| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Rodina a jak v ní přežít

5.7.2001 9:32:05 Magda

Re: z tchýně mám deprese

Ahoj Šárko,
myslím si o problémech s tchýněmi, a lidmi tohoto typu všeobecně, totéž co ty. Jen jednu věc vidím trochu jinak.
Podle mého názoru k člověku, který se k nám chová bez respektu, není úcta povinná.
Tím samozřejmě naprosto nejsem proti zachování slušnosti ve vzájemných vztazích.
Osobně ale nevidím ve tchýni žádné božstvo, kterého je třeba si vážit, protože vychovala mého manžela. Sama mám taky děti a nevidím rozumný důvod k tomu, aby mi někdo vzdával čest jen na podkladě toho, že jsem jejich matka. Myslím si, že dneska je už rodičovství svobodnou volbou dospělého člověka a ne obětí.
Mně se celkově pořád nějak zdá, že matka syna jakoby byla nějak obzvláště zasloužilá, možná i víc, než matka dcery. Málokdy se člověk dočte, pokud si na podobné výstřelky u tchýně stěžuje muž, aby si tchýně vážil proto, že vychovala jeho ženu...
Ohleduplnost k partnerovi je určitě ve sporech s tchýní na místě. Nadruhou stranu ale zrovnatak platí, že by to měl být on, kdo položí svému rodiči určité meze a bude trvat na jejich dodržování a kdo manželku (manžela) v konfliktní situaci jasně podpoří.
Odpovědět
Průběh diskuze (8 názorů)
z tchýně mám deprese Katka 3.7.2001 23:49
*Re: z tchýně mám deprese Marcela 4.7.2001 7:34
*Re: z tchýně mám deprese Fany 4.7.2001 9:26
**Re: z tchýně mám deprese Loonette 4.7.2001 20:31
*Re: z tchýně mám deprese Šárka, syn 10 let 4.7.2001 15:17
**Re: z tchýně mám deprese Magda 5.7.2001 9:32
***Re: z tchýně mám deprese Šárka 5.7.2001 11:54
****Re: z tchýně mám deprese Magda 5.7.2001 21:4

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.