| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Svatba

9.3.2001 14:38:48 Martina, vdaná 9 měsíců

taková "bezva" tchýně

Ahoj,
jsem vdaná několik měsíců, ale svého manžela znám už tři roky. Jeho rodinu a hlavně maminku min. 2,5 roku. Od začátku mám jeden problém....moje teď již tchýně je strašně sobecký člověk a dřív než myslí tak mluví a ráda a všude kde je ucho které by jí poslouchalo. Zažívám to já i její druhá snacha a nakonec i zeťáci (ty maji ovšem kliku, že jsou v cizině). Jo muj manžel je ze čtyř dětí, proto to množství snach a zeťů :-))
Po svatbě manželova bratra vypukla obrovská aféra na mou adresu, že jsem na jejich svatbě byla večer nevhodně oblečená a řešila to snad 3 měsíce. (Pro ilustraci měla jsem na sobě capri kalhoty a k tomu stričko sice na tělo, ale ne s nějak příšerným výstřihem, které jí nikdy před tím nevadilo). Nikdo jiný a hlavně nevěsta neměli jediný problém. Asi po 3 měsících dělala jako, že se to nikdy nestalo a najednou něco potřebovala tak jsem byla Martinka. Necelý měsíc po této svatbě se stala terčem zloby i ta novomanželka, protože odjeli na dovolenou v hrozném zmatku a tchýni dali klíče aby mohla byt zkotrolovat. Ta však prolezla celý byt a všude pak vykládala, že je čuně a že chudák její syn, že pro takovou šmudlu se s ním nevychovávala. Já jsem jí když mi nadšeně volala a chtěla to řešit řekla, že to nechci poslouchat, že je to jejich byt a jestli neměli čas vygruntovat byt před odjezdem je to zřejmě proto, že oba pracují a nestihli to. To jsem si jen pohoršila už tak špatnou situaci se svým "nevhodným" oblečením.
Před mou vlastní svatbou jsem z její strany poznala taky obrovskou "podporu". Přišla k nám na návštěvu v den kdy jsem si akorát s mojí maminkou vybrala a zamluvila svatební šaty. Byla jsem nadšená a hlavně na trní, protože jsme o tom tehdy přítelovi nechtěla říct, aby byl před oltářem překvapen. Jí jsem to nadšeně svěřila načež jsem dostala ledovou sprchu, že mi to k ničemu stejně nebude, protože naše generace (je mi 25 let) neumí nosit podpatky tak jako její a hlavně ona sama (54 let) a to vykládala asi 40 min.
O svatbu se nezajímala vůbec a na svatbě samotné se chovala jako by středem pozornosti měla být ona a ne nevěsta se ženichem. Nakonec byla uražená a dotčená, že jí dostatečně velké množství lidí nechválilo její skvělé šaty, které si vzala mě natruc, protože já jsem všechny prosila jestli by se alespoň ženy mohly vyvarovat černé barvy. Tak si vzala černé ( a měla lepší na výběr).
No zkrátka, ideální vztah to není a já už jsem přestala ustupovat. Vždy když udělá mě nebo té druhé snaše nějaký výstup pak beze slova omluvy přijde a chová se jako by nic a není jí ani trochu trapně. Tak nevím jestli jsem už příliš pro ti ní zaujatá. Mám jen pocit, že kdyby přišla a omluvila se mi za své hloupé chování a projevila tím i zájem o dobré vztahy, že bych jí leccos odpustila, ale takhle se spíš zatvrzuji a nevím co s tím. Upřimně nevěřím, že rozhovor s ní na rovinu někam povede, protože ona nesnáší kritiku své osoby a nesmí si to dovolit ani její vlastní děti natož pak snacha.
Máte někdo taky nějaké konflikty s tchýní? A jak je řešíte?
Vím, že to není to nejhorší na světě co mi udělala a dělá, ale mě to trápí a je mi z toho smutno.
Martina
Odpovědět
Průběh diskuze (23 názorů)
taková "bezva" tchýně Martina, vdaná 9 měsíců 9.3.2001 14:38
*Re: šílená tchýně Pavlína 23 12.3.2001 9:31
**Re: šílená tchýně Jířa 25 12.3.2001 14:40
***Re: šílená tchýně Radka 13.3.2001 8:55
****Re: šílená tchýně Hanka 26 16.3.2001 18:48
**Re: šílená tchýně Martina, vdaná 9 měsíců 13.3.2001 11:53
***Re: šílená tchýně Pavlína 23 14.3.2001 9:47
****Re: šílená tchýně Martina, 9 měsíců vdaná 15.3.2001 10:4
*Re: taková Alena 23, necelé 3 týdny před svatbou 12.3.2001 15:47
*Re: taková Dana, 2 děti 12.3.2001 20:39
**Re: taková Jarka 13.3.2001 10:17
*Tchyne by se mneli hned po svatbe stri... Honza 13.3.2001 23:59
**Má tchýně je skvělá!!! Mirek 14.3.2001 0:13
***Re: Má tchýně je skvělá!!! Honza 14.3.2001 19:27
****Re: Má tchýně je skvělá!!! Martina, 9 měsíců vdaná 15.3.2001 10:13
***Re: Má tchýně je skvělá!!! Anezka 14.3.2001 19:41
**Re: Tchyne by se mneli hned po svatb... Tea 14.3.2001 10:13
***Re: Tchyne by se mneli hned po sva... Honza 8.4.2001 22:28
****Re: Tchyne by se mneli hned po s... Marcela, Viki-13m 10.4.2001 8:10
****Re: Tchyne by se mneli hned po s... Zuzana 10.4.2001 13:36
*****Re: Tchyne by se mneli hned po... Jana, těhotná 11.4.2001 16:13
****Re: Tchyne by se mneli hned po s... Podle reakcí raději anonym 11.4.2001 22:40
*Re: taková Jana-tchyně 16.3.2001 13:54

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.