tisk-hlavicka

Na co mám nohy?

25.7.1999 Markéta

Tři měsíce a dva týdny

Martínek objevil další možnosti pohybu. Vleže se na nožičkách vzpíral tak dlouho, až zjistil, že pokud se na jedné vzepře víc, obrátí se na bok. A když pak máma ještě trochu pomůže, jde to i na břicho. Jen ta ručička okolo, které se otočí, ještě zůstává pod bříškem a nevíme co s ní.

Jak je Martínek zvědavý a musí všude vidět, perfektně už udrží hlavičku vzpřímeně. I při přitahování do sedu. Posezení s mámou za ruce je něco zcela nového a moc pěkného. Když Martin leží, zvedá nožičky a čeká, kdy ho do sedu přitáhnu. Pak se šťastně směje.

Oblíbenou hrou se stalo „ dupy, dupy “. Martínka držíme v podpaží a dupeme do podlahy. Nožičky jsou den ode dne pevnější a tak asi brzo na nás začnou bouchat sousedé.

Že je mateřské mléko lehce stravitelné, Martin plně potvrzuje a kaká jednou za dva až tři dny. Když ale přijde kakací den, máme hned několikrát plnou plenku. Jednou nahatý Martínek stačil ve chvilce pokakat plenku, deku a nočník. Pak se ještě vyčůral a vytvořil rekord - 55 cm do dálky.

Všude se píše, jak je kojení výborné a výhodné. My jsme přece jednu chybičku objevili. Martínek si zvykl usínat pouze u mámina prsu. Že by usnul sám v postýlce nepřichází v úvahu. Večer je to jednoduché, uspí se ve velké posteli a pak se do postýlky opatrně přenese. Jen občas se při přesunu probudí. To se pak nechá znova usnout u prsu a zůstane s námi ve velké posteli přes celou noc. Usínání během dne, pokud nemůžeme zároveň baštit, je problém. Vyřeší se asi až bude Martin starší.

Názory k článku (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!
Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.