tisk-hlavicka

25 km a 1000 m n.m.

11.8.1999 Markéta

3 měsíce a 3 týdny

Tak tohle je Martínkův dálkový a výškový rekord, který zvládl během jednoho dne. Na týdenní dovolené v Jizerských horách jsme totiž zjistili, že asfaltové silnice v okolí Smědavy jsou ideálním povrchem pro jízdu kočárkem v přírodě bez aut. Bohužel, ne vždy byl Martínek ochoten naše procházky v přírodě trávit v kočárku a tak jsme to střídali s klokankou (obě polohy - k lesu čelem, k šerpovi zády a naopak) a nošením na ruce.

Během zastávek na kojení se Martínek intenzivně zajímá o borůvky - snaží se je strčit do pusy i s lístečky.Otrhávání pichlavého mladého smrčku také není problém. Poprvé jsme vyzkoušeli koupání venku na zahradě. Má to své výhody - voda může při kopání nožičkami stříkat všude kolem vaničky.

Oceňujeme také výhody síťované ohrádky na zahradě pod stromy, které svými pohybujícími se listy dokáží Martínka upoutat.

Během ležení na zádech na dece začíná Martínek trošku cestovat. Kope nožičkami a mává rukama tak mohutně, že se o kousek přesune. Začíná se také točit na bok a jednou se mu dokonce podařilo obrátit se až na bříško, jenom jednu ručičku zapomněl pod sebou a tak nemohl pořádně zdvihnout hlavičku.

Názory k článku (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!
Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.