| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Rodina a jak v ní přežít

3.7.2001 23:49:36 Katka

z tchýně mám deprese

Čauvec holky na Rodině,
vím že o tchýních tu toho bylo napsáno již mnoho, přesto vás žádám o vaši radu.
Vždy jsem si myslela, že se svou tchýní budu vycházel dobře. Je to v podstatě hodná paní, ale do všeho se s..e, u všeho musí být, všechno ji zajímá.

Se svým manželem jsme chodili 2 roky. V září loňského roku jsme se nastěhovali do bytu po mojí prababičce. V lednu jsme řekli, že se chceme vzít (brali jsme se 2.6.). No a od té doby se chování tchýně začalo měnit. Začala nám nosit jídlo. V té době mě to nevadilo, protože jsme zpravovali byt a neměla jsem čas vařit.
Manželovi brala špinavé prádlo vyprat domů a mě moje prádlo prala moje mamka. Po svatbě jsme si koupili pračku. Snažím se každý den vařit, píct buchty,ikdyž na to nemám moc času, protože s manželem podnikáme.
Přesto i nadále tchýně chodí a nosí jídlo (jen manželovi - např. čočku+ 1 krajíček chleba+ 1 vajíčko) a chce po něm jeho špinavý prádlo na vyprání. Přitom já peru téměř každý den a po nocích ještě žehlím. Někdy si myslím, že už to nezvládnu, ale snažím se. Teď už se naštval i manžel a řekl jí, ať se stará o sebe, že já umím vařit a taky umím vyprat, ulidit atd. Tak se urazila a týden u nás nebyla. Jinak je tu každý den. Po svatbě si vypůjčila přání, která jsme dostali a nyní - měsíc po svatbě- nám je odmítala vrátit. Manžel udělal scénu, pohádal se s ní a nakonec nám to vrátila.
Neustále se mě ptá, jestli už jsem těhotná, že se chce starat o vnouče. No, při představě, jak mi kecá do výchovy miminka, se mi dělá špatně. Mám obrovské štěstí, že manžel stojí při mě.
Ptala jsem se švagrové (žena od manželova bratra) a ona říkala, že s ní má stejné problémy a přitpm bydlí ve vedlejší vesnici. Tchýně jim jezdí na pole kontrolovat jestli mají zakopáno nebo ne a večer jí v telefonu říká, že h...o dělá, že mají na poli plevel. My naštěstí pole nemáme. Ale když jsem jí říkala že jsem poprvé vařila jahodovou marmeládu, řekla, že nejsem normální, že tak se to nedělá.
Nevím proč se tak chová. Nikdo mě to nevěří(jen manžel, švagr a švagrová - ti to též prožívají), protože na veřejnosti před ostatními si hraje na hodnou a příjemnou tychýni, ale když jsem s ní sama, nebo když zavolá vyptává se snad úplně na všechno. Je to nesmírně stresující.
Snažím se jí vyhíbat, když zazvoní telefon mám křeče v žaludku. Když příjde "na návštěvu" prohlíží i záchodové prkýnko, jestli je čisté.
Snažím se chovat slušně, jako vzorná snacha, ale už to asi dlouho nevydržím, prosím poraďte.
Děkuji Katka
Odpovědět
Průběh diskuze (8 názorů)
z tchýně mám deprese Katka 3.7.2001 23:49
*Re: z tchýně mám deprese Marcela 4.7.2001 7:34
*Re: z tchýně mám deprese Fany 4.7.2001 9:26
**Re: z tchýně mám deprese Loonette 4.7.2001 20:31
*Re: z tchýně mám deprese Šárka, syn 10 let 4.7.2001 15:17
**Re: z tchýně mám deprese Magda 5.7.2001 9:32
***Re: z tchýně mám deprese Šárka 5.7.2001 11:54
****Re: z tchýně mám deprese Magda 5.7.2001 21:4

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.