tisk-hlavicka

Jako drak

11.11.1999 Markéta

7 měsíců

"Sedím jako svíčka a po čtyřech lezu jako drak", řekl by Martin, kdyby uměl mluvit. Rázem jsou v nebezpečí všechny předměty, které se nacházejí nejen na zemi, ale i v nedostatečné výšce. A tak opět začínáme přeorganizovávat umístění některých květin v bytě. Po kolikáté už ? Ani nevíme. Z obýváku do kuchyně teď už není tak daleko, a tak to Martin střídá podle libosti. Dokonce docestoval i do chodby. V souvislosti s objevováním nových neprozkoumaných zákoutí našeho bytu se také začíná zajímat o jiné hračky než jen o okoukaná a okousaná chrastítka. A tak nachází při svých toulkách různé předměty jako jsou vařečky a kvedlačky (v současnosti nejvíce oblíbené), zavařovací sklenice a jejich víčka (jak krásně se kutálí), knížky a noviny (chce si je taky přečíst) , tátovo nářadí, apod. I Varikovi končí bezstarostné období, kdy si v klidu ležel na křesle a Martin na něj nemohl. Teď už si u jeho křesla klekne, popřípadě si i stoupne, jen aby mu mohl šáhnout aspoň na pacičku. Když Martin Varika vidí, okamžitě mění kurs a metelí za ním. Ovšem jelikož si při cestě musí po každém třetím kroku /lezu/ sednout, má Varik ještě dostatek času, aby zmizel, pokud chce. Někdy totiž vyčká, až Martin přileze, a pak mu olíže ucho.

Protože už i nohy začínají fungovat tak jak mají, začíná Martin překonávat malé překážky jako např. stočenou deku nebo sedačku do auta. Když se k tomu přidají i ruce dá se třeba vylézt na kolenou (když se to podaří tak i na nohou) k válendě nebo obývací stěně a tam je takových pokladů... Ještě, že má máma k dispozici zavěšené skákadlo a tak když potřebuje něco udělat, nechá Martina chvíli si v něm zaskákat. Teda spíš se jen pohupuje. Při svých procházkách Martin párkrát buchnul, ne jen tak na ručičky, ale rovnou na nos. To bylo křiku. Taky si vyrobil bouli na čele. Naštěstí rychle zapomene na své bolístky a nechá se uchlácholit nějakou hračkou.

Jídlo ze lžičky již jde úplně skvěle (stále ještě nejlépe kašička) a tak není vždy třeba dávat bryndák. Martin otevírá pusu tak rychle, že nestačíme nabírat nová sousta. Porce se trošku zvětšily, ale pořád zůstáváme u stejného jídelníčku: polévka, jogurt, s ovocem, kaše a občasné prokládání mlékem.

Sedmý měsíc jsme zakončili objevením dalších dvou zoubků, tentokráte vyrostly naráz obě dvojky nahoře.Názory k článku (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!
Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.