| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Kde rodit

28.1.2001 18:39:00 Eva, 39. týden

Re: Porod v Krči

Magdo,
je fakt, že spousta lidí je schopna kvůli klystýru a holení přehlédnout mnohem důležitější věci, které jsou třeba špičkové, ale považují je za samozřejmost. Já jsem taky měla pocit, že je na Krč příliš málo reklamy, když je tam, jak se říká, tak výborné odd. šestinedělí. Šla jsem se tam s velkou nadějí podívat na exkurzi, ale po tom, co mi řekli, jsem si řekla - bohužel, tady bych nerodila, ani kdyby mi na šestinedělí přinesli modré z nebe. Aby bylo jasno, klystýr i holení docela uvítám, ale nechápu podrážděné reakce personálu na to, když někdo nechce pokorně přijmout jejich neuroplegickou směs, nebo jak tomu říkají, a nechat si tak vymýt mozek a zmátožit tělo na celou dobu porodu a ještě nějakou dobu po tom. Jistě, že použití může být v některých případech na místě, ale ne u 100% maminek - vycházím z informací Dr. Severa, že pokud neodmítne, dostane každá. To jsem ještě nevěděla, jak se chovají k těm, které chtějí odmítnout, ale tušila: pan doktor s velkým despektem mluvil o paní, která si mu dovolila říct, že "bolest k porodu patří". Ptala jsem se superslušně, ale chápu i maminky, které se u porodu nedovedou úplně ovládat - asistentky i lékaři, zvlášť na špičkovém pracovišti, by přece měli vědět něco o tom, co s těhotnou a rodící ženou dělají hormony, a snažit se pochopit, ne čekat na první příležitost, kdy se budou moci urazit a "zašprajcovat". Kromě toho, před exkurzí mi jedna sestra nezávazně řekla, že v Krči není nutné tlačit "do kopce" a s nohama v opěrkách, ale při exkurzi vyšlo najevo, že "neposednějším maminkám" (tak to bylo řečeno) nohy do opěrek přivazují. Tak nevím. Nebudu to dál rozvádět, když jsem odcházela, ještě jsem se z té atmosféry hodinu třásla a fakt by mě tam nikdo nedostal. Asi by mě pak "nerozkojili" ani zázrakem. Vím, že jsou maminky, které byly s porodem v Krči spokojené, tak jsem ráda, že si to super-šestinědělí aspoň někdo užije. Koneckonců někomu vyhovuje i suverénní přístup lékařů, kteří jen řeknou "sem si lehnete, teď vám píchneme něco proti bolesti" a naopak, přílišné diskuse o podrobnostech by jim vadily a nesnesli by ani zodpovědnost, kdyby se měli k něčemu vyjadřovat. To je v pořádku. Smutné je jen to, že kdo k téhle skupině lidí zrovna nepatří, nemá zatím v našich (alespoň pražských) porodnicích příliš šanci. A pokud, musí se vyzbrojit dávkou diplomacie, která u porodu možná ubere hodně sil i potřebného klidu.
Měj se hezky, Eva
Odpovědět
Průběh diskuze (11 názorů)
Re: Porod v Krči Markéta, 25 22.1.2001 16:13
*Re: Porod v Krči Sylvie 26.1.2001 1:3
**Re: Porod v Krči Markéta, 25 bez miminka 26.1.2001 9:58
**Re: Porod v Krči Magda, 2 deti 28.1.2001 9:59
***Re: Porod v Krči Jana, dva synové ( 11,2 ) 28.1.2001 11:47
****Re: Porod v Krči Magda, 2 deti 28.1.2001 13:14
*****Re: Porod v Krči Eva, 39. týden 28.1.2001 18:39
******Re: Porod v Krči Magda, 2 deti 28.1.2001 22:9
***Re: Porod v Krči Sylvie 1.2.2001 19:11
****Re: Porod v Krči Magda, 2 deti 2.2.2001 13:9
**Re: Porod v Krči Jana, 27. týden 13.6.2001 14:21

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.