| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

O maminkách a tak...

 Celkem 6 názorů.
 papajana 


O maminkách a tak... 

(3.4.2005 20:30:06)
Nejdřív Jitce díky za ten odkaz na Partykovou, to se hodí :o)))

Co se týče reakcí okolí na různá opatření proti zhoršování ekzému, to je kapitola sama pro sebe. Třeba včera jsem se zrovna od mamky dozvěděla, že můj syn má ekzém proto, že nejím guláš (obecně maso) :o))) Vůbec neuvažuje o nějaké genetické zátěži, alergii,nic, prostě má vyřešeno....
Ale pár věcí už mě napadlo:
1. ta zkušenost je nepřenosná, kdo to nezažil, nemůže to do důsledku chápat
2. jako máma budeš vždycky nakonec sama na všechna velká rozhodnutí ohledně svých dětí, ale nikdo tě nemá právo odsuzovat,ať se rozhodneš jakkoli
3. děti, které se mohou dnes jevit zdravé jako buk, nemusí být zdravými dospělými, proč je u nás nejvyšší počet rakoviny tlustého střeva? , jen každý má podle mě ten práh, kdy se jeho tělo začne jedům bránit nemocí, někde jinde a za děti to rozhodujeme my
4. dělej věci tak, abys neměla špatné svědomí vůči dětem, vše ostatní je méně důležité

Já sama už měsíc držím velmi přísnou HA dietu spolu s Kubou, protože vlastně jen kojím, je to velmi těžké, ale kdybych si ty odběry nevybojovala, a holky tu ví, jak to bylo těžké, tak bych dnes nevěděla, že můj syn je alergický na mléko a pšenici a dál bych jeho střevům ubližovala. To je ale jen můj názor.Taky mám sousedku, která říká, že její syn sice má alergii na čokoládu, ale ona chce, aby si na ní jeho tělo zvykalo, a tak mu jí dává. Mně se to absolutně příčí, ale ona si myslí, že dělá správně. Svou dceru vykrmuje od půl roku pribiňákama a všema možnýma blbostma, malá měla průjmy, říkám jí, nemůže to mýt z té spousty mléčného tuku? Ne, ona to stráví, nemá s tím problém a tolik jí to chutná.... Nakonec jí to musela zakázat i doktorka, snad by tu holčičku utrápila samou láskou.... Ano, ona jí ubližuje ale z lásky a já možná Kubovi taky ubližuju, ale taky z lásky... Prostě od toho jsem máma, abych se uměla rozhodnout a jít si za tím. A mě konkrétně dost děsí ty předtsavy, jak se ekzém může ze dne na den zhoršit tak, že už si nebudu vědět rady, tak jsem raději v hladových ale jistých vodách.

No a nanuky...., to moc není o co stát.Je to takový chemický koktejl. To my ani děti nejíme skoro nikdy,ani zmrzliny.... A taky žijeme :o)))

Ty jo, to jsem se rozkecala, snad jsem vás moc neunavila...
 Hela 
  • 

Re: O maminkách a tak... 

(4.4.2005 9:16:26)
Ahoj Papajano, myslím, že jsme naladěné na podobnou strunu :)). Jen my rodiče jsme zodpovědni za naše děti a věř mi, že každé vážnější rozhodnutí si několikrát přebírám z několika stran tak, aby to bylo pro prcky nejlepší.
Já sama jsem AE od malinka, takže moc dobře vím, jaké je s tím žít. Proto odmalinka moji chlapečkové měli a mají v podstatě "dietu"....teda pro mě to znamená v podstatě zdravá strava. Naštěstí kluci nemají alergii na nějakou vyhraněnou potravinu, ale genetické dispozice samozřejmě jsou.
Je pravda,že se hodně okolí ze začátku hodně podivovalo nad tím, že kluci nedostávali čokolády, bonbony, párky, uzeniny (občas kvalitní šunka), tavené sýry, paštiky, zmrzliny, zákusky, jídlo typu McDonald, řízky, brambor.salát, atd....ale zvykli si. Prostě jsem nejbližším řekla, že pokud chtějí z jídla lumpíkům donést, tak ovoce, sladkosti neberu.
Dnes už starší syn jí více věcí- i sladkosti, řízek i zmrzlinu, přesto některá jídla jsou zatím v podstatě tabu. Můj druhý dvouletý lumpík má tu "drsnější dietu" :))).

A přesto, že se snažím děti ovlivňovat, tak u mého mladšího syna se už alergie projevila. Starší syn (musím zaklepat) je zatím v pohodě.

Ta tvoje sousedka mi připomněla situaci, kdy jsem zase já málem padla do mdlob :). To když jsem viděla dítě v kočárku venku - ani ne roční, jak si žmoulá v pusince párek :(((...Maminka koupila uzeniny a foukla dítěti přímo z obchodu párek do ruky...tak to je pro mě dost drsné.

Jejda, taky jsem se nějak rozepsala... :))

Ahoj HELA
 Florina 


Reakce ekzému 

(5.4.2005 10:07:22)
Ahoj mamky.Nevíte jak dlouho může trvat, než ekzém zareaguje na případný potravinový alergen?Myslím maximální dobu.Je možné, že by měla dcera reakci až za týden? A je možné, že jednou by dceři např.banán nic neudělal a příště by reakce byla?Mám pocit,že ekzém se zhoršuje a zlepšuje nezávisle na ničem.Nic nezměním, ekzém "jede",pak se zas uklidní,přidám novou potravinu a ekzém se objeví třeba až za týden, ale velice rychle, třeba během 15 min.
Jinak, snažíme se dodržovat zásady a prevenci při AE,i v bytě máme celkem vhodné prostředí....
No, já vím, že fáze zhoršování a zlepšování jsou pro AE typické a je to záležitost individuální,ale přesto:
Když něco dítku vadí, tak by mělo mít asi reakci jednoznačnou a krátce po kontaktu s alergenem??Jinak fakt nevím, jak to poznat.U naší Barči se ale nic takovýho neděje a ekzém prostě je a není, jak se mu chce :-((
Zkušenosti s tím nemáme, protože v širším okolí nikdo netrpí žádným z projevů atopie,já mám jen alergi na antibiotika, no a tu reakci poznám jednoznačně,protože je fakt hrozitánská.Mimochodem dětská lékařka nám řekla, že moje alergie na atb neřadí dcerku mezi ohrožené děti, měli jsme klidně dávat normální mléko, ne HA. Tak snad měla pravdu.


 zerat 


Re: Reakce ekzému 

(5.4.2005 11:28:47)
Ahojky. Moje Martinka je potravinový alergik (vajíčka, brambory, pomeranče) a vím, že alergizuje na příliš zralé a přezrálé banány(do pěti minut je osypaná na obličeji puchýřky). Zkrátka jakmile je banán žlutej tak ho může, ale jakmile je na něm více hnědých flíčků, tak se mu musíme vyhnout. Alergolog mi řekl, že to je naprosto normální - prý děti docela často alergizují na rozhládající se cukry v banánech. Martinka např. snese rohlíky 1x za dva dny, ale jakmile je má častěji a např. 2 denně tak se začne postupně osypávat. Myslím, že i po týdnu se může alergie projevit, pokud je alergen dítěti podáván denně-teda aspoň u nás to takhle je s rohlíky a vaječnými výrobky,- když je dostane občas, tak je vše ok, ale při denním podávání se začne po týdnu poměrně rychle osypávat.
 EvčaK 


Re: Reakce ekzému 

(6.4.2005 10:12:51)
Ahoj Florino, když je má dítko velkou alergii na konkrétní potravinu, osype se rychle. Ale častěji to asi bývá, jak to popsala Zerat. Možná pro alergiky není až tak dobrý krmit je jenou potravinou 7-14 dní, jak to u prcků všude doporučují. Mám Alexe 8/04 Teď dáváme brokolici. Nečekám žádnou drsnou reakci, ale určitě to po pár dnech vystřídáme. Starší Nik taky může jíst skoro všechno. Ale při většm množství (čokolády, vajíček...), se stoprocentně osype. U Nika jsem jednou držela přísnou dietu pro alergiky. 14dní jedl 2 potraviny. Měl ekzém mnohem horší než na začátku. Tenkrát byl problém kuřecí maso.
Taky jsem u staršího měla dojem, že si ekzém dělá co chce. Ale teď už vím, že Nik je náchylný hlavně na prostředí. Jídlo až takový problém není.
 Ferdulka 


Re: Re: Re: O maminkách a tak... 

(6.4.2005 11:09:27)
Milado,napsala jsi to moc hezky!

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.