| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Svatba

Re: taková

Ahoj Martino, po přečtení příspěvků musím zkonstatovat, že je nás v tom více. Dokonce i já patřím mezi ty méně šťastné (spíše nešťastné), co se vztahů s tchýní týká. Za necelé tři týdny máme svatbu. Známe se téměř 2 a půl roku a po roce známosti jsme spolu začali bydlet. Můj nastávající se za mnou přistěhoval (150 km). Je maminčiným miláčkem a jeho odchod dodnes nemůže přenést přes srdce. Asi to není jen ten jeho odchod ale i to, že s ním chodím a teď se berem. Nemůže mě zkrátka nějak strávit. Už dlouho vím, že to není jednoduché, problémy jsou neustále. Vyvrcholilo to ovšem nyní, před svatbou. První nadšení opadlo a milá tchýně přes slova zákazu, něco chystat, se do všeho vrhla. Naplánovali jsme si sami spoustu věcí tak, jak si sami přejeme. Ovšem jaké bylo naše zjištění, když nás překvapila tím, že si sama rozjela své objednávky. Budeme tak mít asi nejvíce cukroví a koláčů v kraji. Sami jsme si objednali 12 kg drobného cukroví a jeden svatební dort.Podle ní je to zkrátka málo a objednala dalších asi 8 dortů, 5 rolád a několik kilo dalšího cukroví. Kolik přesně, to asi uvidíme až o svatbu. Ona sama je z vesnice a neustále mám na talíři, že jsem ta z města. Naštěstí u nás byla jen jeden víkend, který jsem málem nepřežila. Neustále poslouchat: "to město, ten panelák, ta nuda, co tady můžete pořád dělat?" nebo "hlavně že máte starou pračku, ale musíte mít mičku" Co je jí proboha do toho? Peníze máme tak proč bychom si nemohli koupit mičku? Takhle bych mohla pokračovat dále. Nejvíce mě mrzí, že je strašně neupřímná a pokrytecká. Kolikrát něco řekne, asi proto, aby se nám zalíbila, ale nakonec to před ostatními úplně otočí. Včera jsme ještě bavili o svatbě a byl právě oběd. (byli jsme totiž celý víkend u nich - skutečně nervy). Po obědě jsme odjížděli. Zase do nás ryla a už jsem to nevydržela a řekla, že jsem tu svatbu snad zrušíme a necháme se jen oddat a pak to ostatním jen oznámíme. (už mě to ale přešlo). Přeci si kvůli ní nezkazíme náš velký den. Mám velké štěstí, že můj skoromanžel stojí při mě a maminka pro něj důležitá není. Trpíme tím bohužel oba a na nás obou se to podepisuje. Hlavně po té, co s ní mluvíme, nebo jsme u nich. Naštěstí se tam díky 150 km neobjevujeme tak často a ona nerada cestuje, takže k nám naštěstí nejezdí. Vím, že můj skoromanžel se za ni stydí, je mu to trapné, jak se jeho maminka dokáže chovat. Abych nezapomněla. Vrchol všeho nastal v sobotu, kdy měl loučení se svobodou. Přál si, jelikož tam byli společní známí, abych šla také. Nakonec mě přemluvil a šla jsem. Velkým šokem pro nás oba byla chvíle, kdy se maminka objevila ve dveřích. Přísahám, myslela jsem, že v tu chvíli zkolabuju!! Ale abych nepsala dlouho. Přiznám se, že to zvládáme špatně. Ale vždycky se pak sami navzájem uklidňujeme a říkáme si, že máme sami sebe, žijeme si svůj život a podle sebe. Ledacos sice musíme přejít, zkrátka to vyslechnem a musíme to přejít, jinak bychom se asi zbláznili, nebo by nás to rozdělilo, což nechceme ani jeden. Ve skoromanželovi mám velké zastání. Je na mé straně a máme stejné názory, za kterými si stojíme. Vždy mě pak uklidňuje a říká, že naše největší štěstí je, že neříká, že maminka má pravdu. A to je fakt, mám vlastně štěstí v neštěstí. Doufám, že si svatbu nenecháme zkazit, stejně jako náš život, který jsme si krásně naplánovali (ona v něm naštěstí místo nemá). Plánujeme miminko, takže teď máme i příjemnější starosti a doufám, že se nám brzy naplní ty největší sny!! Přeju hodně zdaru a hlavně trpělivosti, která dost často chybí!!
Odpovědět
Průběh diskuze (23 názorů)
taková "bezva" tchýně Martina, vdaná 9 měsíců 9.3.2001 14:38
*Re: šílená tchýně Pavlína 23 12.3.2001 9:31
**Re: šílená tchýně Jířa 25 12.3.2001 14:40
***Re: šílená tchýně Radka 13.3.2001 8:55
****Re: šílená tchýně Hanka 26 16.3.2001 18:48
**Re: šílená tchýně Martina, vdaná 9 měsíců 13.3.2001 11:53
***Re: šílená tchýně Pavlína 23 14.3.2001 9:47
****Re: šílená tchýně Martina, 9 měsíců vdaná 15.3.2001 10:4
*Re: taková Alena 23, necelé 3 týdny před svatbou 12.3.2001 15:47
*Re: taková Dana, 2 děti 12.3.2001 20:39
**Re: taková Jarka 13.3.2001 10:17
*Tchyne by se mneli hned po svatbe stri... Honza 13.3.2001 23:59
**Má tchýně je skvělá!!! Mirek 14.3.2001 0:13
***Re: Má tchýně je skvělá!!! Honza 14.3.2001 19:27
****Re: Má tchýně je skvělá!!! Martina, 9 měsíců vdaná 15.3.2001 10:13
***Re: Má tchýně je skvělá!!! Anezka 14.3.2001 19:41
**Re: Tchyne by se mneli hned po svatb... Tea 14.3.2001 10:13
***Re: Tchyne by se mneli hned po sva... Honza 8.4.2001 22:28
****Re: Tchyne by se mneli hned po s... Marcela, Viki-13m 10.4.2001 8:10
****Re: Tchyne by se mneli hned po s... Zuzana 10.4.2001 13:36
*****Re: Tchyne by se mneli hned po... Jana, těhotná 11.4.2001 16:13
****Re: Tchyne by se mneli hned po s... Podle reakcí raději anonym 11.4.2001 22:40
*Re: taková Jana-tchyně 16.3.2001 13:54

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.