| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Úřední okénko - ostatní

11.9.2000 17:19:31 Štěpánka

Re: Jak to vidím já (pro Štěpánku)

Milá Míšo,

děkuji za odpověd, velmi pozorně jsem si ji přečetla, stejně jako příspěvek paní Anny, na který pak také odpovím.

Teď k jednotlivým informacím : Přídavky na dítě jsem ani tak na mysli neměla, protože ty bychom mohli teoreticky mít až v roce 2002, protože pokud vím, posuzuje se příjem za předchozí kalendářní rok - pracovat budu až do konce září, kdy odcházím na mateřskou a mzdu mám naprůměrnou, takže se pro příští rok zřejmě vůbec nepřiblížíme k příslušné hranici životního minima potřebné pro poskytnutí dávek.

Spíš jsem měla opravdu na mysli tu možnost odečíst dítě i matku z daňového základu. Nevěděla jsem, že manžel má k manželce vyživovací povinnost, předpokládám, že k vlastnímu dítěti ji má manžel i svobodný otec, nicméně nic to nemění na faktu, že nás můj přítel opravdu živit bude oba a přitom na daňovou úlevu nárok nemá.

S těmi soudními poplatky bych to viděla tak, že ty hradí náklady soudního řízení - na rozvodu pracují různí úředníci, používá se budova soudu - když se rozcházejí svobodní lidé, žádné náklady nevznikají.

Pokud bych chtěla mít delší mateřskou musela bych o ni požádat a v žádosti uvést, že jsem nezaopatřená, a že s otcem dítěte nežiju apod., což je mi hodně proti mysli. Teoreticky tomu nic nebrání, protože máme různá trvalá bydliště, ale prostě se mi nechce o něm lhát. Tudíž to vypadá, že jako nesezdaní, kteří se ale nechtějí navzájem zapírat, pocítíme nevýhody obou způsobů, resp. nebudeme čerpat ani výhody manželů, ani svobodných.

Nemusíte se bát, že bych odpověď vzala jako útok, pokud mi nepíšete, jako jiná přispěvatelka před vámi, že otěhotnět se má přeci po svatbě apod. Díky těmto lidem mám pak spíš chuť se opravdu nevdávat, protože proti takové netoleranci mám vždycky chuť bojovat, a nemusí jít zrovna o manželství.

Nejspíš to asi dopadne tak, že nějaká ta svatba bude, až bude prcek dost velký, aby si to taky trošku užil. Tak trochu doufám, že nám páni poslanci mezitím nadělí zákon o registrovaném partnerství, jehož další návrh by se měl údajně vztahovat i na heterosexuální páry.

Taky vám přeju moc šťastnou rodinu,
Štěpánka
Odpovědět
Průběh diskuze (13 názorů)
Svata prostoto: Svobodne maminky a vy, c... jeden docela zkuseny otec 25.5.2000 4:42
*Re: Svata prostoto: Svobodne maminky a... Katka 2 děti, vdaná 25.5.2000 7:8
*Re: Svata prostoto: Svobodne maminky a... Zdeňka 25.5.2000 8:46
*Re: Svata prostoto: Svobodne maminky a... Štěpánka (20.týden) 21.6.2000 11:10
*Re: Svata prostoto: Svobodne maminky a... Dana, 29 let, dvojčata 16 měsíců 21.6.2000 22:4
*Re: Svata prostoto: Svobodne maminky a... Jana 29.8.2000 15:29
*Re: Svata prostoto: Svobodne maminky a... Anna, dva synove 8.9.2000 11:7
**Re: Svata prostoto: Svobodne maminky... Štěpánka (31.týden) 8.9.2000 17:20
***Jak to vidím já (pro Štěpánku) Míša, syn 3,5 10.9.2000 22:56
****Re: Jak to vidím já (pro Štěpánk... Štěpánka 11.9.2000 17:19
*****Pro Štěpánku a o manželství Stáňa(40)+Ondra(6,5) 14.9.2000 15:12
******Re: Pro Štěpánku a o manžels... Štěpánka 15.9.2000 13:58
***Pro Štěpánku, co se nechce vdávat. Anna , dva synové 11.9.2000 10:7

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.