| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Rodina a jak v ní přežít

15.5.2001 8:55:43 Barbora, 3 děti

Re: Krize po 10 letech?!

Ahoj Radku, všechno jsem si tu přečetla a zdá se mi, že tvůj problém je trochu složitější, než se na první pohled jeví. Totiž zjednodušit to, že ty jsi ten uzurpátor a chudák manželka před tebou prchá mi připadá dost pohodlné.
Já bych řekla, že jste se ženou oba unavení a postupně se vytrácela komunikace. Kdy to začalo asi nebude jednoduché zjistit a možná to není ani důležité. Teď byste se měli zaměřit na obnovení vzájemné důvěry a otevřenosti. Dělá to na mne dojem, že jste se každý uzavřel do své ulity a ani jeden z vás nechce začít. Ty jsi začal tím, že jsi napsal sem, což oceňuji. Asi jsi předpokládal, že zafunguje taková ta ženská soudržnost a účastnice těchto diskuzí tě dost rozeberou. Přesto jsi to risknul a já to oceňuji. I to, že diskutuješ dál, i když jsi tak trochu dostal "na frak". Ale jak říkám, vidím to složitěji. Jste možná se ženou rozdílní, co se týče názorů na trávení volného času, na výběr přátel atd. To ještě nemusí být tragédie, dá se to vyřešit kompromisem a vzájemným "udělením" si určité svobody. Třeba by pomohlo, kdyby jeden den v týdnu měla manželka jenom pro sebe a ty by ses o vše postaral, a jeden den v týdnu bys měl pro sebe zase ty. S těmi víkendy - manželce se u rodičů asi líbí a třeba si tam hezky odpočine. Ale jezdit tam každý týden je podle mne přehnané, víkendy byste měli trávit společně s dětm, vymyslet nějaký program, aby byli všichni spokojení. Otázkou je, jestli tvoje žena není třeba pohodlná. Znám takové případy /a nemusí tím peciválem" být pouze žena/, kdy ten druhý nejraději sedí doma u televize a nerad vyvijí nějakou aktivitu. Tak by to bylo ze začátku víc na tobě. Když se budete s dětmi vracet z výletu plní zážitků, časem se třeba přidá. A dětem statčí málo: udělat si ohníček, opéct buřtíky, stopovat v lese nějaké zvíře, vymyslet bojovku. My jsme tohle všechno dělali, připravovali jsme si bojovky vždy na nějaké téma - třeba pohádková, hledání pokladu, největší úspěch měly Akta x, Malér a Skandálová. Rozdělili jsme se do dvou skupin a jedna skupina připravila pro tu druhou trasu s úkoly a šlo se na věc. Manžel mě dokonce kvůli tomu naučil pohybovat se s buzolou, občas jsem zabloudila, protože jsem na to neandrtálec, ale nasmáli jsme se dost. Pro děti je děsná psina, když mamča spadne do potoka, nebo když táta nepochopí nějaký pro ně naprosto jasný pohádkový úkol.Všechno jsme si natáčeli na video a dodnes se na to rádi podíváme. Děti už jsou totiž velké a ty bojovky je neberou. Teď pro změnu jezdíme na kolech. Já sice celý život bojuji s nějakým tím kilem na víc a zatímco si všichni šlapou zlehka a vesele, já za nimi supím červená jak rajče, nenechala bych si tyhle výlety ujít ani za nic. Zkus zorganizovat také něco podobného. A hlavně se snaž zapojit i manželku. V takových situacích totiž padají zábrany a myslím si, že by to mohlo pomoci. Třeba byste našli zase společnou řeč, měli byste opět společné zážitky a děti by byly šťastné, že si s rodiči užili legraci.
Pokud se ti nepodaří ženu přesvědčit, měli byste možná zkusit manželskou poradnu. Třeba má v sobě nějaký problém, který nemůže překonat a třeba za to ani nemůže. Hlavně ještě nad svou rodinou nelam hůl, stojí to za to bojovat a snažit se dát vše do pořádku. A s tou kytičkou to není špatný nápad. Nakonec i v tom herbáři by vypadala pěkně, viď?
Přeju to hodně síly, hodně trpělivosti a hodně štěstí.
A nakonec jenom jdenou větou. Před lety jsme s manželem řešili podobný problém, komunikace vála a týkala se jenom toho nejdůležitějšího, sex nebyl 8 měsíců žádný, rozvod na spadnutí. Překonali jsme to, věř, že to překonáte taky. A ještě něco. Víš, co pomáhá v obnovování komunikace? Když si budete vzpomínat na to, co jste spolu kdysi zažili pěkného, kdo oomu kdy uděla jakou radost, jaké to bylo když se narodily dět. To vás pozitivně naladí a potom se vám bude snáz hovořit o těch nepříjemnostech, které mezi sebou teď máte. Ještě jednou hodně štěstí.Barbora
Odpovědět
Průběh diskuze (20 názorů)
Krize po 10 letech?! Radek 14.5.2001 10:41
*Re: Krize po 10 letech?! Kateřina 14.5.2001 10:51
**Re: Krize po 10 letech?! Radek 14.5.2001 11:36
***Re: Krize po 10 letech?! andrea 14.5.2001 11:56
***Re: Krize po 10 letech?! Kateřina 14.5.2001 11:58
***Re: Krize po 10 letech?! Vendula, 3 děti 14.5.2001 12:4
****Re: Krize po 10 letech?! Radek 14.5.2001 12:49
*****Re: Krize po 10 letech?! Jarka, dvě dcery 14.5.2001 13:23
******Re: Krize po 10 letech?! Radek 14.5.2001 16:49
*******Re: Krize po 10 letech?! Míša, syn 4 roky 14.5.2001 17:13
*******Re: Krize po 10 letech?! sally 14.5.2001 21:23
*******Re: Krize po 10 letech?! Jarka, dvě dcery 14.5.2001 21:54
*******Re: Krize po 10 letech?! Vendula 14.5.2001 22:20
********Re: Krize po 10 letech?! Radek 15.5.2001 8:2
*********Re: Krize po 10 letech... Barbora, 3 děti 15.5.2001 8:55
*********Re: Krize po 10 letech... sally 16.5.2001 0:42
*Re: Krize po 10 letech?! Jarka, dvě dcery 14.5.2001 11:32
*Re: Krize po 10 letech?! Mirka, syn, 10let 14.5.2001 20:33
**Ještě dodatek - oprava Mirka, syn, 10let 14.5.2001 20:39
*Re: Krize po 10 letech?! Mirka 16.5.2001 19:41

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.