tisk-hlavicka

Čůrání a kakání

Řadit články podle

Enuréza očima dětí

PhDr. Alena Javůrková, Ph.D. | 65 názorů

Enuréza označuje problémy s pomočováním ve věku, kdy děti už obvykle funkci svého močového měchýře dobře ovládají. O skutečné enuréze můžeme mluvit až u dětí od pěti let.

O čůrání

Věra Šejhlová |

Mrzí mě, že téma vývoje psychomotoriky a dovedností dítěte od narození do tří let je strašně ovlivněno tím, "co říkala sousedka". U dítěte, které nikdo nestresuje, se hygiena dostaví sama, po dobrém, téměř ze dne na den mezi 21. a 27. měsícem.

O nočníku zvaném Eliška

Klára Kubíčková | 30 názorů
O nočníku zvaném Eliška

S mým třináctiměsíčním synem jsem už zažila spoustu příhod, o které by se stálo za to s někým podělit. Ta poslední nočníková příhoda je snad ze všech nejlepší.

Psychogenní zácpa

Vlasta | 66 názorů
Psychogenní zácpa

Naše praktické zkušenosti a jak na ni.

Bezplenková komunikační metoda je i pro nevidomé

Romana a Venoušek | 48 názorů
Bezplenková komunikační metoda je i pro nevidomé

Již od miminka jsem bezděčně sledovala jeho broukání, houkání a vůbec veškeré projevy, kterými se mi hlásil.

Už má zase mokrou postel

Mgr. Ivana Češková | 2 názory

V našich zemích je vysoce ceněno, pokud se dítě brzy naučí dodržovat čistotu. Maminky se mezi sebou často chlubí, že jejich děťátko již chodí na nočník a v noci nepotřebuje pleny.

Zadeček v bavlnce aneb látkové plenky v praxi

Šárka Páralová | 281 názorů
Zadeček v bavlnce aneb látkové plenky v praxi

Když se řeklo látkové pleny, představila jsem si klasické bavlněné čtvercovky, vyváření, žehlení po obou stranách a všechny podobné "radosti" a bylo jasno - můj starší syn vyrostl v jednorázovkách. Dneska vím, že látkové plenky nemusí znamenat otrockou dřinu a můj tříměsíční synek vyrůstá spokojeně v bavlně. Nelituji, ba naopak, jsem na sebe pyšná - šetřím synkovo zdraví, naši peněženku i životní prostředí.

A zase ten nočník

Silvie | 141 názorů
A zase ten nočník

Přečetla jsem si článek Nočníkování a musím uznat, že jeho autorka je vysoce rozumná bytost, která má své dítě opravdu ráda. Plně se přidávám na její stranu a říkám vám, maminy, fakt děti nenuťte k brzkému vyměšování, zbytečně přijdete o své nervy, o klid a vyrovnanost dítěte a taky o kompletní vybavení bytu.

Hovory H aneb naše kakací peripetie

Hanka | 52 názorů

„Tak co junior? Už?“ „Ještě nee, dávám mu tak ještě dva dny a pak holt zase přistoupíme k proceduře.“ „A chudák!“ Tak takhle nějak už hezkých pár týdnů začínají skoro všechny mé telefonické rozhovory s rodiči. A co se za těmito zaklínadly skrývá? Asi uhodnete snadno – plenkové úspěchy jejich nejmladšího vnoučka.

Chci být v suchu, maminko

Withep | 166 názorů
Chci být v suchu, maminko

Naše prvorozené mimčo čůralo a někdy i kakalo skoro vždycky, když jsme je rozbalili...
Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.