| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Rodina a jak v ní přežít

5.7.2001 21:04:33 Magda

Re: z tchýně mám deprese

Ahoj Šárko,
úplně na začátek bych ti chtěla říct, že k sepsání mého předchozího "traktátu" mě vedlo hlavně to, že co jsi ty napsala, mi vážně mluví z duše.
Je to cesta, která se i mně osobně po mnoha bolestivných pokusech zavděčit se a žít v pěkných srdečných vztazích osvědčila.
Napsala jsi to prostě za mě....
Jediné, co si myslím jinak je, že ty píšeš, že konflikty s tchýní bude trpět především manžel atd..., tchýně má i své dobré stránky...
Já si myslím, že manžel konfliktem snachy s tchýní trpět vůbec nemusí (samozřejmě v případě, pokud snacha není hysterka, nebo jinak silně nevyrovnaná osobnost), protože mu sám může v úplném zárodku zabránit.
No, a tchýně, samozřejmě, má jistě i všelijaké dobré vlastnosti, jako každý člověk, ale co s tím, když je ve vztahu se snachou prostě nepoužívá...............
Máš naprostou pravdu, že člověk by se měl chovat tak, aby neztratil úctu sám před sebou. Jistě by se měl člověk snažit být maximálně zdvořilý a především se nechovat podle, byť by to tchýně sama dělala tisíckrát denně.
Mám ale dojem, že některé tchýně prostě stupňují nátlak tak dlouho, dokavad jasně neuvidí, že dál už nemohou. Existuje přísloví (jsem jak teta Kateřina, já vím:-)) "na hrubý pytel hrubá záplata". Tím nemyslím být sprostý, ale prostě jen rázný. Nenechat se cloumat, i kdyby na jiné byla tchyně jako milius.
Myslím, že rada, kterou jsi dala Katce je opravdu dobrá, proveditelná a hlavně účinná.
Já bych k tomu jen dodala, ať se jí prostě neostýchá. Není proč. Až bude manželova maminka chtít uplatnit některou ze svých dobrých vlastností, jistě jí nikdo nevyžene, naopak jí všichni vděčně přivítají. Měla by, podle mého, jasně vidět, že syn a snacha jsou dospělí lidé, se kterými nebude manipulovat a všelijak je ponižovat.
Moc tě zdravím a přeju ti hezké léto a dovolenou (jestli budeš mít) a závidím ti ty roky na Novém Zélandu.....neříkej, že tam zvládala dopravovat singlporce čočky:-))))))))))))
Ahoj, Magda
Odpovědět
Průběh diskuze (8 názorů)
z tchýně mám deprese Katka 3.7.2001 23:49
*Re: z tchýně mám deprese Marcela 4.7.2001 7:34
*Re: z tchýně mám deprese Fany 4.7.2001 9:26
**Re: z tchýně mám deprese Loonette 4.7.2001 20:31
*Re: z tchýně mám deprese Šárka, syn 10 let 4.7.2001 15:17
**Re: z tchýně mám deprese Magda 5.7.2001 9:32
***Re: z tchýně mám deprese Šárka 5.7.2001 11:54
****Re: z tchýně mám deprese Magda 5.7.2001 21:4

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.