| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Ekzém

3.4.2005 20:30:06 papajana

O maminkách a tak...

Nejdřív Jitce díky za ten odkaz na Partykovou, to se hodí :o)))

Co se týče reakcí okolí na různá opatření proti zhoršování ekzému, to je kapitola sama pro sebe. Třeba včera jsem se zrovna od mamky dozvěděla, že můj syn má ekzém proto, že nejím guláš (obecně maso) :o))) Vůbec neuvažuje o nějaké genetické zátěži, alergii,nic, prostě má vyřešeno....
Ale pár věcí už mě napadlo:
1. ta zkušenost je nepřenosná, kdo to nezažil, nemůže to do důsledku chápat
2. jako máma budeš vždycky nakonec sama na všechna velká rozhodnutí ohledně svých dětí, ale nikdo tě nemá právo odsuzovat,ať se rozhodneš jakkoli
3. děti, které se mohou dnes jevit zdravé jako buk, nemusí být zdravými dospělými, proč je u nás nejvyšší počet rakoviny tlustého střeva? , jen každý má podle mě ten práh, kdy se jeho tělo začne jedům bránit nemocí, někde jinde a za děti to rozhodujeme my
4. dělej věci tak, abys neměla špatné svědomí vůči dětem, vše ostatní je méně důležité

Já sama už měsíc držím velmi přísnou HA dietu spolu s Kubou, protože vlastně jen kojím, je to velmi těžké, ale kdybych si ty odběry nevybojovala, a holky tu ví, jak to bylo těžké, tak bych dnes nevěděla, že můj syn je alergický na mléko a pšenici a dál bych jeho střevům ubližovala. To je ale jen můj názor.Taky mám sousedku, která říká, že její syn sice má alergii na čokoládu, ale ona chce, aby si na ní jeho tělo zvykalo, a tak mu jí dává. Mně se to absolutně příčí, ale ona si myslí, že dělá správně. Svou dceru vykrmuje od půl roku pribiňákama a všema možnýma blbostma, malá měla průjmy, říkám jí, nemůže to mýt z té spousty mléčného tuku? Ne, ona to stráví, nemá s tím problém a tolik jí to chutná.... Nakonec jí to musela zakázat i doktorka, snad by tu holčičku utrápila samou láskou.... Ano, ona jí ubližuje ale z lásky a já možná Kubovi taky ubližuju, ale taky z lásky... Prostě od toho jsem máma, abych se uměla rozhodnout a jít si za tím. A mě konkrétně dost děsí ty předtsavy, jak se ekzém může ze dne na den zhoršit tak, že už si nebudu vědět rady, tak jsem raději v hladových ale jistých vodách.

No a nanuky...., to moc není o co stát.Je to takový chemický koktejl. To my ani děti nejíme skoro nikdy,ani zmrzliny.... A taky žijeme :o)))

Ty jo, to jsem se rozkecala, snad jsem vás moc neunavila...
Odpovědět
Průběh diskuze (8 názorů)
O maminkách a tak... papajana 3.4.2005 20:30
*Re: O maminkách a tak... Hela 4.4.2005 9:16
**Re: O maminkách a tak... ...neviditelná... 4.4.2005 9:59
***Reakce ekzému Florina 5.4.2005 10:7
****Re: Reakce ekzému zerat 5.4.2005 11:28
****Re: Reakce ekzému EvčaK 6.4.2005 10:12
****Re: Reakce ekzému ...neviditelná... 7.4.2005 15:19
***Re: O maminkách a tak... Ferdulka 6.4.2005 11:9

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.