| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Úřední okénko - ostatní

1.11.2000 8:00:03 Jitka (2kluci)

Re: 3měsíční zkušební doba

Ahoj Vlasto,
nechci zde polemizovat. Napíšu jen, oč jsem své doporučení opírala a trochu upřesním odpověď Stáni. Budu se snažit psát tak, abys tomu rozuměla (nejde o citace) a pro Stáňu do závorky vždy uvedu paragraf z kterého vycházím.
Ano, zaměstnavatel může zrušit pracovní poměr ve zkušební době bez udání důvodu. (§58, odst. 1 ZP).
Ne, pracovní poměr nelze zrušit s těhotnou. (§53, odst. 3 ZP). To lze pouze v případě, že bys hrubým způsobem porušila pracovní kázeň, což nebude tento případ.
(Pro Stáňu - §41 ZP neexistuje, citujete §42, odst.1 písm.d ZP).
Pozor! Jak už jsem psala, pokud jsi v pracovní neschopnosti, zkušební doba trvá, k tomu, co jsi dosud odpracovala, přičti nejvýše 10 dní nemoci (§31 odst.2 ZP). Zkušební doba je skutečně odpracovaná doba a započtou se do ní jen překážky v práci nejvýše v rozsahu 10 dní (šalamounské označení). Mezi překážky v práci patří pracovní neschopnost, ošetřování člena rodiny, mateřská dovolená, a jiné. (§127, odst. 1,2 ZP). Neváhej s oznámením těhotenství. Opravdu není co ztratit. Jestli Tě zaměstnavatel přijme zpět po skončení mateřské dovolené je jen na něm a také na Tobě. Rozhodně však pracovní poměr nezanikne do doby skončení mateřské (a poté rodičovské dovolené). Už se tím netrap a užívejte si těhotenství naplno. Hodně štěstí a zdravé mimčo. Jitka

PS: Pro všechny: nejsem právník, před odchodem na MD jsem pracovala v ekonomickém oboru, které zahrnovalo i personalistiku a práce a mzdy. Tedy denní chlebíček. Nyní pracuji pouze externě. Na otázky jsem odpověděla výjimečně, nechci se plést odborníkům do řemesla, některé záležitosti mě ovšem dokáží vytočit (viz případ přídavků pro čerstvě rozvedenou maminu, a když už jsem byla v ráži, odpověděla jsem i Vlastě). Také bych ráda na tomto webu viděla poradnu s tímto zaměřením a vím, že se správce webu snaží odborníky najít, jen jaksi ochotných odborníků není nazbyt. Snad se poštěstí. Jitka
Odpovědět
Průběh diskuze (5 názorů)
3měsíční zkušební doba Vlasta 30.10.2000 0:5
*Re: 3měsíční zkušební doba Jitka (2kluci) 30.10.2000 7:40
*Re: 3měsíční zkušební doba Stáňa(40)+Ondra(6,5) 31.10.2000 15:2
**Re: 3měsíční zkušební doba Jitka (2kluci) 1.11.2000 8:0
***Re: 3měsíční zkušební doba Stáňa(40)+Ondra(6,5) 2.11.2000 15:34

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.