| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Ekzém

Vyhrajte rodinné vstupenky na muzikál!

Zahrajte si o lístky na muzikálovou revue Jak se dělá muzikál do Karlína dne 17.11.2019.

  (?)
 Názory 110 z 12160  [Dalších 12150 >>]
simona krtova 157955
30.7.2019 2:32:22
Dobrý den,

Vím ze vás příspěvek je už starý ale jste tu pořad na příjmu? :)
zerat 18305
20.3.2019 9:31:37
Zkusila bych se ať o stojí, co to stojí dostat k nějakému opravdu vyhlášenému kožaři. Moje dítko na tom bylo od narození velice špatně (atop měla od narození) a po přestěhování se jsme měli to štěstí, že nás naše pediatrička dostala k nej. kapacitě v kraji a v ČR kožní primářce. Ta mi poskytla hodinové školení na téma kortikoidy... a rovnou mi řekla, že jestli zjistí, což samozřejmě zjistí hned druhý den, že neděláme, co řekla, tak se s námi rozloučí, protože za námi stojí 100 dalších.
Nejsem blbá, takže jsem poslouchala jako hodinky. Chodily jsme po pár dnech na kontrolu k ní domů (bydlela kousek od nás); s manželem "jsme brečeli dojetím" nad postýlkou se spícím ročním dítkem, které se konečně neškrabalo a klidně spinkalo... Primářka masti střídala, vím, že nikdy nedávala 100% kortikoid vždycky to bylo 1:60 s nějakým jiným lékem (vše byly dělané masti na míru, které zvládaly vyrobit v krajském městě pouze dvě lékárny - nemocniční a druhá, kde pracovala paní primářky snacha). Vysvětlila mi, že musíme postupně vyléčit všechny vrstvy kůže... aby atop vymýtila. Až měla pocit, že je atop fuč, tak mi řekla, že nastal čas můžu zkusit nějakou kosmetiku typu Bioderma, A-derma... Našemu dítku vyhovovala A-derma exomega, takže tu máme doma dodnes. V cca 4 letech mi řekla, že je na čase skončit s preventivním promazáváním kůže - promazávat zpočátku ob den, ob dva dny...do ztracena. Vysvětlila mi to tak, že každá kůže má svou udržovací funkci, kterou tím stálým promazáváním můžeme zničit. Vždycky po x letech chtěla primářka dítě vidět a bylo vidět, jak moc je spokojená. Primářka potom začala mluvit i do léčby potravinových alergií alergologovi a dítku je už 15 let a nemá ani atopický ekzém (občas ji někde začne svědit místo a stačí promazat A-dermou exomegou a je klid) a jí vše kromě arašídů, vlašských, piniových, kešu... ořechů vše - dřív měla problém snášet snad vše - jablka, mrkev, petržel, celer, brambory, mléko... Krásně dodnes snáší mandle, kokos, takže jí další ořechy vůbec nechybí - navíc jí smrdí. Vím, že mě primářka upozorňovala, že s příchodem puberty se může zase zkusit atop vrátit a nemáme to podcenit. Opravdu je-li možnost jezdila bych kraj světa za dobrým kožařem - je jich žel velice málo. ~7~
BaBá 50741
19.3.2019 20:12:23
Dcera měla ekzémem alergický, ale strašný. Po dlouhé době jsme to díky dvou výborným doktorům nakonec "vychytali"
Pokud je na tom takto - kortikoidy bych nasadila. Ta super kožařka mi vysvětlila, že šetrná 14ti denní kůra je mnohem šetrnější, než být v Tebou popisovanému stavu.
Používala jsem Locoid a vždy ho nejdřív rozmíchala v tělovém mléce. Vytvoří se tenoučký, ale souvislý film a kortikoidu se tak použije minimum. A musí se tzv. vymazat do ztracena. Nejdřív tři dny v kuse, potom ob den, ob dva, ob tři
Je tam strašně důležité to přístupné vysazení, aby kůže neměla "šok". Potom se to totiž může okamžitě vrátit.
Pokud možno se kůže nesmí potit.
Vazelína je proto fakt blbě. Přes den co nejmíň mastné, hodně hydratační. Spíš fliud. Toto má moc dobré BIODERMA. Na noc potom madtnější variantu.
Moc důležité je před tím přemazáním tu kůži omýt. Ale opět přípravkem pro ekzematiky. Na obličej a na nejhorší místa zkuste od té Biodermy malý krém Peri - oral. Ten je na ty olezlé dětské pusinky a je velice zklidňující.
Při tomto postupu jsme to začali držet v klidu a skoro se nepozná, že dcera ten ekzém má
Concetta 152593
17.3.2019 10:44:23
Na alergie jsme právě dělali krevní testy a je vše negativní, i ty všeobecné hodnoty. Ale je jasné, že jí něco vadí- jen přijít na to, co to je. Jinak moc děkuji všem za zkušenosti.
Bouřka 7675
17.3.2019 6:51:23
Marko, příčina exemu to není, ale může to být někdy příčina, proč se to nehojí nebo zhoršuje. Ty reakce jsou holt velmi individuální, ale pokud se to nelepší, tak je to jedna z věcí, kterou bych vyzkoušela.
Marka 140743
16.3.2019 23:20:25
Bouřko, k mokvání u mě nikdy nedojde. Já mám kůži za chvíli zase suchou. ~d~ To má každý jinak.

Jen jsem chtěla podotknout, že nemyslím, že kdo maže, dělá chybu a kůže zleniví. To není příčina ekzému.
Půlka psa 24064
16.3.2019 21:53:04
Já jsem třeba podle krve zdravá jak řípa a antihistaminika se smnou nedělají vůbec nic.
Bouřka 7675
16.3.2019 20:34:58
Marko, někdy asi ta kůže má potenciál vytvořit si po nějakém zhoršení ten ochranný film sama. Když soustavně promazáváš, tak se to neuplatní. U mě prostě platí krátce zaléčit a nechat být. Když promazávám, tak to akorát mokvá.
Marka 140743
16.3.2019 20:28:03
Kulička taky nechápu tu teorii se zlenivěním kůže. Ale ok, u ekzému to má každý jinak.

Já to beru tak, že moje kůže nefunguje tak, jak má. Něco jí chybí, tak jí to dodávám. To nezačalo tak, že jsem byla ok a mazala a kůže přestala sama produkovat to, co má. Přesně naopak.

Kdybych se nemazala (v dospělosti mám ekzém jen na rukou), tak budu mít ruce krvavé. Často mám praskliny, když o ruce nepečuji. Ono mě stačí běžné mytí rukou, umýt jablko k svačině (to se nasčítá za den plno věc). Jen ta voda vysuší, natož mýdlo. Doma mám speciální, ale když jdu na wc v shopping centru a použiju tamní mýdlo, tak je to hrůza pro mé ruce.
1kulička 119729
16.3.2019 20:25:57
Dlouhodobě, bereme léta, já i děti...já bych bez bez antihistaminik nemohla existovat, hned poznám, když zapomenu vzít tabletku, svědí mne kůže. Mně víc vyhovuje levocetirizin, dětem desloratadin (aerius).
Ale vyzkoušejte a podle mne už po týdnu max 2 musíte vidět, jestli to je lepší.
 Názory 110 z 12160  [Dalších 12150 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.