| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Úřední okénko - ostatní

2.11.2000 15:34:07 Stáňa(40)+Ondra(6,5)

Re: 3měsíční zkušební doba

Milá Jitko,
také bych tu nerada rozvíjela nějakou sáhodlouhou polemiku – spory o výklad ustanovení zákoníku práce spíš někomu hlavu popletu, než bych mu pomohla. Ale nedá mi, abych nenapsala, o co své stanovisko opírám já (a protože jste neuvedla svůj mail, volím ještě jednou tuto cestu).
Zrušení pracovního poměru ve zkušební době je podle mého jiným způsobem rozvázání pracovního poměru než okamžité zrušení. Vycházím s toho, že každý z těchto způsobů se uveden v ZP samostatně - okamžité zrušení v ustanovení v § 42 odst. 1 písm. c), zrušení ve zkušební lhůtě v § 42 odst. 1 písm. d). Podle mého názoru se tedy obsažený v § 53 odst. 3 ZP na zrušení pracovního poměru ve zkušební době nevztahuje, a to právě proto, že se nejedná o okamžité zrušení pracovního poměru (když si to po sobě čtu, zní to děsně zamotaně, ale lepší vyjádření mne nenapadá).
Jinak si myslím, že Vaše obavy o „fušování do řemesla odborníkům“ jsou zbytečné, Vaší předností jsou zase praktické zkušenosti. Ona někdy teorie a praxe chodí různými pěšinkami. Poradna na právní otázky by tu určitě nebyla špatná, ale je otázkou, kdo si na to troufne. Já se podle svých schopností a možností snažím, pokud zde nějaký dotaz objevím, najít odpověď, ale spíš jako spoludiskutující maminka, byť vybavená právnickým vzděláním, než jako odborník – na toho se netroufám pasovat (proto taky obvykle upozorňuji, že takhle si to myslím já, ale realita v praxi či výklad někoho jiného může být odchylný). Ze svých pracovních zkušeností vím, že výklad právních předpisů dost často nebývá jednoduchou a jednoznačnou záležitostí, a o našem dnešním právním řádu to platí dvojnásob (v jeho častých změnách se špatně orientuje i odborník, natož pak laik).
Jinak díky za reakci, mějte se hezky a třeba se na těchto stránkách ještě někdy „uslyšíme“.


P.S.
S tou citací § 41 jste mne opravdu „nachytala na švestkách“ – překlepy jsou moje slabá stránka. Způsoby skončení pracovního poměru opravdu upravuje § 42 (ten § 41 je o součinnosti odborový orgánů a ani nemá odstavce).
A mimochodem s těhotnou pracovnicí nelze okamžitě skončit prac.poměr ani v případě hrubého porušení pracovní kázně, s tou lze s tohoto důvodu pouze rozvázat pracovní poměr výpovědí (§ 53 odst. 3 ZP).

P.S. Pro Vlastu – Asi jsme Ti tou diskusí trochu zamotaly hlavu. Takže pokud jsem Ti svými úvahami zkomplikovala rozhodování, promiň. Doufám, že se Ti to podaří vyřešit všechno tak, jak by sis přála. Hlavně přeji bezproblémové těhotenství a pak spokojené miminko, to je pro Tebe stejně teď asi nedůležitější.
Odpovědět
Průběh diskuze (5 názorů)
3měsíční zkušební doba Vlasta 30.10.2000 0:5
*Re: 3měsíční zkušební doba Jitka (2kluci) 30.10.2000 7:40
*Re: 3měsíční zkušební doba Stáňa(40)+Ondra(6,5) 31.10.2000 15:2
**Re: 3měsíční zkušební doba Jitka (2kluci) 1.11.2000 8:0
***Re: 3měsíční zkušební doba Stáňa(40)+Ondra(6,5) 2.11.2000 15:34

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.