| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Nemám vůbec žádné kamarády!

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 86 [Dalších 66 >>]
Mirka 2 deti
  • 
8.12.2008 13:28:46
Janula, sice to neprezivame ak tyx s dcerkou, ale moja 8,5 rocna dcerka teraz tretiacka je podobny typ. Sikovna, inteligentna, scitana, ucitelka hovori ze sa s nou moze bavit o comkolvek ma prehlad. Lenze ako pises ma velmi nizke sebavedomie, neveri si. Ucitelka vravi ze musi davat velky pozor aby ju v triede neprehliadla taka je nenapadna. Kamaratky ako take ma ale je ten typ ze ked sa maju postavit do dvojic tak ostane sama :( aj ked by velmi chcela mat kamaratku. Dievcata z triedy k nam chodia na navstevy, aj ju volaju k sebe ale v skole sa s nou hraju malo. Ona nie je taky akcny typ, nepozna take to detske prekaranie, nerozumie tomu preco si beru zo srandy veci, preco sa postuchuju... Ucitelka mi aj povedala ze by sme mozno mohli skusit nejakeho psychologa kvoli tomu nizkemu sebavedomiu. Netusim z coho prameni, dceru povzbudzujeme, chvalime, prostredie doma kludne s manzelom sa aj po 15 lubime, nenadavame si...
Syn 2,5 je uplne iny odmalicka sa prihovori aj kamenu na ceste. Vo vela veciach dceru taha co som az prekvapena. On ide do vsetkeho po hlave a ona sa osmeluje s nim.
Neviem Ti velmi poradit, neviem odkial si, mozno by som hladala aj nejaku alternativnu skolu, mensiu... Napr. my mame stastie ze byvame na dedine 15 km o BA a je tu super skolicka (v celej skole 27 žiakov a 2 zmiesane triedy), ucitelka aj riaditelka v jednej osobe je skvela. Pouziva individualny pristup, super uci, napr. dieta ked ma hotove priklady sa moze ist hrat na koberec, o kazdom ziakovi vie vsetko, sikanu likviduje hned v zarodku. Pred 2 rokmi mali tiez problem, pozvala si psychologicky na vyucovanie, tie jej poradili, pohovorila si s rodicmi, jeden ziak ostal a spravnie sa zlepsilo, jeden odisiel, ale odisiel ten problemovy nie ten co śa ho snazili sikanovat, v tom to je podla mna super, ze nemusela odist obet, ze si vie doslapnut na tych problemovych lebo ma o kazdom ziakovi prehlad.
Som tomu velmi rada len sa obavam co bude od 5 rocnika kedy bude treba ist na inu skolu. Drzim Ti palce aj dcerke.
8.12.2008 11:28:03
vnímám to přesně naopak.
V kolektivu na ZŠ jsem byla nejspíš "třídní kašpar", i když to není tak úplně přesné.
Nicméně je to nejblíž.
Myslím si, že kolektiv na ZŠ je důležitější než na střední z jednoho prostého důvodu - na SŠ už nastupuje hotový člověk, osobnost, která se nebude příliš měnit. Takže ve třídě sedí 20 - 30 různých hotových osobností, které se neznají z minulosti, nemají společné zážitky, vzpomínky, nepochází ani ze stejného místa.
Na ZŠ (nevím jak je to ve velkých městech, chodila jsem na ZŠ na periferii okresního města, v podstatě to byla vesnice připojená k městu sídlištěm) jsme společně vyrůstali, znali jsme svoje rodiny, poměry, které nás formovaly, trávili jsme spolu hodně času i mimo školu, protože na malém území je těžké se nepotkat. Byla u nás šikana, byli u nás outsideři, ale když se dneska sejdeme na srazu, jsou tam ty vazby a vztahy daleko silnější než u lidí ze střední...
janula
  • 
8.12.2008 9:28:34
Dievcata, moja dcerka si prezila psychicku sikanu zo strany dievcenskeho kolektivu. Posmievanie, vyradenie z kolektivu, narazky atd. Viedla to jedna dievcinka, tvarickou hotovy anjelik ale povahou maly diablik. Takze nam nechcel nikto zo skoly, resp. uciteliek verit. Navyse to bola dcera ucitelky.Prezili sme si peklo. Po odchode deti, resp. vacsina dievcat na 8-rocne gymnazia ostali v triede. Psychologicka nam poradila vyckat, nepreradovat dcerku do inej skoly, ked hlavne akterky odisli. Ale mala je hotova nadalej, ostali len 3 dievcata vcetne mojej dcery, ostatni su chlapci. Dcera doteraz nema kamaratky v triede, velmi tym trpi, ked sa s nou rozpravam, tak mi hovori ze ona uz dievcatam neveri.Kazde rano place, ze sa boji ist do skoly. Od septembra chodime k novej psychologicke (zmena bola kvoli dochadzaniu) ta sa zhodla presne s tou predchadzajucou, ze mala je velmi inteligentna, sikovna, ale neveri si, sebavedomie je na bode mrazu. Chceme ju preradit do inej skoly, ale bojime sa ako to tam bude zvladat. Psychologicka nam momentalne radi preradit ju od pol roka do inej skoly, ale najprv ona chce preverit ine skoly, ako to tam funguje, momentalne riesia sikanu skoro vsade.. je to hrozne..Prezili ste niekto nieco podobne Vy alebo Vase dieta? Som uz zufala, chcem dcerke pomoct, ale uz naozaj neviem ako. Poradte mi prosim.
Teraza Horáková
8.12.2008 0:38:06
těch východisek je o dost víc:

- sdělit nevlastní matce svoje, což neuděláš, protože ji máš ráda a pokud ji ráda nemáš, asi máš pocit, že by ses měla chovat slušně (ten pocit, co je slušné a neslušné, ti byl nějak implantovaný, třeba jsi četla hezký knížky a ani rodiče by to od tebe nechtěli), nebo máš pocit, že to vlastně myslí dobře...


- sdělit svoje otci, to by asi mělo být jednodušší, pokud to nejde běžně, no holt zkuste poslat nevlastní matku na nákup, nebo na masáž (za ty prachy to stojí)


takže východisko vidím v tom, to tolik "nežrat" a pokusit se s otcem potkat jinde, případně macechu odfiltrovat za nějakým zážitkem... p.s. jak to popisuješ, stejně si táta bude v kusu svého mozku uvědomovat JI ...... a nebo to třeba "nacentruj na férovku" - jj, vím, že spolu žijete, máte se rádi, promiň, jsi hodná, a respektuju tě, ale nejsi moje máma a on je můj táta a mám problém, který bych s tátou ráda probrala (ale nejsi máma klidně vynechej) nebo tak, jak to cítíš, ve svý podstatě jde vcelku o houby, nemáš pocit? Ať něco podobného podnikneš, nebo ne, stejně si s tátou nepokecáš....


a viděno z druhé strany a to s nevlastními dětmi mám vztah, kdy čekaj, až odejde táta... Ale táta je respekt, se mnou to můžou probrat a vědí, že to pak proberu s tátou..... jsem ráda, že nebudím hrůzu :-))
Iveta
  • 
8.12.2008 0:21:06
"Většina lidských problémů pramení z nedostatku odvahy vyfiltrovat ze svýho života lidi, kteří obtěžují. "
Tato věta mě velmi zaujala, budu ji s vaším svolením dále citovat. Pro mě osobně je téměř nemožné vyfiltrovat ze svého z jedné strany nešťastného života lidi, kteří obtěžují. Jak se mám psychicky odprostit od své nevlastní matky, která mi působí bolestivé trápení i na dálku (naštěstí nestuduji v místě bydliště), když se chci stýkat se svým otcem, který je na její straně? Jediné východisko vidím ve smrti.
Teraza Horáková
8.12.2008 0:11:11
Evál, to tak nějak přetrvá...... ze SŠ jsem neměla žádné unikátní zážitky, který by za to stály, asi absence kluků.......

a na srazu jsem byla zklamaná, pravda, ne úplně, ale ty nejúžasnější holky, - ach jo.... ta opravdu nej, chytrá a velmi krásná se provdala za úspěšného muže, a sama se opravdu realizuje a je úspěšná...... moc jí to přeju, neuvěřitelný člověk

pár mých kamarádek, co měly plány "žurnalistika, diplomacie" - se prostě vdaly..... některé za své lásky, a jsou šťastné, některé za lásky a jsou nešťastné, protože některé úspěšné lásky se domnívají, že žena je prostě žena, aby ošetřovala domácí krb.... a nebojujou...... a po pár panácích z nich vypadne, jak špatně se cítí....

ale zase, některé nebojujou a je to to, kam celý život vlastně dojít chtěly a tu pohodu a to štěstí prostě vycítíš.... a mají co povídat, a je to o dětech, to není feministická překážka,.... už jen to, jak to vidí samy.....

a z opačného soudku, bezvýrazná osobnost tehdy na škole, je šéfovou kreativního oddělení, má dvě děti a je úžasná, pak jiná, co má děti 3 a v aktivitách opravdu nemáme nárok stíhat (bydlíme blízko, vždycky zavolá)..... pak jiná, co se po třídním srazu rozvedla - sama a chtěla to - protože (to mi psala) to tý doby si fakt nechtěla připustit jako moc divný je, že jí bije......

asi srazy mají něco do sebe :-)))



vendyna (Janinka + Alenka)
8.12.2008 0:11:02
Poslední odstavec prostě supr!~b~~b~~b~
Teraza Horáková
8.12.2008 0:00:40
ufff, no proč?

outsider jsem byla celou školní docházku, první roky proto, že jsem šla do školy a uměla číst (a dobře a rychle), psát bez chyb- vážně tehdy ano) ale ošklivě a počítat.... mimo to mi šlo zpívání (což jsem nepochopila od doby, co se přelomila puberta).

Tehdy fungovalo "kastování" trochu jinak, než dneska a přátel jsem moc neměla, kamarádů taky ne, to byly ty partičky, co jezdily s kočárkama a sháněly oblečení na ošklivý (i když úplně nereálný) ruský umělohmotný mimino. Prostě jsem byla jiná. Co mi vyhovovalo, byli kluci, nekomplikovaný, nakládačka byla nakládačka, bodláky ve vlasech a praky fungovaly jako x let předtím.

Od 5-té třídy bylo hůř, nebyly peníze už vůbec žádný, ani čas se mi věnovat, navíc nemám od přírody vtělen "vkus", tak jsem se ráno oblíkla tak, jak mi bylo fajn a NAHODILA jogurty na oči.

Kamarádky fungovaly tak, že 2 byly fajn, 3 už moc a vyvinutý sociální cítění vždycky mělo dojem, že slabšímu se má pomoci, mimoto byl leckdy zajímavější....

no a pak se mi vyvinul hrudník (od tý doby se nehnul :-)))) a bylo všechno jinde... protože zájem kluků = zájem holek..... atd.

sebevědomí, jakékoliv, ve mně vlastně vyvinul pud sebezáchovy, vdala jsem se a vzala jsem si velkou lásku, co mne pomalu a nenápadně a pak velmi veřejně - likvidovala den ode dne, nejen jako ženskou, ale jako člověka....... až prostě ten hrneček přetekl,

ne, nenechala jsem si zmenšit nos, upravit prsa, prostě jsem se postarala sama o sebe. Nehrším sebevědomím tak, že bych mohla rozdávat, nepovažuju se za HVĚZDU, ALE za člověka, který se prostě dovede postarat sám o sebe.... na finančním zajištění sebe sama trvám, ať jsou mé nároky jakékoliv, nakonec, už nerostu:-)) a boty vydrží, když bude nejhůř.
vendyna (Janinka + Alenka)
7.12.2008 23:49:21
~R^ Mně bude za pár dní třicet a pokouší se o mne trochu bilancování. No myslim, že třetí dekáda mého života byla o dost lepší než první dvě a na čtvrtou se taky těším. Akorát se objevily první vrásky, ach jo, to brzy,mršky, musím víc mejkapovat~k~.
Sylva2
  • 
7.12.2008 23:03:09
Já se v podstatě celý život těšila, až mi bude 40. Střední jsem si tedy moc neužívala. Vždycky jsem byla ten typ, co vědomě stojí stranou. Na VŠ to bylo fajn, přecjen se tam žije jiný život, člověk má větší šanci se zařadit ke stejně konstelované skupině lidí. Teď je mi konečně těch 40 a užívám si to. Mám věk na to, abych měla už spoustu věcí na háku. Už není třeba sobě nebo druhým něco dokazovat. A život je prima.
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 86 [Dalších 66 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.