| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Prosba o radu

 Celkem 8 názorů.
 Pepa,syn a dcera 
  • 

Prosba o radu 

(8.6.2000 23:58:32)
Manželka si našla přítele,nejprve mi to neřekla, ale pokud máte toho druhého rádi, musíte to poznat.Zjistila, že něco tuším,tak přiznala, že má přítele, ale je to prý jen dobrý kamarád, který dokáže naslouchat a poradit.Snažil jsem se jí věřit,ale byl jsem ostražitý, vadilo mi, že s ním každý den musí telefonovat(většinou potají),a že vyhledává i příležitosti, aby s ním u kamarádky mohla zůstávat přes noc(většinou po countrybálech pořádaných její kamarádkou,na které mě nechtěla brát).
Jsme spolu v manželství už 12 let a máme dvě děti(8 a 11 let).
Přemlouval jsem manželku,aby po akci přijela,nebo,aby zavolala,že pro ni přijedu v jakoukoli ranní hodinu,ale nepochodil jsem,pohádali jsme se po telefonu,výsledek byl ten, že manželka nepřišla domů ani následující den,děti nechala bez mého souhlasu u svých rodičů na víkend,do té doby jsem o jejím příteli nevěděl,přiznala to prvně,až když se vrátila.
Pár dní po té mi sdělila,že už mě nemá ráda, a že chce rozvod.
S rozvodem jsem nesouhlasil,protože mám manželku i děti stále moc rád a rodina je smyslem mého života.Manželka mi řekla,že mě k rozvodu donutí,následovalo trestní oznámení,podle kterého jsem měl manželku napadnout,když to u policie nezabralo,vzala manželka děti a odešla ze společné domácnosti k rodičům,uvedla,že má strach o jejich bezpečí.
Jsou už dva měsíce pryč,je to pro mě nesnesitelné.Poslední tři roky jsem byl veden jako muž v domácnosti,vedu s bývalým zaměstnavatelem prac. právní spor.
Manželka mi přislíbila podporu a dohodli jsme se,že zůstanu s dětmi doma než,spor skončí.Manželka dostala tím pádem možnost k úspěšnému podnikání,které by za jiných okolností nemohla provést.
Na rozjezdu její podnikatelské činnosti jsem se vydatně podílel,nejméně z poloviny,navíc jsem vedl domácnost a staral se o školní i mimoškolní aktivity našich dětí, podnikání nás bezpečně uživilo,za ty tři roky jsem k dětem přilnul a stal se na nich závislý.
Teď je situace taková,že mi manželka brání vidět naše děti,můžu je vídat vždy na pár vteřin,když jdou ráno do školy,ale vodí je manželka tak je stihnu,jen pozdravit a políbit.
Žádat o předběžnou úpravu styku s dětmi,je podle pracovnice odboru péče o dítě zbytečné,protože nebudeli matka souhlasit neuspěji.
Manželka dokonce děti uvolňuje ze školy na týdení akce,abych je nemohl vidět ani takhle.Do konce školního roku už je do školy nepošle,první rozvodové stání bude až v půli července, tak hrozí,že děti budu moci vidět nejdříve v září(možná).Protože,jsem za poslední tři roky prokázal,že se o naše děti dokážu postarat mnohem lépe než matka(manželka podniká a větší čas děti tráví s babičkou),požádal jsem o svěření dětí do své péče a vypadá to,že se to dost potáhne.Bojím se,že za tak dlouhou dobu o mě naše děti ztratí veškerý zájem.
Potřeboval bych poradit,jak dosáhnout úpravu styku s dětmi,než soud rozhodne komu je přidělí.
Jsem teď bez prostředků,manželka sebrala všechny naše společné peníze a zablokovala naše účty,zřejmě typické rozvodové praktiky,taky v našem bytě zůstal pouze nábytek,sháním takovou práci,abych se mohl plně starat o naše děti,dětem podřídím svou pracovní dobu i život.
Budu vděčný za jakoukoli podporu,nebo radu...pište prosím.
Pepa.
 Katka, bezdětná 
  • 

Re: Prosba o radu 

(12.6.2000 10:46:08)
Radu Vám bohužel žádnou nedám, jen jsem Vám prostě musela napsat a popřát Vám hodně síly a štěstí, aby vše skončilo, tak jak má a jak vy požadujete. Je mi z toho smutno, jak vše může skončit a jak se dva lidé, kteří se milují, či dříve milovali mohou k sobě chovat. Držím Vám pěstí a přeji Vám hodně chuti a elánu. Nevzdejte to!
Katka
 Nela,1dítě 
  • 

Re: Prosba o radu 

(12.6.2000 21:47:39)
Milý Pepo, jste sice v těžké situaci, ale nevzdávejte to! Věřte mi, že, i když se to momentálně nezdá, bude líp. Nebojte se, že na Vás děti zanevřou nebo zapomenou. Jste jejich otec - a tak to bude napořád. To vím z vlastní zkušenosti, protože moji rodiče se rozvedli, když mi bylo 7 let a matka se s námi dětmi odstěhovala 300 km od něj. My jsme s bratrem nikdy nezapomněli, kdo nás má taky, kromě maminky, rád a dnes, kdy už máme oba své rodiny se navštěvujeme a rozumíme si jako bychom kontakt nikdy neztratili. Jinak jsem slyšela, že snad existuje nějaké sdružení otců, kteří usilují o možnost peče o své děti po rozvodu. Možná by Vám i nějakou radu dali. Držím palce a určitě bude líp!
 Šárka, syn 13 let, dcera 11 let 
  • 

Re: Prosba o radu 

(13.6.2000 9:59:13)
Pepo, tvůj příběh je opravdu smutný, tím spíš, že zřejmě jsi opravdu táta na pravém místě a dle všeho schopnější postarat se o své děti lépe než jejich matka. Něco podobného právě prožívá jeden můj kamarád - také se mu manželka zbláznila do přítele a odstěhovala se od něj i se synkem. Je to asi ten problém, že ženy si nedokážou jen tak "odskočit" na nějaký vedlejšák jako chlapi, ale pokud už k něčemu dojde, absolutně se zamilují a bourají pak za sebou všechny mosty. Kolikrát zjistí svoji chybu, až když je pozdě. Ovšem mohu ti říci jednu věc, kterou mi řekl kamarád právník v souvislosti s příběhem mého kamaráda a jeho manželky, a sice to, že pokud za trvání manželství jeden z rodičů někam odveze děti bez souhlasu toho druhého, jedná se o právně kvalifikovaný únos se všemi jeho důsledky. Zdá se mi, že tvoje žena předem počítá s tím, že tě svým chováním zastraší, protože nebudeš schopný si zjistit svá práva. Dle mého názoru ale zákon jednoznačně stojí na tvojí straně. Chtělo by to jednak co nejdříve získat zaměstnání, potom svědky, kteří ti potvrdí veškeré její excesy (nevydávej se už na jakákoliv jednání s ní beze svědků) a potom si třeba vypůjčit peníze a sehnat si právníka, ovšem, jak řekla moje kamarádka, právníka "hajzla", který půjde bez skrupulí proti všem a bude hájit jen a pouze tvoje zájmy. Pokud si seženeš práci, věřím, že máš dost velkou šanci děti získat, pokud budeš schopný dokázat vše, co jsi tady napsal a pokud si tvoje žena nesežene právníka ještě většího hajzla. Jinak co se týče dětí - pokud jsi pro ně byl dobrý táta, zcela určitě na tebe nemůžou jen tak zapomenout a zcela určitě pro ně není situace vůbec lehká. A nejspíš ani nebude - kolo soudních tahanic se jich bude týkat také. Ujasni si hlavně, jestli o ně opravdu za každou cenu stojíš a pokud ano, tak začni bojovat! Držím ti moc palce, Šárka
 Blanka, 1 dcera 8 roků 
  • 

Re: Re: Prosba o radu 

(20.6.2000 14:43:22)
Zaujala mě zmínka o tom, že pokud jeden manžel odvede děti bez vědomí toho druhého, je to únos.
Opravdu nevím, kde jsi na to přišla, nebo kdo ti to řekl. Já jsem byla v situaci,kdy mi manžel vyhrožoval vyhazovem z domu, fyzickou likvidací...
Obrátila jsem se o pomoc a o radu na manželskou poradnu, Dále jsem se svěřila se svou obavou, že i když od něj odejdu, tak mi může kdykoliv vzít dítě u školy, z družiny.. Tam mi sdělili, že pokud není manželství rozvedeno, nebo není učiněno předběžné opatření o určení pečovatele o dítě, tak si můj manžel může dítě kdykoliv vzít, kamkoliv ho odvézt...
 Jitka 
  • 

Re: Re: Re: Prosba o radu 

(20.6.2000 14:54:37)
To je sice pravda, ale nesmí to udělat bez tvého souhlasu. Dokud děti nejsou svěřeny soudem do opatrování jednomu z rodičů, musí být s nimi nakládáno urč. způsobem jen po OBOUSTRANNÉ shodě rodičů, jinak se to opravdu klasifikuje jako únos.
 Hanka (3,9 letý syn, 9 měs. dcera) 
  • 

Re: Prosba o radu 

(14.6.2000 20:18:38)
Velmi s Vami soucitim. Je strasne, ze nejvic to odnesou prave vase deti. Musim rict,ze ani dnes, kdy jsem dospela si neumim predstavit, ze by se moji rodice a dokonce ani manzelovo rozvedli. Prave to jejich spojeni je to nejvetsi zazemi, ktere mame a jsem jim za to vdecna. Je smutne, ze to nekdy dopadne, tak jak pisete, protoze opravdu nejvic trpi prave ony.Kazdopadne budte silny. Vse co bych Vam chtela rict uz bylo receno v prispevkach prede mnou. Jen snad hodne sily a nadeje.
 Darja, těhotná 
  • 

Re: Prosba o radu 

(15.6.2000 13:55:05)
Milý Pepo, tvá situace je opravdu nelehká a nemám z ní zrovna úsměv na tváři. Zatím sice sama děti nemám (i když ho právě čekám). S manželem žiji osm let a tak snad pár slov k chování tvé ženy. Je vidět, že něci vašem vztahu selhalo. Tvé ženě něco chybělo, nebo měla problémy, se kterýma se nedokázala svěřit, tak je neutáhla a propadla jim. S tím se pojí také velká nezodpovědnost za celý svůj dosavadní život- Odcházet od dětí na noc či dva dny a nezajímat se o jejich dozor je věc, na kterou když budeš mít svědky, u soudu tvoje žena nepochodí. Je samozřejmě smutné, že to zašlo až tak daleko, ale minulost se změnit nedá a u tvé ženy nevidím žádnou cestu zpět. Jenže vy jste oba dva dospělí a dokážete se se situací vypořádat. Hůř jsopu na tom vždy děti, které jsou obětí situace, do které vás vaše žena dostala. Teď je opravdu třeba, aby se jim vytvořilo zázemí pevného a láskyplného vztahu, který, mám takový dojem není vaše žena schopna dětem poskytnout, když dokáže s jejich životy tak chladně kalkulovat. Nic z toho, co provádí neppřispívá k jejich duševní pohodě a vývoji. A to je teď ta nejdůležitější věc. Manželka jedná, jak již tady bylo v jednom z příspěvků správně uvedeno zcela protiprávně, když vám upírá kontakt s dětmi a ještě si vymýšlí, že jste ji snad fyzicky napadal. Na to by musela mít opět svědky a třeba i zdravotní potvrzení. To co praktikuje by se skutečně dalo charakterizovat jako únos. A na to je třeba dobrého právníka. Kdyby jste nemohl žádného najít, dodala bych vám kontakt na sestru mé matky, která se již dvacet let věnovala právu. Dělala velmi dlouho soudkyni na trestním a nyní se od revoluce věnuje občansko-právním sporům, hlavně rozvodům. Je opravdu velmi kvalitní právník. Když tak mě kontaktujte na emailu dajik@email.cz anebo do konce příštího týdne na zajicova@mona.cz
Doufám, že se vše v dobré obrátí, pamatujte (já v to pevně věřím) že boží mlýny melou pomalu, ale spolehlivě.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.