| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Rodina a jak v ní přežít

Domácí vězení jako další dějství absurdního dramatu

Je tomu přesně jeden rok od vyhlášení prvního oficiálního případu nákazy novým typem koronaviru v českých zemích.

  (?)
 Názory 110 z 142795  [Dalších 142785 >>]
Betull 62850
8.6.2021 0:20:17
Dovolím si přidat naši zkušenost. Dcera je sice mladší, ale situace podobná. Nechávali jsem ji být, jak tu někteří radí. Když si za námi nechodila povídat a byla spíš zalezlá v pokoji, říkali jsme si, že to snad časem přejde a zase o nás a o popovídání bude mít zájem. Až jsem jednou zjistili, že je dcera pořezaná a že to neudělala zdaleka jednou. Rozjel se kolotoč s odbornou pomocí a závěr je ten, že když nechce chodit za námi, chodíme my za ní. Posedím, poptám se, na co se dívá, o čem to je, na kamarádky ve škole, jak dopadla ve škole (nemyslím tím známky), snažím se ptát na její svět, ne na můj. Takže jsem se začala zajímat aspoň trochu i o nějakého toho youtubera, abych byla aspoň trochu v obraze a abychom mely další téma. Opravdu hledám, co je její téma, ne moje. Setkalo se to s úspěchem, ušly jsem spolu velký kus cesty, ale stále je na čem pracovat. Je taky moc fajn si občas někam vyjet -třeba aby si koupila něco málo na sebe.
1kulička 119729
7.6.2021 19:53:06
Alraune, holky jsou svoji úplní sourozenci :) (zajímavě napsáno).
se sestrami si rozumí, to tak není, rozhodně se necítí od nich odstrčená. Jsem to tu i určitě psala, že s tou o rok mladší sestrou si dost rozumí, právě chodí spolu s kamarádkama na svoje akce, třeba na pár dní na chatu apod. Pokud covid dovolil...
Naloženo má jen to, co si nakládá, mladší děti k otci spíš nechtějí, musím je dost motivovat, tu malou i podplácet, aby byla ochotná s tátou někam jít nebo u něj spát. Střídavku si vybrala dobrovolně a jediná z dětí. Když se jí ptám, jestli jí to vyhovuje, tak ano.
Jak moc má naloženo úplně nejsem schopná rozklíčovat, problém je v tom, že ona si to nakládá sama, bere na sebe zodpovědnost, kterou po ní nikdo nechtěl. Ale jak píšu, je to jen intuice, že se snaží vyhovět všem a pak je toho na ní moc. Ona se totiž babička s jejím tátou věčně hádá, a když se nehádá, tak aspoň někoho kritizuje nebo se lituje, nebo na něco nadává..... je tam těch negativních emocí moc no.
Konzerva 153011
7.6.2021 15:54:43
Já bych ty psychický a osobní věci nechala být a nechala bych to na té psychoterapeutce. A doporučuju to, co tu už zaznělo. Zkusit se s dcerou bavit víc o neutrálních věcech.

Někdo radí udělat si klid a posezení. Zkus, jestli to bude fungovat. U nás to nefungovalo. Dcera vycítila, že "teď si budeme povídat" a zrovna neměla chuť.

U nás funguje něco jiného. A sice, že se jen tak mezi řečí a prací zeptám na něco nekonfliktního a praktického. Třeba vařím a zavolám dceru, jestli chce brambory nebo rýži. Ona si vybere, tak jí to nechám připravit. A začnu si povídat o bramborách nebo rýži. A on se najednou ten hovor rozvine - nejdřív na loupání brambor, ideální, když to můžu proložit veselou historkou ~;), pak se přejde na jídlo, pak kdo z našeho okolí jí jaký nemožný věci a pak z ní najednou vypadne, jak když je u táty, tak on dělá rizoto z vepřový konzervy a jí to nechutná a ona už mu to řekla, ale on to příště udělá zas. Tak já jí vysvětlím, že táta holt nemá buňky na vaření, protože je má na něco jiného. A že její možnosti jsou:
1) zvyknout si na rizoto z vepřové konzervy
2) zeptat se táty, když tam je, co bude k jídlo. Když se dozví, že rizoto, říct mu, že jí to vepřové nechutná, tak až to on bude dělat a míchat v pekáči, ať tam nechá na kraji kus, kde maso neubude.
3) Pokud zjistí, že táta chce dělat rizoto, ať se nabídne, že mu pomůže a udělá ona maso podle své chuti.
4) Přidat si do jídla něco, co přebije tu chuť -kečup, koření apod.

A přitom, když přijede od táty a zeptám se, jak bylo, dozvím se jen "dobrý", žádná stížnost na rizoto. to zjistím později, když se původně bavíme o něčem úplně jiném.

taky se můžeš zkusit s ní bavit o svých problémech s lidmi. Třeba co ti řekli v práci, sousedka, policajt apod. A jak jsi na to reagovala ty, a jestli teď s odstupem času si myslíš, že jsi to udělala správně nebo špatně.
Konzerva 153011
7.6.2021 15:27:42
Nemyslím si, že by sklony k sebeobětování se neměly řešit a měl by si je dotyčný vyřešit sám. On si to totiž ani sám nemusí uvědomovat, že to dělá a že je na tom něco špatně.

já si myslím, že je dobré se o tom snažit mluvit a hlavně vysvětlovat a nabízet řešení.

Když jsem měla pocit, že jedna "kamarádka" mojí dceru využívá, řekla jsem dceři, že to a to konkrétní jednání nepovažuju za kamarádské, vysvětlila jsem proč a řekla jsem jí, co si myslím, že by měla v dané chvíli říct a udělat. Navrhla jsem několik možností, protože každý jsme jiný a máme jiné schopnosti a jiný způsob vyjadřování, tak aby si mohla vybrat, co pro ní bude nejpřirozenější.
Okolík 129526
6.6.2021 20:13:04
Myslím, že kuličky děti mají všechny stejného otce.
*Kate* 158396
6.6.2021 19:53:01
Pruhovaná ~R^:

"Mně se osvědčilo udělat si na něj čas, když on měl tu potřebu, i kdyby se měly knedlíky rozvařit. Nevyptávat se, to se zasekl a neřekl už vůbec nic. Zato ale používat techniky aktivního naslouchání. Fakt tu pozornost bez vyzvídání plně
soustředit. A brát vážně jeho názory, i když se mohou zdát nemoudré."
Koulička M 128389
6.6.2021 19:34:47
To je nesrovnatelné. Úmrtí maminky. Taťka tu byl, sice v nemocnici, ale byl. Muselo to být šílené. ~s~
Alraune 129596
6.6.2021 11:34:58
Mně v 17 letech umřela máma a byla jsem donucená se o celou rodinu postarat hlavně vztahově, ale štěstí mi to opravdu nepřineslo. Když člověk není dost zralý na svoje břemeno, spíš mu to ublíží.

Alraune 129596
6.6.2021 11:32:47
Myslím, že problém je mnohem hlubší, než že si přestáváte rozumět, přestáváte si především věřit a dcera vypadá, že má naloženo mnohem víc, než unese. Mmch, nevím, co přesně znamená "blbnutí s holkama", ale dopřála bych jí maximum zábavy, pokud má vůli jít ven a chovat se normálně. Potřebuje nějakou podpůrnou síť, takhle to vypadá, že kromě tebe nemá prakticky nikoho a tobě si není ochotná stěžovat. Tvé další děti nejsou zřejmě její úplní sourozenci, nemůže si připadat odstrčená i díky tomu, že ty další děti žijí se svým otcem?
Evelyn1968,2děti 6269
5.6.2021 23:12:49
My máme stejný zájmy, tak toho spoustu děláme spolecne.
 Názory 110 z 142795  [Dalších 142785 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.