se do věku,kdy se bojí,že se ztratí-jééé to je pohodička:-)Pevný nervy
 petishee 


A co takhle... 

(10.9.2008 22:03:46)
...jet do města všichni společně, ale manžela s dětma poslat na zmrzku nebo někam a nakoupit si v klidu sama? Tak by se vyřešila doprava, hlídání i klidné nakupování.

Ale nevím, nechci být jedna z těch bezdětných radilek :-)
 Mortadela 


Re: A co takhle... 

(11.9.2008 11:39:56)
My to zase řešíme tak, že hned po vstupu do hypáče se rozdělíme na dvě jednotky rychlého nasazení - já jsem samostatná jednotka a manžel s dcerou jsou podřízená jednotka a plní úkoly, které jim zadávám ze svého seznamu. Najdou co dostali nařízeno, přinesou, obdrží další úkol, já si zatím v klidu vybírám zeleninu apod. Jednak tím nákup urychlíme, jednak má dcera jasný cíl, na který se soustředí a ještě je důležitá jak papír od sekaný. :-)Ale univerzální recept to pochopitelně není, znám minimálně jedno dítě, u kterého bych asi s touto průhlednou metodou neuspěla. :-)
 vlasta 2 děti 
  • 

To chce klid  

(10.9.2008 22:28:11)
Moc pěkný článek, mám děti v tom samém věku a je to někdy fakt o nervy, ale už sem to vyřešila tak, že na nákup si jedu většinou sama, děti dám k babičce a prostě už se nenervuju, sice kojím, ale mám stálou zásobu odstříkaného mléka v mrazáku, takže pokud se zdržím a mimčo má hladíka, tak není problém jednou za čas nakrmit odstříkaným mlékem. A když je manžel doma, tak jezdíme někdy všichni, ale na pohodu, neděláme rekordy, vždy to mám tak trošku rozvržené kam a kdy, aby to bylo na pohodu s kojením, většinou jsou všude místnosti pro mamky, takže se tam zavřu a manžel s tou druhou jde na kolotoč nebo ji prostě nechá běhat v oblíbeném elektru mezi regály. Ruku na srdce, tak ať si děcko zaběhá když má chuť, zase pořád řešit, jestli je to trapné nebo moc hlučné nemá cenu, vždyť sou to děti. To bysme jim museli v jednom kuse zalepovat pusu páskou a mít je v nákupním košíku svázané, aby nedělali ostudu. Naše malá je divočák první kategorie, temperamentu má přehršle, ale co naděláme, až to je neúnosné tak to řešíme a dá se říct, že úspěšně. Myslím, že ty opravdové problémy s výchovou dětí nás teprve čekají, a takovéto batolecí dovádění a vzdor, je přirozená věc, takže mamky, přeji pevné nervy a pohodová dítka.
 Erika a Peťko 


Bell!!! 

(10.9.2008 22:32:15)
aj keď na Rodinu pozriem málokedy, tvoje články zbožňujem :o))) super čítať po pracovnom dni niečo vtipné a z reálneho života! Ale čo ma teší najviac, že tvoja kniha predsa vyšla a že sa mi ju dnes podarilo objednať zo slovenského kníhkupectva, tak budem rátať dni, kým mi ju pošlú!
 Bellana 


Re: Bell!!! 

(11.9.2008 0:08:18)
Eriko, ahoj. Díky :-)
 Erika a Peťko 


Re: Bell!!! 

(16.9.2008 15:28:46)
tak to vypadá, že nebude také jednoduché ju zohnať, už z dvoch internetových kníhkupectiev mi odpísali, že je vypredaná a čo som obvolala niekoľko bratislavských, tak sú na tom rovnako ;((
 Bela a smečka 


jeden adrenalinový scénář 

(10.9.2008 23:43:15)
Vytanula mi na mysl jedna vzpomínka z mnohých: přeskočím peripetie příjezdu na "start". Vjedeme s vozíkem, z kterého visí chumel 3 potomků za první regál a prostřední synek pocítí nutkání na malou. S povzdechem zaparkuji prázdný vozík, uchopím kojence na předloktí, syna do druhé ruky, dceru popoháním verbálně. Přefrčíme asfaltové parkoviště, pokropíme skromný pažit. Navrátíme se zpět. Popojedeme s vozíkem k druhému regálu. Dcera prohlásí: "Mně se chce taky čůrat". Zatnu zuby. Kojence hodím na druhé předloktí a od zaparkovaného vozíku přes frontu u pokladny s omluvným úsměvem na prodavačku a čekající nakupující jdeme najisto, k ještě vlhkému místu za parkovištěm. Cestou zpět ze mne již pot jen leje. Vhodíme do koše rychlým chvatem jogurt, neb kojenec začíná být neklidný. Synek se zamyslí, a už je to tu:"já bych se asi potřeboval vykakat". Pane Bože, ať na místě zcepením!! Cesta na Kalvárii mě čeká znovu. Tentokrát okořeněnou akrobatickým kouskem utírání pozadí pravačkou a balancování jiř řvoucího mimina mezi kolenem a levačkou. Kalich hořkosti jsem si ten den dopila do dna. Jogurt byl vhozen do košíku zřejmě příliš razantně,praskl. U pokladny, kam jsem se nevím jak dostala, za šíleného ryku nejmladšího, vhazuji do tašky krabičky hustě popatlané bílou hmotou. Jogurt mám na rukou, na oblečení, ve vlasech, na miminu, všude.
 Bellana 


Re: jeden adrenalinový scénář 

(11.9.2008 0:07:33)
Belo, tak to je výživné!!! Nádherná historka.
 JiBi* 


Re: jeden adrenalinový scénář 

(11.9.2008 9:25:33)
jj, nádherně se to čte.... Ale fakt jen ČTE :-)
 Linda 
  • 

Re: jeden adrenalinový scénář 

(11.9.2008 7:04:00)
Ano, přesně takto si představuji život s více malými dětmi a je to taky ten zásadní důvod, proč máme jen jedno :-) Je mi jasné, že 3 dětem je spolu veseleji než jedináčkovi, ale tohle je šílené.
 ajka 
  • 

Re: jeden adrenalinový scénář-čůrání a vozíky 

(11.9.2008 8:36:41)
Díky za doplnění...přesně tak čůrání a kakání je oblíbené..zejména např. v Tescu, kde cesta z jednoho konce na druhý, kde je WC popř. ven trvá opravdu dlouho.....jinak poučení z toho plynoucí je, že kdykoliv jdeme na větší nákup, tak preventivně jde syn (4 roky) čůrat, pokud tedy nevím, že nedávno byl....jo a také bych přidala nově jeho zájem o to "vozit" vozík sám, hlavně v nestřežené chvíli, kdy hozaparkuji, zaujatě studuji složení výrobku a najednou vidím, že vozík odjíždí přímo směrem vystavená pyramida zboží.....překonávám pak rychlost startu sprinterů a natahuji své ruce jako ten chlapík "dlouhý"...jako pojistku se nyní snažím 1 ruku nechávat na rukojeti a nebo tam někam dát nohu ke kolečkům...ale někdy se nezadarí....
 Hanka 
  • 

Supéérr 

(11.9.2008 9:19:45)
Bell, paráda opět si mě nezklamala nádherně napsaný článek, směju se až mi tečou slzy.
Nechápu přispěvatelky komentářů jak popisují co by se jak mělo dělat a děti do supermarketu nebrat. Někdy to samozřejmě jde, ale když rodina potřebuje udělat nákup, manžel si sám s nějakými věcmi neporadí a třeba já pak sama neutáhnu nákupní košík, tak není zbytí než popadnout děti a vyrazit. A názory těch bezchybných matek mě fakt někdy zaráží.....
Asi nechápou, že nás chceš pobavit a fakt se ti daří..... mám objednanou tvou knížku a nemůžu se dočkat až si jí vyzvednu. Díky za tvé příspěvky
 JiBi* 


Re: Supéérr 

(11.9.2008 9:32:11)
JAsně že to nejde děti s sebou nebrat. Už jen kvůli tomu, že by dopadly jako ty naše, které přišly z DD v 6 letech a v obchodě se chovaly jako mimozemšťan na jiné planetě. Holčička nevěděla ani co je to za pokyn "běž k pokladně". I když je to pro nás rodiče obtížné, občas je děcko (nakonec i sebe) nutno vystavit i takové zkušenosti.
 Zazi (1+1+1) 


Re: Supéérr 

(11.9.2008 11:23:23)
JiBi,
souhlasím, děti by měly vidět, co a jak rodiče či jiní lidé dělají, jak se to jídlo domů dostává. Dětský koutek je příjemná věc, nicméně poněkud umělá:-)
 Katka Miris7/05,Karolínka3/07 


Re: Supéérr 

(11.9.2008 23:16:44)
Bell,
článek je super, opět jsem se od srdce zasmála:))
A znám opravdu minimum lidí, kterým děti při nákupu sedí a poslouchají na slovo!!!
Myslím, že děti patří všude mezi nás a to i na nákupy. Nepořizovali jsme si je přece proto, abychom je pořád odkládali a měli vše jednoduché??? Občas je opravdu super jít sama, ale hold když není kdo by pohlídal, tak to jinak nejde.
A jak se děti naučí chovat mezi lidmi, když je mezi ně nebudem brát???

TAky jsem zjistila, že zakázané ovoce nejlépe chutná. Takže když pořád něco zakazuju, tak syna nikdy nepřejde mě s tím prudit a bude to zkoušet stále. Pokud mu to v jisté míře povolím s určitými domluvenými pravidly, tak už to pro něj není vzácné.

Dětičky mám živé, manžela do noci v práci, takže s nima všude chodím sama, jezdím sama, zařizuju........jeden den jsou na zabití, prudí, mlátí sebou o zem, druhý den jsou zlatí a hodní jak andílci. Tak to asi výchovou nebude, že:)

 Zzubejda, 2 kluci a holčička 


co ta kniha? 

(11.9.2008 11:59:08)
jak se jmenuje Bellanina kniha? kde se dá sehnat???
 Věra,dva kluci třetí na cestě 
  • 

úplná nornální situace 

(11.9.2008 12:13:36)
Já tedy nevím,u nás a nejen u nás byla(kluci jsou již v pubertě) situace úplně stejná.Jsou to děti a když si postaví hlavu tak s nimi nic nehne.Podle mého názoru jste ve výchově neselhala,jediná rada jak se vyvarovat takových nervů je nechat dětičky doma s babičkou,nobo jiným rodinným příslušníkem jako to dělá moje sestra.Na druhou stranu za pár let budete na tyto situace vvzpomínat s úsměvem jako my a budete je ráda vyprávět kamarádkám u kafe.
 Hanka,dva rošťáci 
  • 

Skvělé!!! 

(11.9.2008 13:18:48)
Bellano - jsi skvělá, směju se tady, až mi tečou slzy. Plně se s tebou ztotožňuji! Miluju Tvůj sarkasmus a smysl pro humor. Jen tak dál! Tvoje články mi vždycky zvednou náladu:-) Přeji krásný den a co nejmíň nervíků při výchově dětiček:-)
 Hanka 
  • 

Kniha 

(11.9.2008 13:37:00)
Kniha se jmenuje Agáta a já http://www.knihycz.cz/ a tady jsem jí dnes koupila
 Stázi 2 


Re: Kniha 

(11.9.2008 22:20:06)
Hezky napsané,
dnes jsem zažívala něco podobného v Tescu. Nechala jsem mladší dceru , aby se pokochala nějakými do růžových obalů zabalenými cukrátkami a ta u toho tak ječela, až přišla obsluha-doplńovací a rozhlížela se, kde má to dítě matku, na to jsem se vynořila jiné uličky já, s tím, že dítě je moje, popadla jsem malou a mazaly jsme pryč.Také zažívám nátlak, u straší už na dražší věci, hračky...
Ještě mi malá stačila proběhnout pod dvířkama u nějaké zavřené pokladny,v nákupním košíku nechce sedět.
A děti s sebou musím vzít, protože babí mám obě asi 200 km daleko a manžel spal po noční.
Autem jezdím obstojně, donutilo mě dojíždění do práce.
A moc dobře znám to ječení, zpívání a š´touchání. To se kouknu do zpětného zrdcátka, když to jde, zabrzdím a žádám, aby si vystoupily.
Na to jsou chvíli hodné.
 Jana M 
  • 

ale ale 

(11.9.2008 23:54:22)
Ahoj Bellano,

ale ale, co to čtu, vždyť Agátka i Karinka jsou přece taková zlatíčka !!! ;)

jinak jsem se opět nasmála, fakt super !

 Monča 
  • 

Autority??? 

(12.9.2008 0:33:52)
Nedá mi to přirovnat k naší smečce psů (psova inteligence odpovídá asi inteligenci třítelého dítěte).

My s přítelem máme 4 středně velké, extrémně temperamentní a rychlé psy, kteří jsou dosti tvrdí v povahách, obranáři. Ale právě pro tyto jejich vlastnosti jsme je MUSELI vychovat tak aby neohrožovali a neobtěžovali své okolí a mohli s námi všude. Prostě MUSÍ uznat a poslechnout autoritu, jinudy cesta nevede - a je to na rodiči aby s pomocí nebo sám vymyslell a aplikoval přiměřenou a přijatelnou metou, která zabere (ne vždy je to lehké, ne vždy to jde hned, a taky se to hned nezafixuje) ale prostě jinak to nejde....prostě nemůžu nechat svého psa "sežrat druhého psa" a říct, no on je temperamentní a jeho povaha je tak komplikovaná....

Musí prostě fungovat podle nastavených pravidel a všichni je musíme dodržovat a že jsou ti psi vyčůraní a chytří až až...když to tady občas pročítám, říkám si co by si některé zdejší matky počaly s jednou jedinou naší psí holkou...

Je to o autoritě - mí rodiče mají naopak "tři psy malé rasy", kteří pokud jdou jen s mými rodiči vyštěkávají na vše, táhnou a chtěli by všechny sežrat...(už jsme zapracovali na výchově rodičů a je to vidět na psech) s námi jdou psi jako beránci, nevyřvávají po autech a cizích psech. Ale stálo mě to několik vycházek s důrazným vysvětlování "že se opravdu netahá (doplň si kokínko nedostaneš)" a že tam je lidských diváků...ale hlavně jednou nastavená pravidlo nepovolit. Je to i o důslednosti (ano zrovna mě se těžko dodržuje jsem od přírody nedůsledná, ale učím se), rozhodutí, zkoušení a trpělivosti. Samozřejmě se každý pes i dítě i dospělák snaží prosadit je to přirozené a na nás je abychom ho vychovali a usměrnili.

Píšu z pozice "za tři měsíce rodím" a toho že já i přítel jsme tvrdohlavci a byli i v dětství, ale tohle jsme si v obchodě nikdy nedovolili.

U nás to v obchodech ani nevídám, jen občas tam prckové pobíhají, ale neničí.

Článek Bellany je psaný s nadsázkou a humorem...proto by tak měl být i brán.

Mějte se krásně,...chtěla jsem jen přispět k zamyšlení a možnostmi výchovy a já vím, jak "sakra těžko to jde někdy i u těch psů" :-).
 mamadomaci+2 


Re: už se těším 

(12.9.2008 7:40:57)
nakupování s Klárkou(2 roky) je už teď náročný.Odmítá jezdit v košíku, vybírá si sama zboží. Naposledy si vybrala nějakou kachnu na WC a zevrubně ji zkoumala. Nakupuje si kapesníky a hned rozbaluje. Proti destrukci jsme pojištěný~k~ ale ještě jsme nezkoušeli, to využít. V březnu se nám má narodit druhý poklad, tak už se těším na ten blázinec~j~
 severanka 


Re: Autority??? 

(14.9.2008 20:12:33)
Ahoj Mončo, doufám že nebudeš moc zděšená a překvapená až zjistíš, že je nesrovnatelná výchova psů a výchova dětí. Ale to se musí zažít:-)
 Ilona a její holčičky 
  • 

Jak já ti rozumím. 

(12.9.2008 8:07:00)
Velké nákupy mám docela ráda, ale taky mám o nich svojí představu, která se dost liší od reality. Já se vždy vidím s nákupním vozíkem, naditou peněženkou a sama. Realita je ta, že vedle mně je manžel, kterého nezajímají ani potraviny, ani drogerie či parfumerie nebo nedej bože třeba dámské boty, ale televize, videa, foťáky, MP3 (všechno už máme doma), dvě holičky, jedna devět, druhá čtyři, ty nezajímají ani potraviny, ani elektronika, ale videohry, časopisy, hračky a dobroty. Naštěstí tedy samy nenakupují. Myslím tím, že si zatím nedovolí dát něco do košíku bez dovolení. Samozřejmě, že přistoupím na kompromis a koupím nějaké to pitíčko nebo dobrůtku, ale opravdu jen v malém množství. Jinak také market prolétnu v rekordním čase a nějaké prohlížení a okukování mi nehrozí, protože manžel už má svá oddělení prohlédnutá a ty moje? Vždyť jsme tu už byli kolikrát, ne?
 Hanka,Rebeka 12/05,Miriam 4/07 


Všem škarohlídům 

(12.9.2008 8:21:04)
Jak tady všichni píšou, že by to teda zvládli s dětma líp a jak by měly děti poslouchat atd... Tak chci jen říct:
A CO KDYŽ JE TA VÝCHOVA TEPRVE V PROCESU? To vás nikoho nenapadlo?
Co když se teda děti vztekají, protože jim to ještě nedošlo? Rodiče jsou třeba přesto důslední, nedělají žádnou chybu, ale děti ještě nepochopili, že tohle se nedělá. Některým povahám sstačí říct zákaz 2x, 3x, pak to pochopí a přizpůsobí se. Jiní se ohledně jednoho zákazu vztekají třeba rok. To přece neznamená, že jsou rodiče neschopní!
 svetluska.d 


Výborný 

(12.9.2008 9:25:44)
Prostě pravda a pěkně napsané.
 monika-h 


Potravinová alergie 

(12.9.2008 15:52:57)
Všichni děláte horor z nákupu s dětmi,ale představte si situaci,kdy 3,5letému dítěti,které normálně jedlo musíte vzít veškteré čokolády,sušenky,bonbóny,takže v normálním obchodě nic nekoupíte a musíte jít udělat běžný týdenní nákup.Asi si spousta z vás nedovede představit smutek dítěte,který stojí u regálu a se slzama říká,že to byla její oblíbená sušenka.To že se děti vztekají je opravdu selhání rodičů.Neříkám,že mám děti úplně dokonalé nebo jsem já ,ale i přes takový problém,jaký máme se mi malá nezačala nikdy vztekat u regálu a důvod by narozdíl od ostatních měla což by souhlasily všichni rodiče s potravinovýma alergikama.
 renata 
  • 

moc pěkně napsaný 

(13.9.2008 11:45:44)
celkem jsem se pobavila, je to fakt pěkně napsaný. je jasný že se dá jet nakoupit bez dětí, jak píšou některé maminky. ale někdy prostě nastane situace že ty děti musíte vzít s sebou. my teda máme zatím jen jedno 2,5 roku, ale za 14 dní termín porodu, tak vím co mě čeká. i s tou jednou beruškou jsem někdy uplně vyčerpaná. zrovna včera jsem to už večer nevydržela a zavřela se v koupelně s tím že nechci nikoho vidět. a to jsme byly já s dcerkou odpoledne jen na poště a po cestě domu jsme se stavili v malém obchudku dokoupit jen pár věcí.
když se potom po cestě vztekala, že chce lednáčka a že bez lednáku dál nepujde. ne že bych jí ho nechtěla koupit, ale když jsme stáli v obchodě u pultu s mraženým a třikrát jsem se jí ptala, jestli chce zmrzlinku, pokaždé odpověděla néééé. pak v puli cesty si vzpoměla, že by si přece jenom dala a začala to komentovat vztekáním, ječení a dupáním. fyzické tresty neuznávám, ale ruka mě ujela, to mi věřte. no a podobné scénky probíhali až do večera. to je jen takovej ulomeček z celýho dne.
píšu to protože není potřeba jet do supermarketu, aby jsme se svýma dětičkama zažili něco podobného jak popisuje autorka. toto všechno se dá zažít kdekoliv při jakékoliv cestě a nemusí to být na nákupy.
prostě každou z nás někdy popadne taková ta bezmoc a chut utýct od těch našich milovaných dětí a to hlavně ty maminky, které nemají věčně možnost dát děti na hlídání k babičce.
 Lucka a dvě děti 
  • 

děti 

(13.9.2008 21:12:00)
Ahojky Bellano, opravdu děkuji za krásný článek, musím se přiznat, že mi to celé připomíná náš každotýdenní nákup, včetně manžela ukrývajícího se na záchodě. Taky občas přemýšlím jestli jsem někde neudělala chybu, ale myslím si, že ne. Jen doufám, žer toto období budeme mít brzy za sebou a já přestanu mít pocit, že jsem neschopná matka.
 Lili + 5 :-)) 


Re: děti 

(14.9.2008 0:49:46)
Ahooj-ke článku R^R^R^sem se pobavila :-)

k výchově a temperamentu - vychovávám své syny stejně a každý je uplně jiný, každý reaguje na příkazy jinak...důslednost si zachovávám a funguje.

Ale!! řekla bych, že problémy v marketech patří k určitému věku a temperamentu.Např. jeden syn při nákupech do dvou let horor, pořád jsem musela usměrňovat...další syn-nikdy problémy-vzorně seděl v košíku a i teď 5 roků pohoda.Další syn, občas ho to chytne, ale dá se vpohodě usměrnit, nechá si vše vysvětlit 3roky, no a nakonec nervák - rok a půl po chvilce začne vylízat z košíku a nedá se usadit!!!!! zabavení NEFUNGUJE, nechám ho vyvztekat a je klid:-)

Jooo a co jsem si všimla, neviděla jsem zatím méně tolerantní národ k dětem než jsou ČEŠI!!!!!!!!!!!!! Děti v ČR prostě okolí obtěžují..:-(

Také nejmenovaný majitel megacestovky - kamarád říkal, že je specialitou čechů si neustále stěžovat na děti v sousedním pokoji. Tvrdí mimojiné, že jižní národy berou děti všude s sebou, nikoho neobtěžují, jsou pro ně "posvátné".

Mám mnoho zkušenností z několika zemí - kde jsem byla s dětmi a nestačila jsem koukat.A nejsou to jen zkušennosti z dovolené - mamka není Češka.
 evženie dva šílený kluci a jeden už taky šílenej manžel  
  • 

známe se? že píšete i o našich nákupech :)  

(14.9.2008 18:59:23)
že píšete i o našich nákupech :) naprosto krásné a přesné i s původnímy názory na výchou v bezdětném světě Obdivuji také květnatý slovník Chystáte se napsat knihu ? Jsem první kdo si jí rád přečte a klidně dodám nápady našich miláčků
 Pedro 
  • 

Super deja vu :-) 

(15.9.2008 0:04:34)
Ahoj,
čtu a říkám si
jakobych to už někde slyšel,
jakobych to už někde viděl,
jakobych to už někdy prožil,
super deja vu na entou

nejdřív mladistvé morální dilema:
mám soucítit s dítětem, když má tak "hroznou" matku
nebo s matkou, kterou řvoucí dítě přivádí k šílenství...
... a říkám si, takhle to nechci a mít nebudu...

...a pak ten drobek přijde, povyroste do batolete a je to tu...
...jakže jsem to měl tenkrát vymyšleno? že v klidu?
...v klidu jo, ale jen u mne a s velkým sebezapřením...
...no už je větší, rozumnější ...

...a hola, je to tu zas, další drobek, zase povyrostl...
...jenže jsou dva, a ten malý chce taky volnost...
...jakou taktiku? mají početní přesilu...
...oh, sebevědomí dostává zabrat...
...no už je to taky za námi...

...v obchodě zas jiné mámy capartů jsou nějak podrážděné...
...a ti caparti taky, jako by se všichni domluvili...
...v duchu "já bych věděl jak na to..." ...
...za chvíli... "no asi nevěděl..." ...
...mozek v sebezáchově už zapomněl...

...aby toho nebylo málo, další do party...
..."cože to chceš? lízátko?"...
..."podívej jak tamto světýlko hezky svítí"...
..."jé hele ten chlapeček má na tričku pejska!"...
..."cože jsi to chtěl, rohlík? tady je"...
...jojo, v klidu to přece jde (ale ty nervy!)...

... a Vám přeju, ať jsou hodně pevné...
... pro oboustrannou radost ... :-)

 Piru 


také to nemusím 

(15.9.2008 13:59:08)
Mám dva kluky 2 a 8 let a rodinné nákupy nijak nemusím. Tatínek zmizí kdesi v oddělení elektro a já se plížím mezi regály,snažím se vybrat, co potřebuji a rychle minout čokolády. Starší synek by chtěl skoupit všechno, co zná z reklamy plus to, co mu kupuje babička, podle mě dost nenekonomické a nezdravé věci, mladší pro změnu všechno, co vidí. Nejradši proto jezdím sama. Kluci doma s tatínkem, popřípadě starší na tréninku (zabiju dvě mouchy jednou ranou a nemusím 1,5 hodiny sedět a koukat na kluky trénující judo) a já si v klidu a míru koupím přesně to, co jsem chtěla a s láskou i nějakou dobrotu pro děti. Docela ráda jim udělám radost nějakým tím KINDER něčím, když za mnou nestojí a nedožadují se. Dost často ovšem nakupuji pouze s batoletem, které se ovšem chová dost kulturně, pokud ho nevypustí z košíku. Tuto chybu zásadně neopakuji, kde není vozík, nacpu se s kočárkem. On si pak celkem rozumně nechá vysvětlit, že mu to či ono koupím, nebo nekoupím a že si to sní, až zaplatíme. Hlavně, když ho celou dobu ujišťuji, že po nákupu se bude moct posadit na autíčko u vchodu. Že se do něj hází peníze, aby se houpalo, jsem mu ještě neřekla.
 xuxa, dcera 18 měs. 
  • 

žabátko 

(16.9.2008 9:22:27)
mám pocit, že žabátko má tak utkvělou představu o tom, že má geniálně vychované děti, že už chybí jenom její příspěvek o úžasu dětského psychologa nad intelektem jejích dětí, s jakým se v praxi dosud nesetkal. Myslím, že její přemýšlivá dcerka zřejmě ve věku 4 let ještě nemluví, aleza to se ještě počůrává, což žabátku leze na mozek.
 lenka,dvě dospívající děti 
  • 

nechápu 

(16.9.2008 12:23:21)
Proč nusí za nákupy celá rodina?Chudáci děti.
 Z 
  • 

Žabátko - Superhypermegamatka 

(16.9.2008 14:16:56)
Článek je prostě skvělej. A to říkám jako otec malé princezny, která se celoživotně směje a pro radost rodičů by udělala cokoliv. Taky jsem před pár lety měl dojem, jak jednoduché je vychovat anděla a mohl bych se díky dcerce teď pišnit, jak to s manželkou zvládáme, ale člověk by s dětmi měl lehce procitnout a pak si všimne, že všechny děti jsou jiné! Některé chce poslouchat a jiné objevovat a výchovou dokážeme ovlivnit jen maličkosti.
Bohužel v Čechách jsou kromě supermatekŽabátek všeho věku i ostatní lidé nějak nesrovnaný s lidstvím. Nějak nám chybí porozumění pro odlišnosti. Kde jinde uslyšíte tolik útoku na důchodce, rodiny s vice dětmi, bezdětné atd. atd.. Nevim.
Tady na rodince, což je jinak skvělý server, je spousta supermatek co ví jak nejlíp žít a jsou ochotné se o svoji absolutně nepopiratelně nejlepší cestu životem rozdělit s ostatními. Neměly by jste najít tu úplně nejlepší a pak dle ní všechny přehodnotit své životy.
 makca 
  • 

bell diky:-) 

(17.9.2008 16:06:51)
diky moc za clanek, aspon si pripadam normalne. mam taky Agatku (2,5 roku)a Fandu (13 mesicu) a nakupovani u nas znamena totez co jsi napsala. a taky jsem si rikala, ze mne se narodi uplne hodne deticky a hlavne budou slusne vychovane, nejake hazeni kozlu v obchodech nepripada v uvahu:-) no a u nas je to tak, ze mala lita jak drak mezi ulickama a mlady se mi snazi dostat z voziku, takze jednou rukou ho pridrzuju at mi nevypadne na hlavu, protoze je totalne bez pudu sebezachovy, druhou rukou hazim co je treba a po ocku sleduju kde se zrovna nachazi cacora abych ji uplne neztratila z dohledu. samozrejme se modlim, at nevkroci do ulicky s hrackama, protoze to se pak zahajuje smlouvaci manevr, ze hracku za tisicovku opravdu ne, max neco malickeho (i kdyz doma se jasne dohodneme ze dneska hracku kupovat nebudem):-)
 Lorinka a 2 holky 


Bell díky 

(18.9.2008 8:28:12)
za další super článek, moc články na hlavní straně nečtu, ale když narazím na tvůj, vždycky se skvěle pobavím a o to ti asi jde, ne?
Ve skutečnosti si nemyslím, že je to taková "hrůza" to nakupování, prostě jsi to použila jako podklad pro trefně a vtipně napsaný článek.
Já sama mám 11-měsíční holčičku a s tou je nakupování zatím pohodička, jezdím zatím sama během dne, abychom pak s manželem mohli dělat něco jiného než chodit půl soboty po hypermarketu. Večer se věnuju práci (pracuji z domova), takže nemám čas jezdit na nákupy a manžel by nakoupil věcí polovinu, takže tak u nás.
Sestra má děti 3 roky a 1 rok a taky jezdí nakupovat všichni. Byla jsem svědkem takového nákupu a bylo to v pohodě a to její starší synek je velmi živý, dle mého dost rozmazlený (opravdu zvyklý dostat vše, co si umane) a přesto v nákupním centru nelítá mezi regály, nehází vše do košíku a nedělá scény.
Ale jak tu někdo psal, je to o konkrétních dětech, takže nesoudím, jen píšu svou zkušenost.

Co mě trochu mrzí tady na Rodině, když někde něco čtu, že je s dětmi problém, tak se vždycky ozve někdo, kdo napíše, děti s sebou nebrat. A pokud možno nikam, k Dr, na poštu, do krámu, do MHD ... Já nevím, takže když mám děti, nemám hlídácí babičky, na chůvy nemám peníze a manžel se vrací z práce pozdě večer, tak mi skončila šance na jakýkoli "společenský" život?
 Evka, Eliska (6mesicu) a Adelka (3,5roku) 
  • 

ze bych mela dokonale deti? 

(19.9.2008 9:41:42)
Na nakup se musi a manzel je jen malokdy ochoten jet na nakup sam...
Takze jezdime spolecne a vzdy se jeden stara o jedno dite. Ze zacatku manzel o mladsi, protoze si ji chce uzit a ja jezdim se starsi. Hned jak mohla mi s nakupem pomahala... nikdy problemy nedelala. Ze zacatku proste nesmela z voziku, nikdy jsme ji to neukazaly, tak to nechtela a kdyz uz zacala byvat venku, byla natolik rozumna (nebo vycepovana), ze neutikala, nevriskala, nevymyslela... Jezdime prostredni ulickou a vozik vetsinou nechame tam a vybihame pro jednotlive veci do ulicek... Adelka mi pomaha nosit do vozicku, vybirame spolu nektere potraviny (jablicka cervena nebo zelena...) a ona to bez potizi zvlada. Obcas chce nejake susenky, ale ty stejne kupujeme (jeden balicek za delsi dobu, zadny problem...)
Manzel ma seznam s vecmi, ktere mu nedelaji problem nakoupit a ja se staram o zbytek (vetsinou je mnohem vetsi :( No a kdyz uz chce mala jist nebo je jiny problem, manzel ji rad pochova a nakupovani necha na mne...
No a kdyz uz to opravdu s Elsikou nejde, tak uz vetsinou mame nakoupeno vse nutne a ja muzu jit napred na lavicku kojit a manzel holt projede pokladnou a zaplati.
 Majka 
  • 

Nat 4měsíce_Jir2roky 

(23.9.2008 19:47:33)
Tak tohle nemá chybu! Připadám si stejně.
Super článek.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.