| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Kde rodit

2.2.2001 13:09:45 Magda, 2 deti

Re: Porod v Krči

Ahoj Sylivie,
vazne si o Vas nemyslim, ze jste "nerudna a ustekana zenska", fakt ne:-). S tim, co pisete o pravech pacientu, uplne souhlasim (pomineme-li fakt, ze zdrava rodici zena a sestinedelka, zrovna tak, jako zdravy novorozenec preci nejsou pacienti...ale to bychom po nasem zdravotnictvi uz asi chteli prilis mnoho....).
Vazne nechapu, proc s Vami na sestinedeli zachazeli tak spatne. Nevim, kde jste lezela, ja jsem byla na oddeleni s individualnim rezimem a tam se sestry chovaly nejen odborne bezvadne, ale i srdecne. Pri zmenach sluzeb delaly presne to, co popisujete Vy ze sve praxe. Pamatovaly si nejen jmena matek, ale i deti, deti jmeny oslovovaly a chovaly se k nim nezne a ucastne. Kdyz jsem jednou nechala holcicku na chvili u sester a pak si pro ni sla, zjistila jsem, ze sestra ji chova(!) a zpiva ji "Skakal pes pres oves".. moje cestne slovo. O me podekovani zajem mely a myslim, ze byly uprimne poteseny. Sesterna byla vzdy otevrena a sestra k dispozici okamzite, pokud nebylo neco urgentnejsiho (mysleno neironicky, nevidela jsem je tam nikdy popijet kafe a tlachat jako v Apolinarske...).
Pochazim z doktorske rodiny, takze si umim trochu predstavit, jak by pacientska stiznost asi vypadala... ma odpoved vychazela z toho, ze takoveto argumenty -myslim- jsou ponekud podpasove a tezko na ne nejak rozumne odpovedet, i kdyz verim, ze ona znama s porodnim planem nepochodila.
Co se tyce porodniho planu: myslim, ze teoreticky je to dobra vec, ale praxe je spis takova, ze porodni plan vytazeny na prijmu porodniho salu bude mit efekt ruske vlajky na koride.... . Domnivam se, ze porodni plan je urcita zakladni predstava o tom, co je pro me pri porodu nejdulezitejsi, a kterou mam predevsim ve vlasni hlave.
Naprosto s vami souhlasim, ze pomery v ceskem porodnictvi nejsou dobre. Je smutne, ze musite tak vzacnou udalost, jako je porod, prozivat ve strehu a nepretrzite se maximalne ovladat, abyste sobe a svemu diteti zajistila alespon trochu pekny a dustojny prichod do sveta. Take bych chtela, aby se to zmenilo. Tu zmenu ale neudelaji pracovnici porodnich salu, tem tenhle stav vyhovuje. Musime se ji dovolat my, rodice. V idealnim pripade by nam mohly pomoci dostatecne erudovane a zkusene porodni asistentky, ktere by byly ochotne pomahat pri porodech doma....
Pomery na porodnim sale ve FTN nejsou zasadne odlisne od jinych prazskych porodnic. Pouze se s tim, jaka je bezna rutina, MUDr. Sever netaji (mne taky neni sympaticky:-) ). Dolsin se dava v Praze vsude rutinne. Pokud nechcete, musite vyslovne odmitnout a trvat na svem. Tim nechci rict, ze to pokladam za spravne, je to ale skutecnost.
Pokud chcete dite na bricho, musite to ve FTN rici porodni asistentce na prijmu. Tuhle informaci mi dali na kursu. Diskutovat o techto vecech v poradne je zbytecne, protoze porodnika ani nenapadne, ze plod ve vasem brise je vlastne clovek. Mam silny dojem, ze vlastne za mysliciho a citiciho cloveka nepovazuje ani zenu samotnou....
Sono v poradne se dela predevsim k zjisteni placentarni zralosti, coz je dulezita vec. Lze tak vcas odhalit, ze placenta selhava...
Moje zkusenost ze dvou porodu je takova, ze clovek proste musi spolehat jen sam na sebe, nebo snad jeste na partnera, je-li to mozne. Myslim, ze je dulezite uvedomit si, ze za sve telo a tim spise za nenarozene a cerstve narozene dite zodpovidame pouze my...nikdo jiny a chovat se podle toho. Nebat se. Rict NE, kdyz myslim ne. Mne se to osvedcilo.
Nechci uz tu dal plytvat mistem, pokud byste chtela, napiste mi na mail, muzeme pokracovat...:-).
Zdravim Vas a preju vsechno dobre, Magda
Odpovědět
Průběh diskuze (11 názorů)
Re: Porod v Krči Markéta, 25 22.1.2001 16:13
*Re: Porod v Krči Sylvie 26.1.2001 1:3
**Re: Porod v Krči Markéta, 25 bez miminka 26.1.2001 9:58
**Re: Porod v Krči Magda, 2 deti 28.1.2001 9:59
***Re: Porod v Krči Jana, dva synové ( 11,2 ) 28.1.2001 11:47
****Re: Porod v Krči Magda, 2 deti 28.1.2001 13:14
*****Re: Porod v Krči Eva, 39. týden 28.1.2001 18:39
******Re: Porod v Krči Magda, 2 deti 28.1.2001 22:9
***Re: Porod v Krči Sylvie 1.2.2001 19:11
****Re: Porod v Krči Magda, 2 deti 2.2.2001 13:9
**Re: Porod v Krči Jana, 27. týden 13.6.2001 14:21

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.