| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Valentýn - svátek, který mi k srdci nikdy nepřirostl

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 63 [Dalších 43 >>]
Vanda
  • 
16.2.2007 22:46:22
Tak to by mě tedy velmi zajímalo, jak ten Svátek práce slavíte.
16.2.2007 20:15:28
To ti asi budu oponovat, nejsem komunista, ale 1. máj slavíme. Je to v přístupu a dost dobře nechápu, proč o tom každý mluví jako o komunistickém svátku, když se slaví téměř po celém světě.
16.2.2007 20:06:32
Bože ty jsi ale kus vola, to svět neviděl. Koukám, že tvoje žena musí být "velice šťastná manželka" :-((
MarkétaP + 4 dcerky
16.2.2007 18:46:59
Byl to překlad z Wikipedie (viz odkaz), chtěla jsem to ještě ověřit z jiných zdrojů, ale už jsem se k tomu nedostala :)
Katka
  • 
16.2.2007 16:22:02
Ahoj,
musím tady poopravit mylný názor. Svatý Valentýn je skutečný světec, který z katolického kalendáře nikdy odtsraněn nebyl a opravdu je jeho jméno napsáno v tento den. Byl to kněz a lékař, který za císaře Marka Aurelia Claudia tajně oddával, milující se mladé lidi. Za tento přečin byl odsouzen a usmrcen. Takže asi tak. Nevím, kde jsi našla tuto informaci ohledně neexistenci této postavy, ale toto jsou informace z knihy Životopisy svatých... a myslím, že podobných informací se dá najít celá řada.
Jahůdka
  • 
15.2.2007 23:11:51
... že takový děkovný dopis nemůžu taky napsat. Upřímně - ze svého okolí neznám žádnou ženskou, která by v manželovi měla takovou oporu, pomoc a péči jako pisatelka článku. :-D
Blahopřeji.
Tom
  • 
15.2.2007 22:43:12
Něco z jiného soudku.www.iustin.cz nebo www.k213.cz
Eva
  • 
15.2.2007 16:13:47
A proč to hned tak dramatizovat? U nás teda rozhodně nepanuje patriarchát. Např. přítel vaří mnohem líp a častěji než já. Prostě mi přijde fajn vyjádřit jednou za čas druhýmu vděk za to jakej je. Stejně tak on mi poděkuje, když mu vypraný prádlo poskládám do komínku a dám mu ho, aby si odnesl do skříně. Po vzoru autorky článku jsem nelenila sepsala podobný děkovný dopis do valentýnky. Pravda je, že jsme děkovala spíš za to, že mě přítel podporuje, pomohl mi v mnoha těžkých chvílích a za to, že je ke mě vždycky laskavý, i když já jsem někdy nesnesitelně paličatá. Ale poděkovala jsem mu právě i za to vaření a nakupování. Proč ne? Každého potěší, když se mu dostane dík za něco konkrétního. A až budeme mít děti, budu možná děkovat i za ten háček na plíny na balkoně. Jen jsem chtěla říct, že mě autorka inspirovala, protože původně jsme žádného Valntýna slavit vůbec nechtěli (jsme spíš na ten první máj), ale nakonec jsem valentýnku napsala, šla jsem na vínko s kamarádkou, zatímco on šel na pivko s kamarádem a valentýnku jsem mu položila na polštář(stejně jako on mně tam dal pozornost, kterou jsem nečekala). Ráno byl úplně naměko. To jen tak pro dokreslení, aby si Manina nemyslela, že sedím doma a čekám na něj s teplou večeří... Prostě si myslím, že každá příležitost, kdy člověk může lehce vybočit ze stereotypu, se má využít. Mějte se krásně:-)
15.2.2007 14:12:47
Zajímavé. Děkuji.
Dana,dcera
  • 
15.2.2007 11:25:55
Tento svátek neslavim,nelíbí se mi.Ale ten dopis pro manžela se mi moc líbí.Jen mě štve,že já nic takovému svému příteli napsat nemohu. :-(( Byla by to jedna věta.
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 63 [Dalších 43 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.