| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Rozvod, rozchod

  (?)
 Názory 110 z 33849  [Dalších 33839 >>]
Despi 158359
24.3.2020 20:32:07
Marko, psychoterapeut mě taky bude poslouchat jen jednou za čas. Nebude k dispozici při každém propadu. Kdybych k němu chtěla chodit 2x týdne, tak to neuplatím. A měla jsem 2 a nevyhovovalo mi to. Spousta peněz a pomoc veskrze neúčinná.
Kamarádům se moc nesveruji. Spousta jich je z práce a tam to vzhledem k situaci řešit nemohu. I když jsou to mojí přátele, nechci, aby v práci koukali na člověka, kterého jsem já u nich řešila.
To prohlášení od kámošky mě překvapilo, ale zároveň jsem procitla, že tohle není přenosná zkušenost.
Asi se úplně nezlobím, jen už to nebudu s ní řešit.
Kat 121378
24.3.2020 18:33:24
Despi, podala bych to. Myslím, že mít čistý stůl a jasno, je dobrý.
Marka 140743
24.3.2020 18:31:22
Despi "už jsem slyšela i názor, že bych měla už začít taky trochu zit a ne se v tom pořád rýpat a bulet. Prý mám mít nějakou hrdost.. "

Už jsem to psala, najdi si psychoterapeuta. Nemůžeš tím zahltit na dlouho přátele. To vydrží málokdo. Jsou lidé, kteří mají za 2 měsíce jiného, do půl roku po pohřbu už hledají nového partnera. Nechci to hodnotit. Každopádně je to lepší strategie k přežití. Kdo těžce nese rozchod nebývá v naší době okolím pochopen. Kamarádčina maminka už zůstala sama, 30 let. Málokdo to pochopí, ale ona prostě byla nastavena na jednoho životního partnera.
Despi 158359
24.3.2020 18:28:59
No, ja právě teď osciluji mezi tím podat sama a nechat to být.
Vzhledem k podmínkám se neprojevuje "zatim" špatně v dohodách a okolo sebe mám dobré i špatné případy zajištění a vypořádání. Zatím se mi spíš vyplatilo se domluvit, ale samozřejmě to nemusí za měsíc platit a budu v ještě větších sr....ch.
Hlavně zatím dlouhodobě nepocítil žádný finanční problém, neboť se nikam nejezdí a nikam nemůže. Takže to není tak vidět, že ty prachy mu budou časem chybět.
Myslím, že byl připraven na boj o děti a byl překvapen, že jsem v podstatě odsouhlasila "téměř" stridavku. Naštěstí na dětech mu záleží, tak snad budou jeho brzda. Ale člověk nikdy neví. Nezáleželo mu na nich, když nám řekl, že odchází. Tak snad mu nerupne v bedně ještě víc.
Já nevím, co bude. Nedokážu předpovídat jeho nálady a výstřelky. Naštěstí se mě to teď úplně netýká, ale dětí ano. Myslím, že je trochu zklamaný, jak se jeho svobodný svět vyvíjí. Ono sedět doma na homeoffice a nikoho celý den nemít na očích, když nemá děti a když je má, musí se hlavně učit, to je zkouška osobnosti.
Kat 121378
24.3.2020 18:16:48
Despi, smutná, vzteklá, nešťastná, klidně rok. Hrdost bych se snažila zachovat kvůli sobe. Ale jinak s rozvodem nečekat.
Despi 158359
24.3.2020 18:09:14
Nevím, ale už jsem slyšela i názor, že bych měla už začít taky trochu zit a ne se v tom pořád rýpat a bulet. Prý mám mít nějakou hrdost..
Dost mě to dostalo. Ale i tak jsem přesvědčena, že fungujú normálně, jen když mám možnost, tak si postezuji. A podle mě to bylo tak nečekaně, že mám nárok smutnit půl roku klidně. A sice ne pred manželem a ostatními, ale rozhodně budu. Takže jsem pochopila, že téhle osobě už nic říkat nebudu.
Občas napíšu něco sem, občas jedné velmi loajální kamarádce a zbytek svému telefonu. Ten to snese. 😁
sovice 18997
24.3.2020 11:45:01
Despi,
pokud dokážeš vyvážit "stěžuji si" a "poslouchám o trablích", nevadí, že má kamarádka jiné starosti. Já takhle v kritickém období prokecala nějaký čas s kamarádkou, jejíž chlapeček měl akutní život ohrožující nemoc. Ona si stěžovala na nespravedlnost osudu i Boží, a mě litovala, že se z mého chlapa "vyklubal vůl", já si stěžovala na chlapa a litovala ji, že na ji a její rodinu nezaslouženě přišla taková kalamita. I zpětně jsme to obě zhodnotily jako pomáhající oběma.
Mariana +2 135342
24.3.2020 9:49:21
Despi, jestli můžu poradit, tak řeš to co nejdřív.

Samozřejmě křišťálovou kouli tu nemáme nikdo, aby se dalo tipnout jak se to bude vyvíjet dál.

Ale třeba u nás to bylo tak, že s odstupem čas ex začal couvat z dohod které jsme udělali.
Takže toho co jsme horko těžko nějak domluvili, najednou začal úplně rozkopávat.

Jednak si myslím že do toho začala mluvit jeho milenka. A najal si pak nového právníka, který rozkopávat i ty dohody které jsme pak horkotěžko domluvili, takže psycho. Jeden den jsme něco domluvili, vzápětí mu to zase rozmluvili.

Původně jsem měla strach zda to nějak neuspěchávám, ten rozvod, zda radši nevyčkávat. Ale nakonec jsem byla moc ráda že jsme dohodu o vypořádání majetku měli podepsanou, dokud měl ještě !černé" svědomí, jelikož o 2 měsíce později už na mně řval, že tu dohodu ruší. Z alimentů na kterých jsem se dohodli, byla něž došlo k soudu půlka.
A to jsem ho celý život znala jako férového člověka, který drží slovo a i si na tom dost zakládá. Rozvod mne z toho tedy vyvedl.

Byla to zlá doba a jsem ráda že se ta agonie neprodlužovala víc než bylo nutné.

Držím palce, zas bude líp. ~;)Despi 158359
24.3.2020 9:16:34
Jani,
Bohužel u nás se to jakoby stabilizovalo tím odstehovanim. Vztahove věci už neresime. Děti to berou jak to je.
O provozu se domluvíme, ale mluvíme spolu minimálně.
Teď mě překvapilo, že nechce podat návrh o rozvod. Chtěla jsem to začít řešit, než se s ní sestěhuje a bude do toho kecat. Přijde mi, že jak je pryč, nějaké věci si uvědomil, ale k nápravě to asi nepovede.
Jana+ 15785
20.3.2020 11:20:44
Despi, je mi to moc líto. Psala jsem Ti i do minulého tématu. My jsme spolu zůstali, ale pořád to není ono. Hlavně on je s ní v denním kontaktu v práci a jak jsem tak viděla, jen o práci mu nepíše. Teď jsme navíc všichni doma a ten nápor na nervy je zase větší. Nevím, jestli se to ještě někdy spraví..
 Názory 110 z 33849  [Dalších 33839 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.