Víte vůbec, podle jakého programu se ve škole učí nebo bude učit vaše dítě? Jsem jedna z matek, která od září 1998 vzdělává doma své tři děti - dvě ve třetím ročníku a jedno v pátém. Chtěla bych se s vámi podělit o některé zkušenosti, které jsem získala při výběru vzdělávacího programu.
Autor rozhovoru potkal P. Vojtěcha Eliáše jako student na Arcibiskupském gymnáziu a dodnes ho považuje za jednoho z pedagogů, kteří v něm zanechali nejhlubší otisky.
Co dítě umístěním do osmiletého gymnázia získá, a co naopak ztratí?
Originální vzdělávací projekt, který představuje dětem rozličné vědní obory a zároveň podporuje mezigenerační soudržnost.
Někteří učitelé si stěžují, že rodiče jejich žáků jsou k dění ve škole dokonale lhostejní. Jiným naopak vadí, že se o výuku svého dítěte starají až příliš. Jaké je postavení rodičů ve vztahu k české škole?
Jedním z hlavních problému běžného školství je nedostatek možností rozhodovat se.
Stavět na základech tradičního školství a v zaběhnutých dimenzích, nebo hledat nová východiska, vkročit do nepoznaných vod a zkusit dělat věci úplně jinak? Pro variantu druhou se rozhodli v Kostelci na Hané.
Tento článek je dobrou praxí z pražské základní školy v Pernerově ulici.
O výuce etické výchovy na Základní škole Na Hanspaulce hovoříme s ředitelkou Ing. Pajerovou a vyučující tohoto předmětu Mgr. Petrou Bucci.
Těhotenství |
Dítě |
(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.