tisk-hlavicka

Varik a Martin ve smečce

10.9.1999 Markéta

5 a půl měsíce.

Vůdce smečky (máma) a jeho zástupce (táta - byl degradován s odchodem maminy na mateřskou dovolenou) by měli rozdělovat pozornost mezi jednotlivé členy smečky rovnoměrně. Pokud tomu tak není a my se s Martínkem bavíme a smějeme příliš dlouho, zatouží i Varik po naší přízni. To pak přiběhne s jednou ze svých oblíbených gumových pískacích hraček (některé sebral Martinovi) a ňuchá do nás tlamičkou, abychom mu ji začali házet po bytě - jeho oblíbené aportování. Přijde také pokaždé, když přebalujeme, protože nahatého Matrina má úplně nejraději. Martin si nejradši nechává olizovat ručičku, napřahuje ji k Varikovi, pěkně ji natáčí a roztahuje prstíky.

Varik je pekelný rváč a dobrý hlídač. Párkrát se nám stalo, že Varik začal na některé lidi vrčet a štěkat, když se přiblížili k Martínkovi. Ke kočárku ho před obchodem nepřivazujeme, neboť se může stát, že v zájmu vyjasňování názorů s jinými psy hrozí převržení kočárku.

Po každodenním příchodu z lesa si Varik dává sprchu (někdy jenom umýt tlapičky) a pak následuje odklíšťování. Vždycky říkám, že pokud by někdo potřeboval na nějakou vědeckou studii klíšťata, je Varik spolehlivým lapačem. Proto taky chceme nechat očkovat Martínka v 1,5 roce proti klíšťové encefalitidě a borelióze.

Říká se, že dva psi nebo dvě feny se spolu nesnesou. Kombinace pes a miminko (kluk) však u nás funguje dobře.

Názory k článku (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!
Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.