tisk-hlavicka

Velké pokroky

6.9.1999 Markéta

5 měsíců

Není nad pohled na svět z břišní perspektivy. Zdá se, že po 4 měsících pozorování okolního světa na zádech tento způsob Martínka přestal bavit, a proto když může, tak to zkouší na břiše.Už to ale také není jen tak neaktivní pasení koníčků, Martin je schopný natáhnout se před sebe pro hračku, nadzvedává zadeček, krčí nožičky, jen popolézt. Na břiše ale Martin nevydrží moc dlouho, svaly ještě nejsou tolik vytrénované, a tak se po chvíli začne ozývat tlumené hekání - Martinův obličej je zabořený do deky. Protože však Martínek zvládl teprve polovinu převracecí sestavy, z břicha na záda musí točit máma či táta.

Mysleli jsme si, že Martínek při koupání kope do vody a stříká, ale to co nám předvádí nyní, je hotová sprcha. Jde to až tak daleko, že si táta musí na koupání sundávat tričko. Martínka samozřejmě přestává bavit jen tak ve vaničce ležet, takže zkoušíme i sed, při kterém pozoruje nohy pod vodou a pěstičkami bubnuje do vody.

Ležení na boku je taky paráda. Spánek v této poloze se dá vydržet přes den i 3 hodiny. Navíc se při tom dá požmoulávat „živý dudlík“. Na leh na zádech však Martin nezanevřel, zvlášť po té, co zjistil, že si dosáhne vlastníma nohama až do pusy. Teď s oblibou okousává špičky bačkůrek.

Jednou ráno jsme zkusili zvážit „těžkotonážnici“ - říkáme tak těm obzvláště nacucaným „pemprskám“. Hodnota tekuté náplně činila 330 gramů. To by člověk neřekl, kolik taková plena dokáže do sebe vcucnout.

Při poslední návštěvě u doktorky v necelých pěti měsících Martin vážil 8050 gramů, dostal poslední dávku očkování , po které má na zadečku pořádný flek (protilátky už fungují) a na rozloučenou dvě kapičky vitamínu K. Byl strašně moc hodný a ani po injekci nebrečel.

Martin už dobře rozeznává kdo je kdo - máma, táta, babičky, dědové, strejdové a tety (těch je hodně a asi se ještě pletou). Ale zcela dokonale pozná od čeho je tu máma a od čeho táta. Podle Martina se máma stará o suchý zadeček, čisté oblečení a plné bříško a táta je tu pro zábavu. Když přijde z práce domů, začne se Martin chechtat, hraje hru na schovávání pod plenku, kope nožičkama do všech stran a očička mu vesele září. Táta přemůže pracovní únavu a jde si hrát.

Názory k článku (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!
Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.