| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Dle regionu : Maminky v Severní Americe - Kanada

  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 24494  [Dalších 24464 >>]
yxh 122253
24.2.2013 5:08:11
Z CZ mamka letavala s CSA do Montrealu nebo Toronta a pozdeji se Star Alliance (Lufthansa, Austrian Airlines a AC)
Odsud letame podle toho kam chceme a podle ceny.
Zalezi na tom, jestli chces prestupovat nebo letet primo, odkud a kdy letis.
Bez prestupu rovnou do Frankfurtu lita AC, Lufthansa (Star Alliance). Do Londyna British Airways (mivaji dost drahe lety). KLM do Amsterodamu (cenove dost vyhodne, ale servis uz neni co byval. Do Vidne Star Alliance ( AC a Austrian Airlines) dobre sluzby, cena nebyla tak strasna. Air Transat do Frankfurtu (sedacky male, sluzby nic moc) asi bych s nimi uz neletela, na kratkou trasu do Mexica mozna, ale pres ocean ne.
Xeni 71650
16.1.2013 21:44:41
Ahoj holky, taky jen tak nakukuju po delsi dobe a taky preji vsem krasny novy rok 2013.

Tedka jsou seat saly Lufthansa, KLM, Jet airways, LOT.

Byly do pondelka 14/1/13, ale snad to prodlouzili do 23/1.

My letame s KLM, loni s Jet Airways, driv s British Airways a manzel byl s Finnair.
S BA uz nepoletim, protoze s 3 detma na prestup aby mel clovek aspon 4 hod a to jeste v behu. Finnair ma pry strasne maly sedadla a misto na nohy, s tema manzel uz nechce, ale mozna bude muset, pac maji na high season nejlevnejsi letenky. Jet Airways z Toronta luxus, dostatek prostoru, kam se hrabe BA nebo KLM, ale na ceste zpet kulturni sok. Pristupovali jsme do letadla co uz letelo z Mumbaje nekolik hodin. Asi jako kdyz vstoupite v ZOO do pavilonu opic, ale za nejakou dobu si clovek zvykne.
KLM se zmenilo k horsimu oproti kdysi, ale ted meli seat sale a dobry ceny.
Jet Airways mel bohuzel ceny dvojnasobny oproti lonsku a KLM, jinak bych ten puch i prezila. Deti si uzivaly her a filmu na dotykovych obrazovkach asi 3x vetsich nez KLM. Tam nam posledni roky obrazovky vubec nefungovaly a ani sedadla nesly sklopit, tak si deti holt vezmou tablety.

LOT ma pry novy letadla, ale manzel se s nima boji, no a ja se bojim s Air France, protoze jim spadlo letadlo a navic jsou pry desne arogantni, horsi nez byvala CSA.

S KLM se ted budu hadat, protoze mi zamitli basinet, ze mala je uz velka, pritom az poletime tak ji bude 1.5 roku a je standard, zadny extra obr.

My si vybirame podle ceny a prestupu. Ted s KLM budu mit na prestup 2 hodiny, coz je ok. Kdyz jsem byla tehotna, tak jsem cekala 6 hodin v Amsterodamu s 2 detma a to bylo celkem desny. S Jet Airways je to taky ke 2 hodinam pres Brusel, clovek vystoupi bezi s detma a u gate uz vsichni cekaji a pokracuje se v letu.

S manzelem jsme premysleli o stop overu, ale nemeli jsme naladu vubec nekam chodit a neco si prohlizet. Ja cestuju s detma vetsinou sama a citim se vzdycky pri priletu jak zombie. Asi si kazdy musi vybrat podle toho co mu vyhovuje.
yxh 122253
15.1.2013 23:52:38
Sice pozde ale prece se pridavam k prani hezkeho noveho roku vam vsem. ~;((
*Yitka* 129885
4.1.2013 16:56:17
Stastny Novy rok vsem na diskusi~;((

My litame vetsinou v "high season", takze hledame nejlevnejsi lety....s CONDOR, Transat....jinak mame dobre zkusenosti s KLM a Lufthansou, ale ti jsou drazsi.
Sam01 129844
3.1.2013 12:23:05
Holky poradíte mi s kým létáte Z ČR (příp. z Německa či Rakouska) do Kanady?
Rélka 62396
30.12.2012 20:26:07
Ahoj Xeni
přeji tobě i celé tvé rodině do Nového roku jen to nejlepší :-)))
~;((~x~
Xeni 71650
29.11.2012 1:43:52
http://toronto.ctvnews.ca/video?playlistId=1.1057918 to je ten link

Xeni 71650
29.11.2012 1:42:44
tak jen tak pro zajimavost posilam link na shot v televizi, kde je nase skola. Je tam pry typicka hodina gym a pak obed v "kafeterii" coz jsou predelane telocvicny.

Myslim, ze oproti jidelnam v CR, kde si deti vyberou z 3 teplych jidel, maji polevku a caj a plati predplacenymi cipovymi kartami je to dost velky rozdil. Takze kdyz porovnam v jakem krasnem, bohatem, vyspelem state vyrustaji moje deti...

no a o kvalite hodiny gymu snad uz ani nemluvim.
Karifida 8929
15.10.2012 17:03:59
Xeni dik,
u nas je stejny problem jak s tou kulturou,prostredim i s tou jinou generaci.Ale nejvetsi problem je asi ta kultura a ten cesky humor kde my zkratka vime "vocogo" jelikoz jsme v tom vyrostli.Tak se asi spokojim s tim,ze aspon deti se semnou obcas na neco ceskeho kouknou(obcas je donutim:)).
Xeni 71650
15.10.2012 4:17:55
Ahoj Minko, jestli chces dalsi princeznu a nejde to, tak se objednej k p. Haklovi. Bydli v Patku u Podebrad. Navsteva neni moc draha. My se pokouseli o 3 dite asi 2.5 roku nic. Vsude jsem cetla, ze to je obezitou. Zasla jsem k nemu, protoze jsem tam chtela dotahnout manzela kvuli kolenu a protoze mi nic nebylo, tak jsem rekla, ze nemuzu otehotnet. Tak sice se divil, ze chci treti dite v teto dobe, ale sahl na me a rekl, ze mam zablokovany vajecnik. Tak na nem chvilku drzel ruku, ptal se jestli citim teplo. Rekl, ze obezita nema s neplodnosti nic spolecneho a ze obezita je zpusobena jidlem - svinstvem. Nektery tela reaguji ze hubeni a pak onemocni na rakovinu a jina toxiny zaizolujou v sadle. Byla jsem u nej jedinkrat a otehotnela na druhy pokus :-) a mela jsem 134 kg. Tehotenstvim jsem nepribrala ani tuk, citila jsem se skvele, porod byl asi nejlepsi z tech vsech, pac jsem necekala jak blba az zacnou bolesti, ale nechala jsem si dat epidural hned na zacatku, takze kdyz mi rekli, ze mam silne kotrakce, tak jsem si cetla noviny. Akorat jsem nemohla v porodnici pri porodu spat jako ostatni, tak jsem byla utahana, pac jsem rodila celkem 22 hodin a byla jsem cela otlacena, pac jsem zvykla na memory foam :-) a tu nemocnicni luzka fakt nemaj. S vekem se neboj, ja otehotnela a porodila ve 40 a muj manzel je o 11 let starsi, akorat ze na to nevypada :-). Nase svedkyne a kmotra nasich deti mela prvni dite ve 45, porod bez problemu i kojila snad 2 roky, holka je krasna a zdrava. Kdyz jsem v porodnici u prvniho ditete rekla ve svych 32, ze uz jsem starsi matka coz mi rikali v CR a proto mam zvysene riziko vad, tak se na me divali jako bych spadla z Gurunu a ptali se odkud jsem. No a je fakt, ze kdyz jsem otehotnela tak muj gynekolog puvodem Ital nadsen nebyl a hned na prvni navsteve na me vysypal procenta poskozeni ditete kdyz uvidel ze mi je 40, kdyz pak ale vysly vysledky krve snad na 26, tak se uklidnil a ze pry je vsechno v pohode.

Karifido, muj manzel cesky humor nechape. Snazila jsem se aby se dival na S tebou me bavi svet, ale nesmal se. Oni ty filmy prekladaji i trosku jinak a jinak to vyzni. Treba kdyz se divam na nejaky Shark tale, Over the Hedge, nebo jakykoliv cartoon pro deti a dospele, tak se vic nasmeju v originalni verzi a to proto, ze tu ziju a vim o co jde. Ono je tam hodne veci dvousmyslnych. Taky u ceskych filmu nebo z drivejsich komedii i zahranicnich italskych, francouzskych zjistuju, ze se tomu uz nejak nesmeju. Cemu se ale vzdkycky zasmeju jsou komedie z doby cenzury a totace a Simek s Grosmanem a jejich strycek Baloun, ale musi to byt podany Simkem. Jednou jsem si objednala celou serii cetl to Krampol a nebylo to ono. Stejne jako kdyz Louis de Funese nemluvi Filipovsky, tak uz to taky neni ono.
Manzel se mi taky pokusil vnutit jeho humor z doby kdy byl pubertak, ale taky narazil, pac tam byl rozdil nejen v tom, ze jsme kazdy vyrostli v jine kulture, jinem prostredi a jeste navic v jine generaci :-).
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 24494  [Dalších 24464 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.