| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Úřední okénko - ostatní

25.5.2000 4:42:36 jeden docela zkuseny otec

Svata prostoto: Svobodne maminky a vy, co planujete mit nove partnery, manzele, pratele: Dlouhodoba studie v Anglii a USA potvrzuje: divky v rodine kde je nevlastni otec ci mamincim pritel, maji menses o dost drive (a naopak,..)

Moralni bahno ceske spolecnosti, dokonce 10 let po Sametu vsude prosakuje. Ani zde, pri vsi rozkosnosti, slusnosti a sesterske podpore to neni jinak. Ctu z jednoho prispevku:" Zdravim vsechny maminy. Jsem dva mesice tehotna a vdavat se mi kvuli tomu take nechce. Ziju se svym partnerem, trvale bydliste mame odlisne. Domnivala jsem se, ze existuje jakysi institut druha, a ze by tedy vsechna zalezitosti mely jit vyridit s urady i bez oddaciho listu. Nize uvedena diskuse me ale dost zmatla (soudy, prohlaseni apod.). Muj partner moc nevydelava, takze socialni prispevky budeme urcite potrebovat."
To je tedy sila. Jednak cela ta spolecenska kultura narokovani a socialnich davek. Se vsema davkama, mnohaletou materskou, cesky kmen rapidne vymira. Porodnost se od Sametu, kdy byla tak tak, snizila o 30%! Rozumne ceske zeny (a jeji podobne kratkozraci partneri) si haji zivotni uroven dneska, ale nevysvetlite jim, kdo asi pri takove porodnosti bude na socialni davky za 20-40 let delat. CSU ocekava, ze v roce 2030 se ta nase zemicka ceska z 10 milionu smrskne na 7,8 mil lidicek. Ja vim, kdyz se chce ate TED drzet ta zivotni uroven, koupit si neco hezkeho. Na sebe, do pusinky a tak. Nebo, ti uspesnejsi, musi jet na Seychely. Konsensus "rozumne" radi: dite ci vice nez 2 si "nemuzeme dovolit". Naroda od Sametu nepribylo, bytu je spise vice, takze vymluva na "nemame (na) byt" neplati. Dnes ma kazdy Cech vice m2 na hlavu a kdyz se pred 10 lety bylo dost mista pro o tretinu vice deti, neco na libivych vymluvach nesedi.
Uz dnes ceska vlada, celice porodnosti nejnizsi za 200 let (!) zacina pocitat s tim, ze se bude muset zvysovat prisun cizincu, aby se schodek porodnosti dohnal. Dnesni potencialni maminky a tatinkove, kteri bude dojemne veri, ze "na deti nemaji" se budou za 20 a vice let divit. Misto jejich nenarozenych deti, ktere kratkozrace nemeli, jim vlada, sefove firem, atd. dovezou chude a pracovite, vetsinou tmavsi a vice se mnozici cizince. JASNEZE to vlada nebude vytrubovat, ale cisla statniho rozpoctu jsou nemilosrdna: kdo bude platit davky ze mzdy za tech 20-40 let. No, svet je spravedlivy. Doufejme, ze to dnesni ceske zeny v produktivnim veku "nejak vymysli", jak neuprosny zakon prirody a zivota po cesku "oblafnout". Ja jsem rad, ze se mne tonetyka, ze o mne takova spolecnost a nedostatek hodnot i proziravosti jiz nerozhoduje.

Vsimneme si ale hlavne jak nase tehule uvazuje (a neni na foru sama). S pritelem ma asi dobry sex. To je pro ni dulezite. Zavazky snatku? Staromodni. Proc se vazat a to, ze on ma maly prijem take nasi Material Girl v ceste k oltari nepomaha. Treba potka nejakeho podnikatele.

DOBRA ZPRAVA pro nase zmatene svobodne matky, co nechteji mit v byte pokrevniho otce ditete, co se chteji rozvest, zit s novym tatinkem, nejlepe serii pritelu.
Podle zminenych studii pritomnost jineho muze nez pokrevniho otce. NEJENZE je tam vice stresu, tak jak dcery dospivaji a ony same, ale i ostatni clenove domacnosti jsou (ne vzdy, bohuzel, bezduvodne) s otazkami: jak dospivajici dite/dcera a cizi muz v jednom byte se mohou vyhnout "pokuseni dabla". Ale studie take dokazala, ze phermony, ktere jsou vylucovany z povrchu lidske kuze, v tomto pripade nevlastniho tatinka ci "pritele" ustarane maminky, ktera "ma prece pravo" na sexualni zivot atd., urychluji pubertu a ostatni zmeny v komplexnim organismu dospivajici "zeny".

TAKZE, svobodne a rozvadejici se maminky: Myslete na sebe, na svuj zivot, sve pozitky, svuj orgazmus, atd. Ale zajimejte se take co i v tomto smeru to dela s vasimi nic netusicimi abezbrannymi dcerami. Ja vim, ze, diky materialisticke, uzce sobecke povaze vetsiny ceske populace, tedy i zen, to na vas nebude mit zadny dopad. Tak to berte jako informaci, kterou hodite za hlavu, date si kafco, mnozi z vas si zapali a buou premyslet o tom novem svetriku.
Alespon nemuzete rici, ze jste o velice realnych problemech a skodach, ktere jste svymi sexualnimi partnery v rodine prokazatelne na svych dcerach napachaly.

Prijemnou ignoranci a..."zu-zu". Zit a uzit, jako vzdy. Nutkani okamziteho pozitku a slasti je silnejsi.
Odpovědět
Průběh diskuze (13 názorů)
Svata prostoto: Svobodne maminky a vy, c... jeden docela zkuseny otec 25.5.2000 4:42
*Re: Svata prostoto: Svobodne maminky a... Katka 2 děti, vdaná 25.5.2000 7:8
*Re: Svata prostoto: Svobodne maminky a... Zdeňka 25.5.2000 8:46
*Re: Svata prostoto: Svobodne maminky a... Štěpánka (20.týden) 21.6.2000 11:10
*Re: Svata prostoto: Svobodne maminky a... Dana, 29 let, dvojčata 16 měsíců 21.6.2000 22:4
*Re: Svata prostoto: Svobodne maminky a... Jana 29.8.2000 15:29
*Re: Svata prostoto: Svobodne maminky a... Anna, dva synove 8.9.2000 11:7
**Re: Svata prostoto: Svobodne maminky... Štěpánka (31.týden) 8.9.2000 17:20
***Jak to vidím já (pro Štěpánku) Míša, syn 3,5 10.9.2000 22:56
****Re: Jak to vidím já (pro Štěpánk... Štěpánka 11.9.2000 17:19
*****Pro Štěpánku a o manželství Stáňa(40)+Ondra(6,5) 14.9.2000 15:12
******Re: Pro Štěpánku a o manžels... Štěpánka 15.9.2000 13:58
***Pro Štěpánku, co se nechce vdávat. Anna , dva synové 11.9.2000 10:7

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.