| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Úřední okénko - ostatní

11.9.2000 10:07:56 Anna , dva synové

Pro Štěpánku, co se nechce vdávat.

Milá Štěpánko,Míša,syn 3,5
Vám napsala,že o přídavky nepřijdete. Já se v přídavcích a sociálních dávkách moc nevyznám, vždycky párkrát do roka vezmu potvrzeni o výplatě, a na sociálce mi to spočítají.Stejně jsou to tak zanedbatelné peníze / stači zhruba na zaplacení školních obědů /,že mě to ani moc netrápí.Pokud ale
chcete do koruny vědět,jak na tom budete po porodu s dávkami od státu ,není nic snažšího, než se vydat na výlet na okresní úřad, a zeptat se.Já ze zkušenosti ale vím, že mé rozvedené kamarádky se nikde na úřadě ke svému dalšímu druhovi moc nepřiznávají. Přídavky a úlevy pro samoživitelku jsou větší, než pro vdanou, nebo žijící s druhem .Cítím, že Vás ale netrápí množství peněz, které lze se státu získat, ale ten FAKT, že se ke nesezdaným rodičům chová statá jinak než k sezdaným.
Že preferuje sňatek před žitím "na psí knížku" jak říká můj dědeček.
To je námět pro sociologa , a to teda nejsem. Cítím ale , že "státu", jako instituci se v historii osvědčila rodinná péče v manželství, a tak ji podporuje. A dělá to pomocí peněz a úlev / to na občany působí nejlépe a nejúčinněji/. Je to stejné, jako podporuje mateřskou dovolenou do tří let /nebo dokonce do čtyř/ a v podstatě zanikly jesle. Když jsme byly malé , byly jesle na každém rohu a dnes si ve svém okolí nevybavím ani jedny .Jinak bych spíš řekla, že stát se stará intenzivněji o samoživitelky . Víte, že samoživitelce nelze nařídit práci přesčas, služební cestu ani noční služby ? Státní péče o děti nejsou jen přídavky.
Státní zřízení je citlivá a složitá věc, a je dost možné, že naši nepříliš povedení úředníci maji větší starosti ,než je rodina a její fungování. A jak je všechno provázané na sebe, nekdě jsou mezery. Například katastrofání zákony o adopci. Víte, že stačí, když kojenci pošle " matka" do kojeneckého ústavu jednou za půl roku pohled, a je to bráno jako zájem o dítě, a dítě se neumístí do náhradní rodiny ?
A jestli si myslíte,že sňatek je jen takový papír,pro vás možná ano, ale vezměte to z druhé strany - ze strany státu a práva.Pokud zůstanete svobodní, a narodí se vám dítě, a k tomu Vám gratuluji a přeju toho nejkrásnějšího drobečka pod sluncem ,čeká vás papírování a podpisů mnohem víc, než jeden na úřadě při svatbě.
Pokud se narodí dítě v manželství , je automaticky manželovo. Za svobodna ? Nevím, ale asi se musí někde před úřadem prohlásit, že je jeho.Asi zápis do rodného listu někde na matrice. Dítě v manželství má nárok na majetek obou rodičů automaticky. Jak je to v případě otce za svobodna- nevím.
Pokud budete chtít dítě zapsat do pasu a vyjet s ním za hranice - zase problémy . A nedej bože operace, nebo jiné zdravotní problémy.Zase podpisy. Vlastně je to situace, která hází klacky pod nohy vašemu partnerovi, protože matka je jistá , a dítě určitě bude žít s vámi.Váš partner asi nebude mít dítě svěřené do péče. Nemá tedy povinost ani k vám ale ani k tomu prckovi. Ale nemá nejen povinnost, ale stát mu nepřiznává ani práva..Ale to nevím na sto procent. Stát si sňatkem rodičů a zákony, které se k tomu váží, zajistil,že má výchovu a opatrování dětí ošetřenou od obou partnerů , na kterých může vymáhat dodržování.A za to jim vlastně trochu ulevil na daních . Můžu vás ale ujistit, že nikdo se asi nevdával proto, aby měl úlevu na daních. Nějak se nám to zamotává, co ?
Dnes už nejsou ani interupční komise,ani rozvod není věc, která se nedá přežít, vlastně nám do života stát kecá svými zákony méně a méně.
A tak si promluvte s právníky a se sociálkou a uvidíte, co je lepší ne pro vás, ale myslete víc na toho malinkýho čumáčka, co se chystá na cestu .
Chápu, že pro lidi,kteří se mají rádi,je jedno , jestli na to mají razítko.I mě z obřadu nezůstalo v paměti jediné slovo. Je jedno, jestli svatbu slaví celá ves, nebo cestou okolo se zastaví čtyři lidi a podepíšou se, že přijímají závazky manželsví. Nejde o lásku , věrnost úctu. Tu podpisem nezískáte.. Jde o právní akt. Vlastně podepisujete takovou darovací smlouvu, a stát se podle toho tak k vám a vašim dětem bude do budoucna chovat.
Zkuste tedy pochopit naše právní zřízení, které je postaveno na manželství a zákony a postihy ošetřuje účastníky manželství a jejich děti. Vy, coby svobodní, budete mít leccos před státem těžší.
Ale ať už budete ,Štěpánko ,třeba ženatá, to je fuk,já vám teď přeju hodně a hodně radosti a něhy pro vaše mimi, a vychutnejte si teď každý den, co je před vámi, přeju zdraví pro vás tři, a držím palce.
Odpovědět
Průběh diskuze (13 názorů)
Svata prostoto: Svobodne maminky a vy, c... jeden docela zkuseny otec 25.5.2000 4:42
*Re: Svata prostoto: Svobodne maminky a... Katka 2 děti, vdaná 25.5.2000 7:8
*Re: Svata prostoto: Svobodne maminky a... Zdeňka 25.5.2000 8:46
*Re: Svata prostoto: Svobodne maminky a... Štěpánka (20.týden) 21.6.2000 11:10
*Re: Svata prostoto: Svobodne maminky a... Dana, 29 let, dvojčata 16 měsíců 21.6.2000 22:4
*Re: Svata prostoto: Svobodne maminky a... Jana 29.8.2000 15:29
*Re: Svata prostoto: Svobodne maminky a... Anna, dva synove 8.9.2000 11:7
**Re: Svata prostoto: Svobodne maminky... Štěpánka (31.týden) 8.9.2000 17:20
***Jak to vidím já (pro Štěpánku) Míša, syn 3,5 10.9.2000 22:56
****Re: Jak to vidím já (pro Štěpánk... Štěpánka 11.9.2000 17:19
*****Pro Štěpánku a o manželství Stáňa(40)+Ondra(6,5) 14.9.2000 15:12
******Re: Pro Štěpánku a o manžels... Štěpánka 15.9.2000 13:58
***Pro Štěpánku, co se nechce vdávat. Anna , dva synové 11.9.2000 10:7

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.