tisk-hlavicka

U paní doktorky a také o cestování

27.5.1999 Markéta 2 názory

První tři měsíce

AUTO

Od začátku jsme Martínka vozili autem v korbičce od kočáru. Zpočátku nebyl problém. Až teprve když jsme Martínka vzali na trochu delší vzdálenost, přestalo se mu to líbit .V autě mu nedělala dobře jízda vleže, a tak po dalších dvou týdnech poprvé vyzkoušel autosedačku. Byl v ní naprosto spokojený. Od té doby jezdí jen v ní a cestování je bez potíží. Auto na Martínka působí přímo blahodárně. Jakmile zahučí motor a auto trochu zadrncá, Martínek zavře oči a spinká a spinká. Jen se poslední dobou začínám bát, že sedačku už nebudeme dlouho používat. Je totiž do 10 kg (při nákupu nám tvrdili, že jí děti mívají až do jednoho roku) a Martínek má ve třech měsících 7 kg.

DOKTORKA

Chodíme pravidelně na preventivní prohlídky. Zatím to bylo při návratu z porodnice, ve 14 dnech, v 6 nedělích a poslední ve 3 měsících. Mezitím jen občas na zvážení, abychom měli přehled, jaký pořádný kluk nám to roste. Miminkům se dodává vitamín D, který Martínek dostává jednou za čtvrt roku formou D-forte. První tři měsíce dostával navíc vitamín K pro správnou krevní srážlivost. Dávají se dvě kapičky do pusinky, ale jsou hořké. Při poslední dávce ztropil Martínek v ordinaci děsivý povyk, že jsme vlastního slova neslyšely a v čekárně se rozbrečely dvě děti, které šly na očkování. Po této zkušenosti jsem si nedovedla představit, co se stane, až mu budou dávat injekci. Avšak první očkování proti diftérii, tetanu a pertusi ve třech měsících má za sebou a kupodivu bez větších obtíží. Trochu si pobrečel, ale chrastítko to spravilo. Další dvě dávky dostane vždy s odstupem měsíce.

Vyšetření kyčlí v porodnici po 6 nedělích dopadlo také dobře. Poslední kontrolní vyšetření Martina čeká v půli července.


To jsem ale pašák

Názory k článku (2 názorů)
Poznámka k vitamínům u kojence Mirek 5.12.2000 0:56
*Re: Poznámka k vitamínům u kojence Helena, dva kluci 5.12.2000 12:39
Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.