| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Rozvod, rozchod

8.6.2000 23:58:32 Pepa,syn a dcera

Prosba o radu

Manželka si našla přítele,nejprve mi to neřekla, ale pokud máte toho druhého rádi, musíte to poznat.Zjistila, že něco tuším,tak přiznala, že má přítele, ale je to prý jen dobrý kamarád, který dokáže naslouchat a poradit.Snažil jsem se jí věřit,ale byl jsem ostražitý, vadilo mi, že s ním každý den musí telefonovat(většinou potají),a že vyhledává i příležitosti, aby s ním u kamarádky mohla zůstávat přes noc(většinou po countrybálech pořádaných její kamarádkou,na které mě nechtěla brát).
Jsme spolu v manželství už 12 let a máme dvě děti(8 a 11 let).
Přemlouval jsem manželku,aby po akci přijela,nebo,aby zavolala,že pro ni přijedu v jakoukoli ranní hodinu,ale nepochodil jsem,pohádali jsme se po telefonu,výsledek byl ten, že manželka nepřišla domů ani následující den,děti nechala bez mého souhlasu u svých rodičů na víkend,do té doby jsem o jejím příteli nevěděl,přiznala to prvně,až když se vrátila.
Pár dní po té mi sdělila,že už mě nemá ráda, a že chce rozvod.
S rozvodem jsem nesouhlasil,protože mám manželku i děti stále moc rád a rodina je smyslem mého života.Manželka mi řekla,že mě k rozvodu donutí,následovalo trestní oznámení,podle kterého jsem měl manželku napadnout,když to u policie nezabralo,vzala manželka děti a odešla ze společné domácnosti k rodičům,uvedla,že má strach o jejich bezpečí.
Jsou už dva měsíce pryč,je to pro mě nesnesitelné.Poslední tři roky jsem byl veden jako muž v domácnosti,vedu s bývalým zaměstnavatelem prac. právní spor.
Manželka mi přislíbila podporu a dohodli jsme se,že zůstanu s dětmi doma než,spor skončí.Manželka dostala tím pádem možnost k úspěšnému podnikání,které by za jiných okolností nemohla provést.
Na rozjezdu její podnikatelské činnosti jsem se vydatně podílel,nejméně z poloviny,navíc jsem vedl domácnost a staral se o školní i mimoškolní aktivity našich dětí, podnikání nás bezpečně uživilo,za ty tři roky jsem k dětem přilnul a stal se na nich závislý.
Teď je situace taková,že mi manželka brání vidět naše děti,můžu je vídat vždy na pár vteřin,když jdou ráno do školy,ale vodí je manželka tak je stihnu,jen pozdravit a políbit.
Žádat o předběžnou úpravu styku s dětmi,je podle pracovnice odboru péče o dítě zbytečné,protože nebudeli matka souhlasit neuspěji.
Manželka dokonce děti uvolňuje ze školy na týdení akce,abych je nemohl vidět ani takhle.Do konce školního roku už je do školy nepošle,první rozvodové stání bude až v půli července, tak hrozí,že děti budu moci vidět nejdříve v září(možná).Protože,jsem za poslední tři roky prokázal,že se o naše děti dokážu postarat mnohem lépe než matka(manželka podniká a větší čas děti tráví s babičkou),požádal jsem o svěření dětí do své péče a vypadá to,že se to dost potáhne.Bojím se,že za tak dlouhou dobu o mě naše děti ztratí veškerý zájem.
Potřeboval bych poradit,jak dosáhnout úpravu styku s dětmi,než soud rozhodne komu je přidělí.
Jsem teď bez prostředků,manželka sebrala všechny naše společné peníze a zablokovala naše účty,zřejmě typické rozvodové praktiky,taky v našem bytě zůstal pouze nábytek,sháním takovou práci,abych se mohl plně starat o naše děti,dětem podřídím svou pracovní dobu i život.
Budu vděčný za jakoukoli podporu,nebo radu...pište prosím.
Pepa.
Odpovědět
Průběh diskuze (8 názorů)
Prosba o radu Pepa,syn a dcera 8.6.2000 23:58
*Re: Prosba o radu Katka, bezdětná 12.6.2000 10:46
*Re: Prosba o radu Nela,1dítě 12.6.2000 21:47
*Re: Prosba o radu Šárka, syn 13 let, dcera 11 let 13.6.2000 9:59
**Re: Prosba o radu Blanka, 1 dcera 8 roků 20.6.2000 14:43
***Re: Prosba o radu Jitka 20.6.2000 14:54
*Re: Prosba o radu Hanka (3,9 letý syn, 9 měs. dcera) 14.6.2000 20:18
*Re: Prosba o radu Darja, těhotná 15.6.2000 13:55

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.