tisk-hlavicka

Jak vznikalo Klubíčko

12.4.2000 Za maminky v Chebu Renata Mrázková 2 názory

Jak to u nás začalo aneb vznik klubu maminek v Chebu.

Impulzem k prvnímu setkání maminek a dětí byla návštěva jedné naší společné přítelkyně z Kanady v roce 1996, odtud byl už jen krok k nápadu scházet se pravidelně. Začali jsme se tak společně navštěvovat 1-2x měsíčně po našich domácnostech. Na podzim roku 1997 přišla jedna z nás s inzerátem osamělé matky hledající možnost kontaktu z jinými ženami na mateřské dovolené. Uvědomili jsme si, že takových maminek bude zřejmě více a že bychom se měli pokusit sehnat větší prostory pro scházení.

V tu dobu pracovalo ještě několik našich přátel v jiných aktivitách zaměřených na děti a mládež, které se na podzim roku 1997 spojili do občanského sdružení MOSTY. Pod jeho hlavičkou jsme se ještě v prosinci téhož roku poprvé sešli v Domově dětí a mládeže Sova v Chebu., kde nám bylo umožněno využít volnou kapacitu během dopoledne. Dnes už fungujeme podobně jako jeho ostatní zájmové kroužky. Nejprve jsme se scházeli jednou, pak dvakrát a nyní již třikrát týdně. To vyžaduje aktivnější zapojení více maminek, ale zároveň jim to přináší možnost seberealizace a odreagování se od domácího kolotoče.

Setkání našeho Klubíčka probíhá ve dvou částech, v té první děti společně s maminkami cvičí za doprovodu říkadel a písní, a hrají různé hry. V další části si děti hrají s hračkami zatímco se maminky sdílejí o své zkušenosti, radosti a starosti při jejich výchově. Pokud je teplé počasí využíváme klouzačky, houpačky a pískoviště v areálu DDM. Pro zpestření každoročně pořádáme několikadenní výlety do Kraslic na chatu DDM, mikulášskou besídku, karneval apod. Potřebám maminek se také snažíme vyjít vstříc různými odbornými besedami s dětským lékařem, psychologem apod.

Co se týká finančního zajištění jsme odkázáni na příspěvek Města a drobné sponzory

většinou z řad našich rodinných příslušníků a známých, maminky sami se na nákladech podílejí jen symbolickým poplatkem. Přesto do budoucna uvažujeme o rozšíření činnosti

na celotýdenní mateřské centrum s možností placeného pracovníka alespoň na částečný úvazek. Přemýšlíme i o možnosti získání vlastních prostor, blíže centru města. Kromě našich

nápadů nás v tom motivují i zkušenosti z jiných měst ČR, kde takováto centra dnes již běžně fungují a získávají si pevné místo v jejich kulturním životě.

Rozhodně si myslíme, že jde o činnost potřebnou a chceme proto povzbudit všechny maminky, které se již schází a nebo tuto možnost zvažují, aby se nedali odradit překážkami a vlastními omezenými možnostmi a zkusily si vytvořit nějaké to své Klubíčko. Stojí to za to.

Názory k článku (2 názorů)
A jak je to dneska? Zdenka 16.3.2007 1:35
*Re: A jak je to dneska? Simona 29.3.2008 23:17




Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.